Adam Warlock wyjaśnił: Kim jest postać Strażników Galaktyki?


Marvel Studios zwykle trzyma się blisko kamizelki, jeśli chodzi o nowe postacie debiutujące w Marvel Cinematic Universe, ale nie w przypadku Adama Warlocka. Znamy się od sceny post-kredytowej Strażników Galaktyki Cz. 2, że rządy tego kosmicznego mesjasza są na wyciągnięcie ręki, a teraz wiemy, kto wcieli się w bohatera w Guardians 3.

Ale kim jest Adam Warlock i dlaczego jest tak ważnym dodatkiem do MCU? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym potężnym, ale niestabilnym bohaterze Marvela. Oto tematy, które omawiamy:

  • Kim jest Adam Czarnoksiężnik?
  • Pochodzenie Adama Czarnoksiężnika
  • Moce i zdolności Adama Czarnoksiężnika
  • Adam Warlock w telewizji i grach

Marvel Cinematic Universe: każdy nadchodzący film i program telewizyjny

Kim jest Adam Czarnoksiężnik?

Adam Warlock jest jednym z głównych graczy w kosmicznym krajobrazie Marvela. Jego wrodzone, oparte na energii moce już czynią go siłą, z którą należy się liczyć. Ale kiedy włada niesamowitą mocą Kamienia Dusz, Czarnoksiężnik staje się jednym z najpotężniejszych wojowników we wszechświecie. Czarnoksiężnik był częstym sojusznikiem zespołów takich jak Fantastyczna Czwórka i Strażnicy Galaktyki, często walcząc o ochronę wszechświata przed złoczyńcami, którzy chcą nim rządzić.

Jednak Warlock jest zarówno jednym z największych zagrożeń dla uniwersum Marvela, jak i jednym z jego najdzielniejszych obrońców. To dlatego, że ma ciemniejszą stronę znaną jako Mag. Chociaż Czarnoksiężnik zrobił wszystko, co w jego mocy, aby stłumić lub zniszczyć tę ciemniejszą stronę, wszechświat nigdy nie jest całkowicie bezpieczny przed tym tyrańskim złoczyńcą, dopóki sam Czarnoksiężnik przeżyje.

Czarnoksiężnik jest zarówno jednym z największych zagrożeń dla uniwersum Marvela, jak i jednym z jego najdzielniejszych obrońców.


Pochodzenie Adama Czarnoksiężnika

Jak wiele kosmicznych postaci Marvela, Adam Warlock został pierwotnie stworzony przez Stana Lee i Jacka Kirby’ego na łamach Fantastycznej Czwórki (szczególnie w numerach 66-67 w 1967). W tamtym czasie był jednak znany jako „On” i dopiero później, gdy pisarze tacy jak Roy Thomas i Jim Starlin dostali się w swoje ręce, ta historia Warlocka i jego trwająca rola w Marvel U. była naprawdę prawdziwa. rozwinięte. W tych wczesnych opowieściach Warlock był traktowany jako mesjański zbawiciel, a Thomas czerpał inspirację z musicalu Jesus Christ Superstar.

Szczególnie Starlin odegrał ważną rolę w kształtowaniu postaci. To on połączył postać z Klejnotem Duszy i ustanowił trwającą rywalizację między Czarnoksiężnikiem a fanatycznym Kościołem Uniwersalnej Prawdy, dowodzonym przez szalonego przyszłego ja Czarnoksiężnika, Magusa. Starlin nawet zabił postać, gdy Czarnoksiężnik cofnął się w czasie i wyssał własną duszę, aby nigdy nie zostać Magusem. Czarnoksiężnik w końcu powrócił, a następnie kilka różnych wcieleń Magusa.

Dychotomia Czarnoksiężnik/Magus.  Sztuka autorstwa Jima Starlina.  (Źródło zdjęcia: Marvel)

Dychotomia Czarnoksiężnik/Magus. Sztuka autorstwa Jima Starlina. (Źródło zdjęcia: Marvel)

Fabuła Rękawicy Nieskończoności posłużyła jako prawdopodobnie najważniejszy akt Czarnoksiężnika w uniwersum Marvela, ponieważ pomógł bohaterom Ziemi obalić wszechpotężnego Thanosa i przejąć w posiadanie Rękawicę Nieskończoności dla siebie. To utorowało drogę do nowej serii zatytułowanej Infinity Watch, w której Czarnoksiężnik i jego sojusznicy (Pip the Troll, Gamora, Drax the Destroyer, Moondragon i sam Thanos) chronili Klejnoty Nieskończoności, aby zapobiec ponownemu złożeniu Rękawicy przez innego złoczyńcę.

Warlock ponownie stanął na czele Marvel Universe podczas crossovera Annihilation: Conquest w 2007 roku. Wrócił, aby pomóc wyprowadzić nowe wcielenie Strażników Galaktyki (tej, która będzie inspirować filmy) i zapobiec dalszemu uszkodzeniu i tak już delikatnej tkaniny Marvel Universe. Ostatnio Warlock pojawił się w kilku skoncentrowanych na Thanos powieściach graficznych napisanych i narysowanych przez Starlina.

Moce i zdolności Adama Czarnoksiężnika

Warlock został genetycznie zmodyfikowany przez grupę naukowców zwaną Enklawą, którzy pragnęli stworzyć genetycznie doskonałego, syntetycznego człowieka. Czarnoksiężnik ma twoje standardowe zdolności superbohatera, takie jak siła, szybkość, wytrzymałość i lot, a także zdolność do pochłaniania i kierowania kosmicznej energii za pomocą „magii kwantowej”. Czarnoksiężnik ma również możliwość wycofania się do regeneracyjnego kokonu i wyleczenia swojego ciała ze śmiertelnych ran.

Wiele jego mocy pochodzi jednak z Klejnotu Duszy. Jeden z sześciu klejnotów tworzących Rękawicę Nieskończoności, Klejnot Duszy pozwala Czarnoksiężnikowi wchłonąć dusze innych istot. To właśnie ten Klejnot Duszy spowodował, że przyszła inkarnacja Czarnoksiężnika oszalała i przemieniła się w Magusa.

Warlock również krótko władał wszystkimi sześcioma Klejnotami Nieskończoności w następstwie fabuły Infinity Gauntlet z 1991 roku, co uczyniło go jedną z najpotężniejszych istniejących istot.

Grafika autorstwa Rona Lima.  (Źródło zdjęcia: Marvel)

Grafika autorstwa Rona Lima. (Źródło zdjęcia: Marvel)

Adam Warlock w telewizji i grach

Adam Warlock wystąpił w kilku małych epizodach w różnych projektach animowanych i gier wideo Marvela. Jedno z jego pierwszych multimedialnych występów pojawiło się w Marvel Super Heroes: War of the Gems, która luźno dostosowuje fabułę Infinity Gauntlet i zawiera zarówno Warlocka, jak i Magusa. Warlock pojawił się także w serialach animowanych, takich jak Silver Surfer, The Super Hero Squad Show, Avengers: Earth’s Mightiest Heroes oraz animowany film animowany bezpośrednio na DVD Planet Hulk.

Ponieważ Strażnicy Galaktyki stali się bardziej widocznym elementem różnych projektów multimedialnych Marvela, podobnie Adam Warlock. Niedawno pojawił się w drugim sezonie kreskówki Strażnicy Galaktyki (z głosem w dorosłej formie Eric Bauza, a w dziecięcym przez Tarę Strong). Jest także grywalną postacią w mobilnej grze Avengers Alliance.

Adam Warlock, gdy pojawia się w Avengers: Najpotężniejsi bohaterowie Ziemi.

Adam Warlock, gdy pojawia się w Avengers: Najpotężniejsi bohaterowie Ziemi.

Spodziewaj się znacznie więcej Czarownika w telewizji i grach Marvela, gdy postać zaczyna zostawiać swój ślad w Marvel Cinematic Universe. Warlock zadebiutował już w MCU w 2013 roku Thor: The Dark World, jak powiedział reżyser James Gunn, kokon widziany w pokoju trofeów Kolekcjonera rzeczywiście mieścił ciało Warlocka. Warlock pierwotnie miał pojawić się w Guardians of the Galaxy Vol. 2, ale Gunn zdecydował się go pominąć, zamiast upchnąć zbyt wiele postaci w jednym filmie. Dlatego film tylko droczy się z jego ewentualnym pojawieniem się.

Zamiast tego Warlock podobno zadebiutuje w Guardians of the Galaxy Vol. 2023. 3, gdzie zagrają go Midsommar i gwiazdor Dopesick Will Poulter. Jeśli komiksy są jakąkolwiek wskazówką, Adam prawdopodobnie będzie najgorszym koszmarem Strażników i ich najpotężniejszym sojusznikiem w jednym.

Jesse jest łagodnym pisarzem dla IGN. Pozwól mu pożyczyć maczetę do twojego intelektualnego gąszczu przez obserwowanie @jschedeen na Twitterze, lub Kicksplode na MyIGN.

title=Wyjaśnione!&type=articles%2Cvideos&tags=explained-recirc&count=6&columnCount=6&theme=article

Source : https://www.ign.com/articles/adam-warlock-explained-mcu-will-poulter-guardians-magus