Activision Blizzard oskarżony o dyskryminację „starych białych mężczyzn”

Roszczenie dotyczące dyskryminacji złożone przeciwko Activision Blizzard

Były dyrektor Activision Blizzard złożył przeciwko firmie pozew o dyskryminację, zarzucając jej dyskryminację „starych białych mężczyzn”.

Skarga, zgłoszona przez Law360 i zauważona przez naszą siostrzaną witrynę GamesIndustry.biz, zawiera zarzuty wobec byłego dyrektora generalnego Bobby’ego Koticka w związku z uwagami, które rzekomo wygłosił na nieokreślonej konferencji wykonawczej, podczas której rzekomo oświadczył, że „problemem” w ABK jest to, że istnieją „zbyt wielu starych białych mężczyzn”.

Zarzuty i wpływ

Z zgłoszenia złożonego przez 57-letniego białego mężczyznę, który pracował w firmie od 2014 r. do zwolnienia w ramach restrukturyzacji firmy pod koniec 2023 r., wynika, że ​​po wysłuchaniu tych komentarzy dwóch białych menedżerów odeszło z firmy „przynajmniej częściowo z powodu uwag Koticka dotyczących wieku”, dodając, że „Activision przedkładała zyski nad ludzi, rozwiązując kontrakty ze starszymi i lepszymi menedżerami”.

Dyrektor utrzymuje, że po jego odejściu pominięto go przy awansie, mimo że rekomendowano go na to stanowisko, i twierdzi, że młody pracownik innego koloru skóry, który został jego menadżerem, stworzył wrogie środowisko pracy, szkodząc jego zasługom podwyżka wypłaty.

Działania prawne i ugoda

Następnie dyrektor złożył skargę do działu kadr, zarzucając firmie, że nie zapewniła mu ochrony przed dyskryminującymi i zniesławiającymi oskarżeniami ze strony kolegów, twierdząc jednak, że jego skarga została „zignorowana i że nie potraktowano go poważnie”.

Po zwolnieniu z 200-osobowego zespołu w sierpniu 2023 r. twierdzi, że był jednym z siedmiu zwolnionych wówczas mężczyzn w wieku co najmniej 47 lat.

Powód zarzuca ponadto, że firma naruszyła kalifornijskie przepisy dotyczące ochrony sygnalistów.

Wniosek

Mężczyzna wnoszący to powództwo domaga się odszkodowania za utratę zarobków, utratę reputacji, cierpienie emocjonalne, bezprawne zwolnienie oraz odszkodowanie za rzekomy negatywny wpływ, jaki rzekomo wywarł na rozwój jego kariery. Oczekuje także, że ABK pokryje jego koszty prawne.

Źródło: www.eurogamer.net