Prezentacja gier Xbox 2023: Najnowsza oferta Xbox Game Studios. Projekty od Thunder Lotus i Microbird. Spotkania dla prasy.

Prezentacja gier Xbox 2023: Najnowsza oferta gier Xbox Game Studios zapowiada się jako najbardziej ambitna w historii. Wśród projektów znajdują się imponujące projekty zarówno od dużych, jak i mniejszych zespołów, w tym od Thunder Lotus i Microbird. Larry Hryb z Xbox Podcast przeprowadził wywiady z programistami obu zespołów, którzy opowiedzieli o swoich projektach i tym, jak jest pracować obok takich gigantów jak Starfield i Bajka.

Thunder Lotus 33 Nieśmiertelnych łączy w sobie mechanikę akcji typu roguelike i kooperację na ogromną skalę dla 33 graczy, a Lochy Hinterbergu oferują żywy, inspirowany komiksami styl graficzny i obietnicę elementów symulujących życie obok pełzania po lochach. Oba projekty oferują również spotkania dla prasy, co po prezentacji zostało bardzo dobrze odebrane.

Stephan Logier z Thunder Lotus powiedział, że był to jeden z najlepszych momentów w jego życiu. Philipp Seifried z Microbird również podkreślił, że to było niesamowite, a Regina Reisinger dodała, że byli naprawdę podekscytowani.

33 Nieśmiertelnych i Lochy Hinterbergu pojawią się na Xbox Series X|S, Windows PC i Cloud, a będą dostępne pierwszego dnia dla członków Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2023/06/16/33-immortals-and-dungeons-of-hinterberg-developers-interview/.