8 nowych gier Sonic na Nintendo Switch

Lista gier Sonic the Hedgehog dostępnych na Nintendo Switch

Jeśli jesteś fanem Sonic the Hedgehog i wolisz grać w gry zarówno w domu, jak i w podróży, na jednej platformie, Nintendo Switch jest do tego najlepszą konsolą. Odkąd Switch pojawił się na rynku w 2017 roku, Sega pracuje jak w zegarku, aby regularnie wypuszczać gry Sonic na konsolę hybrydową. Ponieważ Sonic x Shadow Generations pojawi się na Switchu tej jesieni, a Sonic the Hedgehog 3 trafi do kin w grudniu, teraz jest idealny moment, aby przejrzeć swoją kolekcję Sonic lub dodać ją do biblioteki Switch. Oto wszystkie gry Sonic the Hedgehog, w które możesz teraz grać na Nintendo Switch!

Ile gier Sonic jest dostępnych na Nintendo Switch?

W sumie na Nintendo Switch wydano 8 gier Sonic. Dotyczy to zarówno pierwszej gry na konsolę z 2017 r., jak i najnowszego tytułu, Sonic Superstars, wydanego w październiku 2023 r. Należy pamiętać, że poniższa lista nie obejmuje gier dostępnych w ramach subskrypcji Nintendo Switch Online.

Wszystkie gry Sonic na Switcha posortowane według daty premiery

Sonic Mania (2017) została opracowana przez PagodaWest Games i członka społeczności fanów Sonic, Christiana Whiteheada, jako list miłosny do klasycznych tytułów Sonic the Hedgehog wydanych na platformach Sega Genesis i Sega CD. Akcja rozgrywa się po wydarzeniach z Sonic 3 & Knuckles i obejmuje osiem kultowych poziomów, w tym Green Hill Zone i Chemical Plant Zone, i wprowadza pięć nowych, w tym olśniewającą Strefę Studiopolis i spokojną Strefę Press Garden. Mania jest uważana za jedną z najlepszych gier Sonic 2010 roku ze względu na eksperymenty, które pozwoliły grupie fanów Sonica stworzyć grę, która pokochałaby innych fanów Sonica, żywą neonową grafikę i nowe wyzwania obecne na każdym poziomie.

Siły dźwiękowe (2017) pozwala Sonic Classic i Sonic Modern utworzyć opór przeciwko Doktorowi Eggmanowi po podbiciu większości świata wraz z Infinite, zamaskowanym szakalem używającym Phantom Ruby do tworzenia duplikatów i wypaczania rzeczywistości. Gra oferuje różne tryby rozgrywki, począwszy od trzecioosobowego stylu gry w Sonic Modern, grę typu side-scrolling z Sonic Classic, a także tryb z niestandardowym awatarem, którym może być dowolne zwierzę, którego broń wykorzystuje ulepszenia Wisp. Chociaż scenariusz i oświetlenie Forces nie są najlepsze w serii, gra jest nadal znośna dla niektórych osób.

Zespół Sonic Racing (2019) wymyśla na nowo gry wyścigowe, umożliwiając graczom ściganie się ze sobą, a nie przeciwko sobie. Ta gra zawiera mechanikę rozgrywki kooperacyjnej podobną do Splatoon i Overwatch, wykorzystującą Sonic Heroes jako punkt odniesienia, w której gracie w zespołach składających się z trzech postaci i współpracujecie, aby wygrać każdy wyścig, zwracając szczególną uwagę na wyniki swoich kolegów z drużyny i dzieląc się ulepszeniami Wisp z aby umożliwić im przyspieszenie i awansowanie w rankingach.

Mario & Sonic na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 (2019) przenosi rywalizację pomiędzy postaciami Mario i Sonicem z powrotem na światową scenę Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, oferując nowe wydarzenia, takie jak surfing, jazda na deskorolce, karate i wspinaczka sportowa. Gra zawiera tryb fabularny, który przenosi Mario i Sonica z powrotem na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 1964 roku, podczas gdy wszystkie pozostałe postacie starają się sprowadzić ich z powrotem do prawdziwego świata, współczesności. Dostajesz to, co najlepsze z obu epok, a także lekcje historii na temat Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Kolory Sonic: Ultimate (2021) to zremasterowana wersja oryginalnej gry Sonic Colors na Wii i Nintendo DS, opracowana przez Blind Squirrel Games z okazji 30. rocznicy Sonic w 2021 roku. Ten remaster poprawił grafikę, wprowadził nowy wzmacniacz Jade Ghost Wisp, który pomaga Sonicowi przechodzić przez ściany i sufity, zastąpiło tradycyjne życie ratowaniem Tailsa i wprowadziło miniaturowe wyścigi przeciwko Metal Sonic.

Początki Sonica (2022) kompiluje pierwsze cztery klasyczne gry Sonic wydane na Sega Genesis i Sega CD i remasteruje je na nowoczesne konsole, pozwalając graczom doświadczyć rozgrywki w trybie klasycznym lub trybie rocznicowym, z nowymi i połączonymi animowanymi przerywnikami filmowymi autorstwa Tysona Heese.

Sonic Frontiers (2022) to pierwsza gra z otwartym światem z serii Sonic, w której Sonic eksploruje rozległe Wyspy Starfall, aby walczyć z cybernetycznymi wrogami, rozwiązywać zagadki i ścigać się przez poziomy Cyberprzestrzeni, aby ocalić swoich przyjaciół z cyfrowego wymiaru.

Gwiazdy Sonica (2023) to gra oparta na współpracy firm Sega i Arzest, mająca na celu wprowadzenie grafiki 3D do gry Sonic Classic, umożliwiając maksymalnie czterem graczom lokalną grę jako Sonic i jego przyjaciele na 11 poziomach na Wyspach Northstar, z nowymi mocami w każdym Szmaragdzie Chaosu zebranymi do pokonywania przeszkód .

Gry Sonic dostępne w pakiecie Nintendo Switch Online + Expansion Pack

Jeśli chcesz grać w klasyczne gry Sonic z subskrypcją Nintendo Switch Online, w katalogu SEGA dostępnych jest kilka.

Źródło: www.ign.com