Activision Blizzard Chief Compliance Officer Frances Townsend ustąpiła


Dyrektor ds. zgodności Activision Blizzard, Frances Townsend, która była wcześniej krytykowana za swoje działania po wiadomości o pozwie o molestowanie seksualne, zrezygnowała ze swojej roli w firmie i będzie teraz pełnić funkcję doradcy zarządu i dyrektora generalnego Bobby’ego Koticka.

Jak donosi Bloomberg, Townsend zdecydował się ustąpić przed umową o wartości 68,7 miliarda dolarów, która, jeśli zostanie zrealizowana, spowoduje, że Microsoft przejmie Activision Blizzard i jego wiele kultowych serii, w tym Call of Duty, Warcraft, Overwatch, Diablo i inne.

Źródło zdjęcia: Riccardo Savi / Getty Images na szczycie Concordia

Jak wcześniej wspomniano, Townsend została skrytykowana przez pracowników Activision Blizzard i innych za swoje działania po publicznym ogłoszeniu pozwu przeciwko Activision Blizzard w związku z zarzutami „kultury bractwa” i molestowania seksualnego.

Po tym, jak rozeszła się wiadomość o pozwie, Townsend nazwał zarzuty „wypaczonymi” i „fałszywymi”. Chociaż powiedziała, że ​​jej oświadczenie zostało złożone „zgodnie z „wskazówkami prawnika dotyczącymi języka i że efekt końcowy nie brzmiał już tak, jak jej głos”, następnie umieściła na Twitterze link do artykułu zatytułowanego „Problem z zgłaszaniem nieprawidłowości” na jej osobistym portalu społecznościowym. Po tych wydarzeniach Townsend zrezygnował z funkcji sponsora wykonawczego ABK Women’s Network.

Przed podjęciem decyzji o odejściu Townsend przez dwa lata pełniła również funkcję wiceprezesa wykonawczego ds. korporacyjnych.

„Fran wykonał naprawdę wyjątkową pracę – w rzeczywistości cztery zadania – z ciągle rosnącymi obowiązkami i najbardziej wzorową etyką pracy” – napisał Kotick w e-mailu udostępnionym Bloomberg News. „Fran wykonał również niezwykłą pracę, wzmacniając silne programy zarządzania i zgodności, które mamy w całej firmie”.