A więc, Animal Crossing: nowy liść czy nowe horyzonty – co lubisz najbardziej?


Oczywiście preferowanie jednej nie wyrzuca drugiej na śmietnik, a oszałamiająca liczba godzin, które łącznie wpompowaliśmy w obie te genialne gry, jest dowodem na to, jak bardzo uwielbiamy ich parę. Jednak w trosce o polaryzację dla rozrywki, niech będzie wiadomo, że wszyscy pisarze poniżej całkowicie brzydzić ten, którego nie wybrali, cokolwiek powiedzą ze swoimi słowa.

Oto nasze osobiste preferencje i ogólne przemyślenia na temat względnych zalet i wad tych wspaniałych gier. A na dole strony znajdziesz ankietę, w której możesz oddać swój głos i wyrazić swoją opinię.

Zaczynamy od naszego nienawidzącego Horizons, pana Ollie Reynoldsa…

Ollie Reynolds, pisarz sztabowy

Absolutnie uwielbiam Animal Crossing: New Horizons; do cholery, ja powinienwłożyłem w to ponad 100 godzin (co, teraz zdaję sobie sprawę, jest prawdopodobnie dziecinnie proste w porównaniu z bardziej hardkorowymi fanami).

Nowe Horyzonty zbytnio skupiają się na mechanice wytwarzania jak na mój gust

To powiedziawszy, moje najpiękniejsze wspomnienia z serii związane są z New Leaf na 3DS. Próbowałem sprowadzić, dlaczego tak się dzieje i doszedłem do dwóch głównych wniosków. Po pierwsze, Nowe Horyzonty zbytnio skupiają się na mechanice tworzenia, jak na mój gust; Nigdy nie zajmowałem się tworzeniem przedmiotów w grach wideo, więc proces ścinania drzew i odłupywania skał w celu uzyskania wymaganych materiałów był czasami trochę nudny.

W przeciwnym razie Nowy Liść po prostu pojawił się w czasie, gdy być może byłem bardziej towarzyski z moimi grami wideo. Kręciłem się po forach internetowych poświęconych wymianie kodów znajomych i szczerze odwiedziłem tyle miast i zaprzyjaźniłem się z ludźmi, z którymi rozmawiam do dziś. Z drugiej strony z New Horizons jestem po prostu w zupełnie innym miejscu w moim życiu i ledwo dotknąłem jego funkcji online.

To świetna gra, ale moje serce należy do New Leaf.

Jim Norman, pisarz sztabowy

Zdjęcie: Gavin Lane / Nintendo Life

Przyznam, New Leaf była pierwszą grą Animal Crossing, w którą grałem. Co gorsza, poza New Horizons (i niewielką ilością czasu w Pocket Camp), jest to jedyna gra, w którą grałem. Udaje mi się spać w nocy, wiedząc, że moje ponad 100 godzin na New Horizons rekompensuje mój brak zabawy gdzie indziej (nie powiem inaczej), ale zawsze sprowadzało się to do bitwy nostalgii przeciwko. od niedawna dla mnie.

New Horizons to nie tylko lepsza gra Animal Crossing, to jedna z najlepszych gier Nintendo

Na szczęście to nie jest konkurs. New Horizons to nie tylko lepsza gra Animal Crossing, to jedna z najlepszych gier Nintendo. Kropka.

Personalizacja i rzemiosło jest właśnie tym, co sprawia, że ​​tak jest. Myśl o wylądowaniu na wyspie w przyszłości bez perspektywa kopania rzek i podnoszenia wzgórz? Fuj. Nie, dziękuję. Łatwo byłoby powiedzieć, że Nowe Horyzonty właśnie mnie złapały w odpowiednim momencie (a poważnie, kto nie ma takiej historii), ale faktem jest, że ich sposobem na odnalezienie piękna w przyziemności było i nadal jest powodem, dla którego jest to lepsza gra z tych dwóch.

Alana Hagues, pisarz sztabowy

Animal Crossing jest jedną z moich ulubionych serii Nintendo – zaimportowałem wersję GameCube z USA na długo przed jej wydaniem w UE, ponieważ po prostu miał grać w tę uroczą małą symulację życia. Wpisy na DS i Wii nigdy tak naprawdę nie złapały mnie w ten sam sposób, w jaki robił to pierwszy wypad do lasu. Potem pojawił się Nowy Liść.

Byłem na uniwersytecie w czasie, gdy wielu moich znajomych i ja mieszkaliśmy w zupełnie innych miejscach. Ale Animal Crossing: New Leaf był wątkiem łączącym. Wprowadziło przytulność Animal Crossing do 3DS wraz z odrobiną dodatkowej mocy fantazji, pozwalając ci zostać burmistrzem. Mogę wybrać własne spodnie oraz zaprojektuj własny! I chodzę na poranną kawę każdego dnia stała się rutyną, której nie porzuciłem przez ponad rok.

Izabela
Zwycięzca, w którym grasz — Zdjęcie: Zion Grassl / Nintendo Life

Bardzo podobało mi się, że na obrzeżach mojego małego miasteczka znajdowała się mała dzielnica handlowa. Mogłabym pospacerować, ufarbować włosy na jasny róż, kupić nowe ubrania i wypolerować buty w ciągu kilku kroków. I z czasem się rozrosło. Po całym dniu nauki i zmagań, samo zwinięcie się w kłębek i mieszkanie w małym miasteczku Calypso było niebem.

Zwięzła wizja i przytulne wibracje New Leaf naprawdę mnie wygrywają

Nowe Horyzonty to prawie tam. Naprawdę go uwielbiam i powiedziano tak wiele słów o tym, jak stał się kołem ratunkowym w pierwszych miesiącach pandemii – do cholery, wiedziałbym. Godziny skrupulatnego planowania, budowania, zarabiania pieniędzy, przebudowy – to jeszcze większa fantazja o mocy, z tak wieloma nowymi rzeczami do zrobienia. Ale porzuciłem go wkrótce po lecie. Czerwony filc naprawdę przez chwilę nieuchwytny. Brewster przyszedł trochę za późno. A budowanie i przebudowywanie wyspy wydaje się dość przytłaczającym zadaniem. Uwielbiam drobiazgi związane z zarządzaniem i budowaniem, i mógłbym zostać wciągnięty w pętlę rzemieślniczą na wiele godzin, ale gra nie daje rady łatwo.

Nowe Horyzonty są genialne. Ale zwięzła wizja i przytulne wibracje New Leaf naprawdę wygrywają dla mnie z wieloma małymi drobiazgami, które przyniosły na stół ogromne otwarte wody New Horizons.

Gavin Lane, redaktor

To pozer, prawda? Nie sądzę, by ktokolwiek nie zgodził się z tym, że New Horizons dopracowało szablon i wprowadziło wiele funkcji i ukłonów w stronę wygody. I jeszcze! Jest jeszcze o wiele więcej, co można by zrobić, a prostsze podejście Nowego Liścia ma swój własny urok.

Mimo to pozostałbym przy najnowszej grze. Trudno byłoby zrezygnować ze zdolności do terraformowania, teraz mogłem wyrzeźbić moją wyspę według własnych upodobań, ale to ulepszone niestandardowe narzędzia do projektowania, bez których naprawdę nie mógłbym się obejść. Jak inaczej mam zamiar ignorować bolączki świata, jeśli nie budując ogromnego repozytorium Star Trek mundury i elementy ścienne LCARS, żebym mógł odtworzyć most Enterprise w moim domu i zamienić mój strych w Dziesięć Naprzód, co?

Dziesięć na dziesięć
Czas wyjątkowo dobrze spędzony — Obraz: Życie Nintendo

A więc tak, Horizons po zwycięstwo. To znaczy, jeśli nie pozwolisz mi zagłosować na mojego chłopca Wild World. Wszyscy wiedzą, że to najlepszy.


To są nasze myśli – równy podział. Ale co o tobie? Daj nam znać, który z nich wolisz utknąć na bezludnej wyspie, której poniżej…

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/11/poll-so-animal-crossing-new-leaf-or-new-horizons-which-do-you-like-best