23 gry Naughty Dog: od Math Jam do The Last of Us: część I

Narodziny Naughty Dog: od gry do gry

Naughty Dog zasłynęło w gatunku platformówek 3D dzięki Crash Bandicoot, a następnie stworzyło jedną z najbardziej ukochanych historii w grach wideo dzięki The Last of Us, stając się jednym z największych i najbardziej szanowanych twórców gier. Jego sława opiera się na ogromnych produkcjach, rozdzierających serce historiach i postaciach, które wykraczają poza medium.

Spojrzenie wstecz na gry Naughty Dog

W sumie Naughty Dog oferuje 23 gry, których debiut miał miejsce w 1985 r., a ostatnia premiera miała miejsce w 2022 r. Firma obejmuje kilka gatunków gier, od gier RPG fantasy po edukacyjne gry matematyczne. Przyjrzyjmy się każdemu tytułowi wydanemu przez Naughty Dog do 2024 roku.

1. Jam Matematyczny – 1985

Projekt ten był debiutem Naughty Dog. Będąc grą opartą na współpracy założycieli studia, Jasonem Rubinem i Andym Gavinem, miała na celu nauczenie podstaw arytmetyki. Była to gra czysto edukacyjna i pierwszy krok w kierunku przyszłych gier bardziej rekreacyjnych.

2. Szalony na nartach – 1986

Druga gra Rubina i Gavina skupiała się na jeździe na nartach i wysokich wynikach. Gracze musieli zjeżdżać po zboczach, omijając niebezpieczne przeszkody.

3. Strefa marzeń – 1987

Dream Zone to gra przygodowa typu „wskaż i kliknij” w świecie fantasy, oparta na snach głównego bohatera. Dziwny świat, w którym na graczy czekali niezwykli mieszkańcy.

4. Zachowaj złodzieja – 1989

Studio zaczynało jako Naughty Dog i współpracowało z EA przy tym projekcie komedii przygodowej typu „wskaż i kliknij”. Keef musiał eksplorować duże miasto i jego okolice, kradnąc przedmioty i wchodząc w interakcję z NPC.

…(inne gry są wymienione w oryginalnym artykule)

Źródło: www.ign.com