Activision Quality Assurance United: największy związek zawodowy pracowników gier wideo w Stanach Zjednoczonych.

Pracownicy działu jakości w Activision pod przewodnictwem Microsoftu z sukcesem głosowali za zjednoczeniem się ze związkiem Communication Workers of America (CWA), tworząc Activision Quality Assurance United. Jest to pierwszy związek zawodowy utworzony w Activision od czasu jego przejęcia przez Microsoft i największy związek pracowników w branży gier wideo w Stanach Zjednoczonych. Starsi pracownicy ds. kontroli jakości z biur Activision w Teksasie, Minnesocie i Kalifornii brali udział w tym związku, w odróżnieniu od innych niedawnych związków ds. kontroli jakości utworzonych pod rządami Microsoft, takich jak związek ds. kontroli jakości firmy Zenimax oraz grupy w Raven Software i Blizzard Albany.

Dział Zapewnienia Jakości Activision United

Grupa zorganizowała się przy wsparciu umowy o neutralności CWA-Microsoft podpisanej w 2022 r., w której Microsoft zobowiązuje się przyjąć „neutralne podejście” do tworzenia związków zawodowych i powstrzymać się od blokowania dyskusji związkowych w firmie, zapewniając jednocześnie uproszczony proces przystępowania do unia. Jest to szczególnie godne uwagi, biorąc pod uwagę przeszkody, jakie Raven Software i Blizzard Albany napotkały podczas tworzenia związków zawodowych przed przejęciem, a obie grupy oskarżały Activision Blizzard o rozbijanie związków.

Punkt widzenia pracowników

Tom Shelley, specjalista ds. wymagań technicznych w Activision i członek nowego związku zawodowego AQAU, powiedział: „Nie było konkretnego katalizatora, ale raczej uznanie, że jako pracownicy ds. kontroli jakości często mamy najsłabszą ochronę i najniższe wynagrodzenia w branży, mimo że nasza praca wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejętności i jest absolutnie niezbędna do osiągnięcia sukcesu firm, dla których pracujemy. » Umowa o neutralności Unii CWA to historyczne i bezprecedensowe porozumienie dla firmy technologicznej wielkości Microsoftu.

Nadchodzące negocjacje

Grupa spodziewa się negocjować z Microsoftem nowy kontrakt, szczególnie w zakresie takich żądań, jak lepsza płaca i świadczenia, większe możliwości awansu oraz jasna ścieżka rozwoju kariery. Obecnie pracownicy Zenimax QA negocjują z firmą pierwszą umowę, która obejmuje dotychczas umowy dotyczące takich tematów jak outsourcing i sztuczna inteligencja.

Źródło: www.ign.com