Jak przetrwać w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom? – Najlepsze wskazówki.

Jak przetrwać w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom?

Hyrule to piękny krajobraz pełen unikalnych zagadek i postaci. Jednak, aby przetrwać w Tears of the Kingdom, należy być ostrożnym, ponieważ gracz może natknąć się na niebezpieczeństwa, na które nie jest przygotowany.

Zdobądź więcej serc

Jednym z najbardziej oczywistych sposobów na zmniejszenie szans na śmierć jest zdobywanie większej ilości pojemników na serca. Można to osiągnąć skupiając się na odnajdywaniu jak największej liczby lokalizacji Kapliczek i rozwiązywaniu zawartych w nich zagadek. Gdy masz wystarczająco dużo Światła Błogosławieństwa, aby odpowiednio zwiększyć swoje zdrowie do bardziej rozsądnego poziomu, Link powinien być w stanie przyjąć jeszcze kilka trafień bez natychmiastowego rozpadu.

Chociaż możesz również zdecydować się na zwiększenie wytrzymałości, prawdopodobnie najlepiej najpierw skupić się na rozszerzeniu serca. W razie potrzeby zawsze możesz uzupełnić swoją wytrzymałość za pomocą posiłków i eliksirów.

Zdobądź przyzwoitą zbroję na wczesnym etapie

Innym świetnym sposobem na zwiększenie swoich szans na przeżycie jest znalezienie w Łzach Królestwa zbroi, która zapewnia lepszą ochronę niż zestaw Archaiczny. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów zbroi, które odkryjesz podczas wykonywania głównych zadań fabularnych, powinieneś być w stanie znaleźć mundur Gwardii Królewskiej dość wcześnie w Zamku Hyrule.

Istnieje wczesna misja o nazwie Crisis at Hyrule Castle, która zaprowadzi cię w pobliże tej zbroi i oferuje dodatkową obronę 4, która może ogromnie zwiększyć twoją przeżywalność.

Wykorzystaj fuzje tarcz i strzał

Jedna z nowych umiejętności Link doskonale nadaje się do bezpośredniego zwiększania sprawności bojowej. Bezpiecznik pozwala zamienić nawet zwykły kij w porządną broń, którą naprawdę można walczyć. Jednak łatwo zapomnieć, że możesz zrobić więcej niż tylko Zabezpieczać broń do walki wręcz. Dodanie dodatkowych możliwości do tarczy i strzał może znacznie zwiększyć twoją sprawność bojową bez konieczności zbliżania się i osobistego.

Na przykład strzały można połączyć z Keese Eyes, aby stworzyć naprowadzające strzały, które mogą lepiej trafiać w odległe cele. Możesz także połączyć swoją tarczę z Flame Emitter, aby stworzyć miotacz ognia, który również blokuje ataki. Możesz także posunąć się nawet do połączenia rakiety z tarczą, aby aktywować ją jako szybką ucieczkę.

Przygotuj najlepsze przepisy i eliksiry

Dzięki najlepszym przepisom i eliksirom możesz zwiększyć siłę ataku, współczynnik obrony, a nawet tymczasowo zwiększyć pojemność serca. Musisz zlokalizować właściwe składniki i znaleźć odpowiednie kombinacje, ale kiedy już to zrobisz, te posiłki i eliksiry mogą znacznie zwiększyć twoje szanse na przetrwanie trudnych starć.

Aby uzyskać wskazówki, co zrobić, możesz zapoznać się z naszym przewodnikiem po przepisach w Tears of the Kingdom, a także z tą listą pomocnych eliksirów.

Wykorzystaj Ultrahand do walki

Ultrahand to pierwsza umiejętność, którą zdobywasz w Tears of the Kingdom, i jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronna. Chociaż jest używany głównie do rozwiązywania zagadek i budowania maszyn, można go również dość skutecznie wykorzystać w walce. Podobnie jak w przypadku zdolności Magnesis w Breath of the Wild, możesz używać Ultrahand do podnoszenia ciężkich przedmiotów i zrzucania ich na wrogów. Możesz także zbudować całkiem niszczycielskie maszyny bojowe za pomocą urządzeń Zonai.

Wykorzystanie zdolności Ultrahand w walce wymaga trochę przezorności i strategii, ale jeśli zaczniesz skutecznie ją wykorzystywać, powinieneś być w stanie stawić czoła silniejszym przeciwnikom bez konieczności bezpośredniej walki z nimi.

Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem Tears of the Kingdom Wiki lub z naszymi sugestiami dotyczącymi tego, co należy zrobić w pierwszej kolejności w grze.

Źródło: IGN.com