7 kanonicznych gier wideo Star Wars do odkrycia już teraz

Gry wideo Gwiezdne Wojny na zawsze naznaczyły kulturę filmową, ale pozostawiły też niezatarty ślad w świecie gier wideo. Od produktów LEGO, przez adaptacje NES-a, po symulatory wyścigów – trudno mówić o grach, którymi bawiono się w dzieciństwie, bez pojawienia się gdzieś słowa „Gwiezdne Wojny”.

Ile jest gier Canon Star Wars?

Ponieważ dostępnych jest ponad 100 gier Star Wars, należy zauważyć, że tylko osiem z nich jest oficjalnie kanonicznych, ponieważ Disney wyeliminował z kanonu Rozszerzone Uniwersum. Tytuły te obejmują Star Wars Jedi: Fallen Order, Star Wars Jedi: Survivor, Vader Immortal: A Star Wars VR Series, Star Wars: Battlefront 2 (2017), Star Wars: Squadrons, Star Wars: Droid Repair Bay i Star Wars: Tales z Krańca Galaktyki.

Gry Canon Star Wars w porządku chronologicznym

1. Gwiezdne Wojny Jedi: Upadły Zakon

Akcja tej gry rozgrywa się pięć lat po Star Wars: Revenge of the Sith i śledzi losy Cala Kestisa, ocalałego z czystki wywołanej Zakonem Jedi 66, który stara się odbudować Zakon Jedi.

2. Jedi z Gwiezdnych Wojen: Ocalały

Ta gra jest oficjalną kontynuacją Fallen Order, w której starszy i mądrzejszy Cal Kestis wyrusza na nową bitwę.

3. Vader Immortal: seria Gwiezdnych Wojen VR

Opowiada tajemniczą historię, w której przemytnik zostaje wplątany w przeszłość Dartha Vadera.

4. Gwiezdne Wojny: Battlefront 2 (2017)

Tryb fabularny tej gry rozpoczyna się zaraz po Star Wars: Return of the Jedi i podąża za Iden Versio, dowódcą imperialnej eskadry znanej jako Oddział Inferno.

5. Gwiezdne Wojny: Eskadry

Ta gra zawiera epickie bitwy kosmiczne pomiędzy Imperium a Ruchem Oporu, z intensywnymi walkami pomiędzy X-Wingami, Tie Fighterami i nie tylko.

6. Gwiezdne Wojny: Zatoka naprawy droidów

Bezpłatna gra VR, która stawia graczy w roli mechanika droidów podczas wydarzeń z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi.

7. Gwiezdne wojny: Opowieści z krańca galaktyki

Ta gra VR, której akcja rozgrywa się pomiędzy Ostatnim Jedi i The Rise of Skywalker, pozwala graczom odkrywać Batuu i przeżyć wciągającą przygodę.

Nadchodzące gry Gwiezdne Wojny

Oczekuje się, że obecna lista kanonicznych gier wideo Star Wars w ciągu najbliższych kilku lat znacznie się powiększy, włączając w to takie tytuły jak Star Wars: Outlaws, Star Wars Hunters, Star Wars: Eclipse i remake Star Wars: Knights of the Old Republic. do wydania wkrótce.

Źródło: www.ign.com