2K Hacked, ostrzega dotkniętych użytkowników przed zmianą wszystkich przechowywanych hasełWydawca 2K ostrzegał użytkowników przed otwieraniem e-maili lub klikaniem linków na swojej stronie pomocy po potwierdzeniu, że został zhakowany.

Więcej niż tylko fałszywe konto wysyłające fałszywe e-maile, samo wsparcie 2K zostało naruszone, a haker wysyła pozornie legalne wiadomości e-mail zawierające złośliwe linki. W rezultacie strona wsparcia 2K została wyłączona.

Jeśli użytkownicy kliknęli już te linki, firma 2K zaleca natychmiastową zmianę haseł zapisanych w przeglądarkach internetowych (np. autouzupełnianie Chrome), zainstalowanie oprogramowania antywirusowego, włączenie uwierzytelniania wieloskładnikowego tam, gdzie to możliwe, oraz sprawdzenie, czy żadne ustawienia przekierowania konta e-mail nie mają został zmieniony.

Konto 2K Support na Twitterze, które pozostało bezpieczne, podzieliło się wiadomościami (powyżej). „Wcześniej dzisiaj dowiedzieliśmy się, że nieupoważniona strona trzecia nielegalnie uzyskała dostęp do danych uwierzytelniających jednego z naszych dostawców do platformy pomocy technicznej, z której korzysta 2K w celu zapewnienia wsparcia naszym klientom” — napisano.

„Nieupoważniona strona wysłała wiadomość do niektórych graczy zawierającą złośliwe łącze. Nie otwieraj żadnych wiadomości e-mail ani nie klikaj żadnych łączy otrzymanych z konta pomocy technicznej 2K Games”.

Wydawca przypomniał również użytkownikom, że nigdy nie poprosi o hasło ani inne dane osobowe, a także ogłosi, kiedy jego strona internetowa i wiadomości e-mail będą ponownie bezpieczne.

„Głęboko przepraszamy za wszelkie niedogodności i zakłócenia, jakie może spowodować ta sprawa” – dodał. „Doceniamy ciągłe wsparcie i zrozumienie ze strony naszych społeczności graczy”.

Ostatnie kilka dni to bardzo aktywny czas cyberataków. Rockstar Games ujawniło około 90 filmów z gry Grand Theft Auto 6 po tym, jak padło ofiarą włamania, i chociaż firma i 2K mają tę samą firmę macierzystą Take-Two Interactive, obecnie nic nie wskazuje na to, że te dwa ataki są ze sobą powiązane.

Uber padł również ofiarą włamania, rzekomo przez tę samą osobę, która zaatakowała Rockstar, a firma współpracuje teraz z FBI i Departamentem Sprawiedliwości USA w celu zbadania tej sprawy. W innych grach Blizzard również doznał wyłomu, ponieważ ponad 40 minut rozgrywki w Diablo 4 pojawiło się w sieci.

Ryan Dinsdale jest freelancerem IGN. Cały dzień będzie mówił o Wiedźminie.

Źródło : https://www.ign.com/articles/2k-hacked-warns-affected-users-to-change-all-their-stored-passwords