25 lat Pokémon: spójrz wstecz na pierwszy odcinek wyemitowany w Ameryce Północnej

Dziś mija 25. rocznica emisji pilota serialu animowanego Pokémon w Ameryce Północnej. Ćwierć wieku od odcinka 1, zatytułowanego „Pokémon – Wybieram cię!” „, wyemitowany po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych 8 września 1998 r. W pierwszym odcinku przedstawiono kultowe postacie Asha Ketchuma i Pikachu i od tego czasu wszyscy z pasją śledzimy ich przygody.

Zaskakujący początek

Co dziwne, ze względu na różnice w transmisjach regionalnych, 15. odcinek serialu, zatytułowany „Na pokładzie statku Sainte Anne”, był w rzeczywistości pierwszym wyemitowanym w Stanach Zjednoczonych (premiera 7 września 1998 r.), ale dzisiaj wyznacza się prawdziwy początek Podróż Asha, wydarzenie z pewnością warte podkreślenia.

Gorzki koniec

W tym roku ta rocznica jest tym bardziej słodko-gorzka, że ​​wiemy już, że podróż Asha Ketchuma dobiegła końca. Kultowy bohater serii ogłosił, że pod koniec zeszłego roku odchodzi na emeryturę, a jego ostatnie odcinki zostały wyemitowane w Japonii, wraz z rozpoczęciem prac nad nowym serialem Pokémon Horizons.

Świętuj z Netflixem

Odpowiednio, ostatnie odcinki Asha z najnowszej serii Pokémon: Being a Pokémon Master są dziś dostępne w serwisie Netflix w USA. Wydaje mi się, że to najlepszy sposób na uczczenie tej rocznicy, jeśli mnie pytasz.

Wznieśmy więc kieliszki soku Pecha Berry, aby uczcić 25-lecie anime Pokémon na zachodzie, mając nadzieję, że będzie ich znacznie więcej (nawet jeśli będą to nowe twarze na czele).

A ty, czy pamiętasz, kiedy po raz pierwszy obejrzałeś pilota anime Pokémon? Podziel się z nami swoimi wspomnieniami w komentarzach poniżej!

Źródło: www.nintendolife.com