8 gier wideo, które idealnie nadają się na świąteczne wypady


Obraz: Życie Nintendo

W branży magazynowej Back Page to miejsce, w którym można znaleźć wszystkie dziwne bzdury, których nie zmieścilibyśmy nigdzie indziej. Niektórzy mogą to nazwać „wypełniaczem”; wolimy „całą stronę, aby robić okropne żarty, które są stycznie związane z zawartością magazynu”. Nie mamy stron w Internecie, ale nadal uwielbiamy okropne dowcipy — witamy więc w naszej półregularnej funkcji Back Page.

Dziś Kate marzy o świątecznym 30 klatkach na sekundę…


W tym roku na Boże Narodzenie robię to, co w zeszłym roku na Boże Narodzenie. A także rok wcześniej, dzięki tej całej bezczelnej pandemii. Zostaję w domu, w towarzystwie mojego partnera, mojej choinki, mojej wielkiej sterty prezentów i rodziny mojego partnera (oczywiście nie w tej kolejności preferencji) i będziemy gotować dużego indyka, którego właśnie kupiłem ostatniej nocy, co jest zabawne — zwykle gotuję kurczaka. Wiem, że nie pytałeś, ale i tak ci powiem.

Jednak moja przytulna rodzina Chrimbo nie oznacza, że ​​nie mogę marzyć o fantazji w grze wideo, w której choinki są low-poly, pończochy to woksele, a Mikołaj wygląda jak włoski hydraulik. Więc dołącz do mnie w wirującej zimowej krainie czarów przez wakacyjne miejsca moich marzeń…

Pokémon Scarlet

Świąteczne gry wideo — Pokémon
Tylko uważaj, żeby twoje prezenty nie były świadome. Z Pokémonami nigdy nic nie wiadomo — Obraz: Życie Nintendo

Delibird schodzi dziś przez komin i mam nadzieję, że przyniesie mi tonę XL Exp. Cukierki, kilka samorodków i Shiny Ditto (wiem, wiem — Ditto są na całe życie, nie tylko na Boże Narodzenie).

Nie wiem, czy w Paldea obchodzą Boże Narodzenie, ale jeśli tak, to z chęcią wziąłbym udział w niektórych tradycjach inspirowanych Hiszpanią z moim Skledirge u boku. Kupmy dużą, starą szynkę Lechonka, pogadajmy o rioja i zobaczmy, jak śnieg pada na górze Glaseado. Przyniosę najbardziej świąteczną kanapkę, jaką mogę wymyślić.

Kult Baranka

Świąteczne gry wideo — Kult Baranka
Przyjaciele to ludzie, którym robisz pranie mózgu, żeby spędzać z tobą czas, prawda? — Obraz: Ogromny potwór

Od kilku lat prowadzę świąteczny obiad i uwielbiam to. Czuję się jak wielki szef kuchni, maszerując po kuchni, sprawdzając czas gotowania na wykresie Gantta i smarując, jakby od tego zależało moje życie. Ale jedyną rzeczą, która sprawia, że ​​jest to trochę mniej stresujące, są oczywiście zastępcy szefów kuchni — ludzie, którym mogę poinstruować i polecić, aby zdjęli część zadań z moich spalonych rękami.

Wejdź do Cult of the Lamb, gry, w której urzeczywistniają się moje największe marzenia: mieć całą rzeszę uroczych małych stworzeń gotowych wykonywać moje rozkazy, nawet jeśli ta licytacja wiąże się z ich własną rytualną ofiarą. I słuchaj, nawet świąteczny obiad jest mniej wymagający, więc jestem pewien, że byliby więcej niż zadowoleni, gdyby pokroili marchewki i obrali kartofle, zamiast wysysać im gałki oczne przez jakąś dziwną istotę.

Kirby i Zapomniana Kraina

Świąteczne gry wideo — Kirby
Czas na wdychanie całego indyka — Obraz: Życie Nintendo

Przyznaj się: wszyscy mają tendencję do bycia trochę w trybie kęsów w Boże Narodzenie, prawda? W skarpetach zawsze jest jakiś jadalny smakołyk i chociaż żaden z nich prawdopodobnie nie będzie wielkości samochodu, wszyscy jesteśmy trochę skłonni do jedzenia większej ilości czekoladek, niż byłoby to normalne w jakikolwiek inny dzień w roku. Podobnie jak Kirby, wszyscy kończymy trochę różowo i krągło pod koniec nocy.

Zachwycająca wycieczka Kirby’ego na Switcha obejmuje również kilka wyśmienitych poziomów o tematyce śnieżnej, które obejmują wszystkie urocze, mroźne rzeczy, które sprawiają, że zima jest znośna: małe pingwiny w czapkach z dzianiny, zaśnieżone brukowane ulice, jazda na łyżwach i nieco demoniczny król Dedede, który czeka, by walnąć cię młotek, zgodnie z tradycją bożonarodzeniową. Awwww, Dedede, pamiętałeś!

Inskrypcja

Świąteczne gry wideo — Inscryption
Powiedz mi, że Monopoly z ciocią Janice nie wygląda tak — Obraz: Życie Nintendo

Przerażająca natura Inscryption sprawia, że ​​jest to nieoczywisty kandydat na świąteczną przerwę, ale oto moja oferta: przytulna chatka w lesie (wow, tak zimowo), obsada ludzi, którym można kupić prezenty (Gronos, Wilk, Stinkbug, Poszukiwacz, Wędkarz, Mistrz Gry i nie tylko) oraz grę planszową — czy to nie brzmi dokładnie jak Boże Narodzenie?

Jasne, mogą istnieć pewne złowrogie wibracje, a gra planszowa nie jest dokładnie taka zabawa (ponieważ oczywiście zbliża się zagrożenie śmiercią), ale znowu brzmi to dla nas jak świąteczny czas rodzinny.

Trochę w lewo

Świąteczne gry wideo — ALTTL
Najlepszy sposób na uporządkowanie zepsutych ciasteczek? Znasz już odpowiedź — Zdjęcie: Max Inferno

Przyznaję: jedną z najlepszych części Świąt Bożego Narodzenia jest zgniecenie całego papieru do pakowania w dużą torbę.

Ale ponieważ jestem ekologicznie myślącym małym takim a takim, od jakiegoś czasu moim ulubionym świątecznym opakowaniem są ręcznie szyte torby wykonane ze świątecznej tkaniny, z małymi wstążkami ze sznurkiem, wzmocnione fantazyjnie bibułką i innymi wystrój, którego używam co roku. Wiem, że nie brzmi to tak seksownie jak szelest świeżego papieru do pakowania, ale nadal dobrze się bawię — po tym, jak prezenty się skończyły, mogę złożyć torby i odłożyć pudełka wielokrotnego użytku na następny rok, prostując pognieciony papier do pakowania i ostrożnie odklejając taśmę z metek z prezentami, abym mogła je zachować, by móc je zapamiętać na następny dzień.

A więc, oczywiście, Boże Narodzenie spędzone w świecie Trochę w lewo — gdzie wszystko musi być tak więc — byłby to wspaniały dzień, prawda? Wyobraź sobie, że ustawiłeś wszystkie zapasowe baterie AA w schludnym małym rzędzie; układanie kartek świątecznych od dalekich krewnych w kolejności według wielkości; umieszczenie wszystkich zakrętek, które poprzednio uwięziły twoją nową Barbie w plastikowym więzieniu, w małej zamykanej na zamek torbie na przechowanie. Może jestem trochę kapryśna, jeśli chodzi o organizację, ale sprawia mi to prawie taką samą frajdę, jak same prezenty.

Disneyowska dolina snów

Świąteczne gry wideo — DDV
Założę się, że Mickey dawałby prezenty z własną twarzą. Powiedz mi, że on nie… Obraz: Życie Nintendo

Twoje 400 dyń wymaga podlewania i nie będą na ciebie czekać tylko ponieważ jest Boże Narodzenie, więc zwlekasz się z łóżka (tylko żartuję, tak naprawdę nie możesz korzystać z łóżek), aby zająć się swoim ogrodem, zanim zaczepia cię szczur z Ratatouille (który mieszka w rezydencji większej niż twój dom) i Skaza ( kto nazywa cię brzydką i głupią).

Anna, Elsa i Kristoff — twoi najpewniej bożonarodzeniowi towarzysze — podrzucają ci prezenty w postaci brzydkiego nowego swetra i prośby o 500 gliny. Scrooge daje ci kupon na 5% zniżki na wszystko w sklepie, ale informuje, że nie będzie ważny do nowego roku. Wracasz tasując do swojego domu, robisz sobie Piernikowy Domek jako przekąskę i zjadasz wszystko jednym kęsem.

Właściwie myślę, że DDV może być fajnym miejscem na spędzenie Świąt, ponieważ najnowsza aktualizacja dodała kilka wyjątkowo uroczych świątecznych mebli i przepisów, ale jego mieszkańcy pozostawiają trochę do życzenia. Nigdy nie dają, tylko biorą! Pewnego dnia jednym z „preferowanych prezentów” Anny na ten dzień był DIAMENT! A co dostaję w zamian? Punkty przyjaźni. To znaczy, mam cholerną nadzieję, że uważasz osobę, która daje Ci DARMOWE DIAMENTY, przynajmniej za przyjaciela, Anno.

Minecraft

Świąteczne gry wideo — Minecraft
Ho-ho-hoh nie, zapomnieliśmy zabezpieczyć naszą choinkę przed tłumem i teraz jest pokryta szkieletami — Zdjęcie: Gemini Tay/Mojang

Obudź się o wschodzie słońca w uroczym świerkowym domku własnego projektu i przywitaj Boże Narodzenie, karmiąc kurczaki… później. Rozpal ognisko udające prawdziwy ogień, zjedz całe ciasto, a następnie delikatnie upiecz kurczaka na kostce lawy, zanim otworzysz wszystkie prezenty (spoilery, to więcej kostek). Niestety Boże Narodzenie zostaje przerwane przez Creepera, który dostarcza ci nowe drzwi frontowe na otwartym planie. Cóż, przynajmniej teraz Mikołaj może łatwiej dostać się do środka następny Boże Narodzenie.

Minecraft ma tę idealną przytulność, którą uwielbiam w Bożym Narodzeniu – salon, który jest wystarczająco duży, delikatne beczenie i muczenie twoich trzymanych w niewoli zwierząt hodowlanych, a zwłaszcza śnieżne biomy tworzą wyjątkową świąteczną atmosferę. Kusiłoby mnie nawet, żeby włamać się do jednego z domów w wiosce w Tundrze tylko dla tego wyjątkowego (Muppet) kolęda atmosfera przebudzenia w tętniącym życiem centrum miasta, dzielenia się smakołykami z innymi mieszkańcami wioski i spotkania przy studni, aby wymienić się opowieściami o tym, co właśnie odpakowałeś. Czy to nie brzmi uroczo?

astronom

Świąteczne VG - Astroneer
Astroneer ma nawet misję polegającą na wręczaniu prezentów! — Zdjęcie: System Era Softworks

Na przeciwległym krańcu spektrum do wszystkich tych przytulnych rodzinnych chwil jest ten moment w Boże Narodzenie, kiedy spędziłeś tygodniową energię społeczną w zaledwie pięć godzin, i naprawdę, naprawdę po prostu chcę być sam. Mógłbyś zamknąć się w łazience, ale w moim domu mamy tylko jedną, a nie chcę, żeby ktoś się zastanawiał, czy indyk nie przyszedł z niespodzianką na Boże Narodzenie w postaci zatrucia pokarmowego.

Ale co by było, gdybym mógł po prostu rzucić się w kosmos i popływać trochę? Co by było, gdybym mógł przelecieć na inną planetę, zebrać trochę materiałów, zrobić sobie małą bazę i całkowicie się oddalić? Astroneer to niesamowicie samotna gra, ale w najlepszy sposób. Nie ma nikogo, kto mógłby zepsuć mój starannie zorganizowany system przechowywania, nikogo, kto ukradłby cały mój tlen, nikogo, kto by zapukał do drzwi i powiedział KATE, NAPRAWDĘ NIE MOŻESZ TAK DŁUGO ZAWIERAĆ ŁAZIENKI, WŁAŚNIE WYPIAŁEM dzbanek JAJKA . Ahhh. Rozkosz.


Jeśli wróżka bożonarodzeniowa mogłaby spełnić twoje życzenie, w jakiej grze wideo chciałbyś spędzić święta? Opowiedz nam o swoich idealnych wakacjach z grami w komentarzach poniżej-ho-ho!

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/back-page-8-video-games-that-would-make-perfect-christmas-getaways