9 pytań bez odpowiedzi, które mamy na temat Zelda: Tears Of The Kingdom


#4 – Co będziemy zbierać podczas eksploracji? Więcej Koroków?

Obraz: Życie Nintendo

Pod każdą skałą, na dnie każdego jeziora i na szczycie każdego szczytu górskiego ukrywał się Korok w Breath of the Wild. Odkrycie ich wszystkich i zabranie nasion do Hetsu pomogło ci ulepszyć swój ekwipunek i zdobyć coś specjalnego, jeśli znalazłeś wszystkie 900, ale tak naprawdę służyły one jako nagroda za eksplorację – dając ci powód, by Zelda czekała nieco dłużej niż sto lat.

Jako sequel, logicznie spodziewalibyśmy się zebrać coś podobnego w Tears of the Kingdom. Ale co? Nie wiemy, czy potrafimy słuchać „Jahaha! Znalazłeś mnie!’ kilkaset razy więcej, więc co zbierzemy w zamian? Może Łzy Światła, jak widać w Księżniczce Zmierzchu? A ponieważ większość gry wydaje się mieć miejsce na niebie, może pogonimy Ooccasa?

Po namyśle mamy nadzieję, że będą trzymać się Koroków.

#5 – Czy zdolności Sheikah Slate powrócą w tej samej formie?

Zastój czasu
Obraz: Nintendo

W dotychczasowych zwiastunach Link nie wydaje się nosić swojego Sheikah Slate. Zdecydowana większość łamigłówek Breath of the Wild wykorzystywała zawarte w niej zdolności Rune – Magnesis, Remote Bombs, Stasis i Cryonis.

Widzieliśmy, jak Link używa zdolności podobnej do Stazy, ale może to być coś zupełnie innego. Z pozostałych trzech nic. Wyobrażamy sobie, że bomby powrócą – nawet jako przedmiot przywiązany do strzał – ale co z innymi?

Biorąc pod uwagę, jak kreatywni są Aonuma i jego zespół, wyobrażamy sobie, że mają o wiele więcej runicznych zagadek ukrytych w rękawach ich hyliańskich tunik.

#6 – Kiedy dokładnie rozgrywa się akcja Łez królestwa?

Włosy Linka
Obraz: Nintendo

Znaczna część projektu wokół Tears of the Kingdom odnosi się do Zonai, starożytnego i tajemniczego plemienia przedstawianego wyłącznie w środowisku i opisach przedmiotów w Breath of the Wild. Kluczowym słowem jest tutaj starożytny – czy Link cofnie się w czasie? Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Hero of Hyrule to zrobił.

Link i Zelda wyglądają podobnie do ich poprzedniego wyglądu BOTW, ale oprócz nowej fryzury Zeldy widzimy również całkiem sporo Linka z dłuższymi włosami i noszącego nieco starodawne ubrania. Chociaż na to pytanie nie udzielono jednoznacznej odpowiedzi w zwiastunach, uważamy, że dzieje się coś tymczasowego.

#7 – Jak bardzo zmieni się Hyrule?

Zmieniony Hyrule
Obraz: Nintendo

Fani o oczach Rito zauważą, że w wielu zwiastunach Hyrule wygląda dość podobnie, choć daleko mu do tego samego. Pływające wyspy są najbardziej oczywistym odejściem. Dziwne, świecące na zielono znaki na ziemi. Wyraźny brak wież Sheikah i świątyń na horyzoncie. Naprawdę wydaje się, że sporo mogło się zmienić od czasu pokonania Calamity Ganona i ostrzyżenia Zeldy.

Ale ile, naprawdę? Nie otrzymaliśmy więcej informacji ani wyraźniejszych ujęć, które pokazują zmieniony krajobraz. Może jednak nie spędzimy dużo czasu w Hyrule?

#8 – Czy broń nadal będzie miała wytrzymałość mokrych ręczników papierowych?

Trwałość
Obraz: Życie Nintendo

Nie mieliśmy wielu krytycznych uwag na temat Breath of the Wild, kiedy został wydany, i nadal nie mamy go pół dekady później. Mimo to nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby jeden z największych skrupułów graczy – jak większość broni się psuje, jeśli Moblin spojrzy na Linka w niewłaściwy sposób – został rozwiązany w Tears of the Kingdom.

Ostatnio większość z was głosowała, że ​​system wytrzymałości wymaga pewnych poprawek. Jednak we wszystkich zwiastunach nie widzieliśmy niczego, co wskazywałoby, czy broń nadal się psuje, czy nie. Mamy nadzieję, że przynajmniej istnieje wygodny sposób naprawy naszej najcenniejszej broni.

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/9-unanswered-questions-we-have-about-zelda-tears-of-the-kingdom