20 najpopularniejszych gier na Androida, w które możesz zagrać już teraz (maj 2023 r.)


Jedną z zalet posiadania smartfona lub tabletu z systemem Android jest większy wybór dostępnych gier mobilnych — w porównaniu z Apple iPhone. Google nie jest tak restrykcyjny jak Apple, jeśli chodzi o typy aplikacji i gier, które można pobierać, więc zawsze będziesz mieć szerszy zakres gier.

Istnieją jednak miliony aplikacji, w które można grać Sklep Google Play, więc znalezienie dobrego miejsca do rozpoczęcia może być onieśmielające. Tam wchodzimy my.

Skocz do:

zaokrągliliśmy w górę 10 najlepszych za darmo i 10 najlepszych płatnych gry (łącznie 20) na urządzenie mobilne z systemem Android. Niezależnie od tego, czy lubisz proste, ale wymagające gry logiczne, rozbudowane strategiczne gry MMO (massive multiplayer online), czy po prostu szukasz czegoś fajnego do zagrania od czasu do czasu, poniżej znajdziesz duży wybór gier, w które warto zagrać :

TL;DR – Oto najpopularniejsze gry na Androida

Darmowe gry na Androida

Płatne gry na Androida

Najpopularniejsze darmowe gry

Monopoly Go! to jedna z najpopularniejszych gier na Androida

1. Monopoly Go!

Monopoly Go! to jedna z najpopularniejszych gier na Androida z kilku powodów: to klasyk, w który łatwo się gra, szybko się uczy i po prostu zapewnia świetną zabawę. To jest „Idź!” wersji gry planszowej, która jest szybsza i bardziej bezwzględna — zamiast doprowadzać przeciwników do bankructwa, musisz także niszczyć ich posiadłości w tej grze mobilnej, w której nie bierze się jeńców.

2. 2248 – Liczbowa gra logiczna

Aplikacja 2248 – Liczbowa gra logiczna jest łatwy do odebrania i nauczenia się, ale trudny do opanowania. Jest to gra logiczna polegająca na przeciąganiu i dopasowywaniu, w której dopasowujesz i łączysz identyczne liczby, aby ukończyć poziom.

Na przykład: jeśli dopasujesz cztery bloki z numerem dwa, cztery bloki połączą się w jeden blok z numerem osiem, a następnie spróbujesz dopasować go z innymi blokami z numerem osiem wokół niego i tak dalej i tak dalej. Im więcej dopasujesz i połączysz, tym więcej poziomów możesz wyczyścić.

3. Roblox

Roblox jest najlepszą społecznością online! Jest to aplikacja, która łączy gry i media społecznościowe, w której możesz tworzyć własne gry i doświadczenia, odkrywać inne gry stworzone przez graczy i budować niemal wszystko, co mogą sobie wyobrazić. To także wirtualna przestrzeń, w której możesz spotykać się i rozmawiać z innymi.

4. Królewski mecz

Uratuj królestwo! Królewski mecz to gra logiczna typu „dopasuj trzy”, w której dopasowujesz królewskie przedmioty, aby wyczyścić poziomy, aby uratować króla Roberta. Po wyczyszczeniu poziomu otrzymujesz monety do ulepszania, dekorowania i odbudowy królestwa.

5. Dziura w ataku – gry w czarną dziurę

Obiekt w Otwór ataku polega na przesunięciu czarnej dziury w celu połknięcia jak największej liczby kul, łusek do strzelby, granatów, broni palnej i innych rodzajów broni w ciągu 20 sekund. Im szybciej połykasz, tym większy otwór wciąga coraz więcej. Pomiędzy kolejnymi poziomami musisz użyć zebranej amunicji i broni, aby pokonać wielkiego bossa. Jeśli go pokonasz, zdobędziesz więcej punktów i monet na ulepszenia i wydłużysz czas na przejście następnego poziomu.

6. Zabawa w chowanego: Polowanie na potwory

Hide and Go Seek: Polowanie na potwory to prosta gra w chowanego z grupą przyjaciół, tylko ty zostajesz umieszczony w pokoju, a następnie przekształcony w przedmiot należący do tego konkretnego pokoju — na przykład rolkę papieru toaletowego w łazience. Celem gry jest pozostawanie w ukryciu na widoku, podczas gdy duży pomarańczowy potwór próbuje cię znaleźć i zjeść.

7. Snajper w kamuflażu

Wróg jest nieuchwytny i sprytny, więc jeśli chcesz być najlepszy, musisz go wyśledzić i zastrzelić. Snajper w kamuflażu to strzelanka z perspektywy pierwszej osoby, w której badasz teren w poszukiwaniu wrogich żołnierzy przez lunetę snajperską. Jednak żołnierze zaprojektowano tak, aby płynnie wtapiali się w tło. Aby wygrać tę grę, musisz mieć bystre oko i pewny palec na spuście.

8. Zablokuj mistrza przygód z wybuchem

Mistrz przygody Block Blast to gra logiczna będąca mieszanką tradycyjnej gry w klocki i gry w siatkę. Po prostu umieść klocki na kwadracie, aby utworzyć ciągłą linię. Po utworzeniu linii znika, aby zrobić miejsce na kolejne bloki. Pomyśl o tym jako o wersji Tetris typu „przeciągnij i upuść” bez spadających klocków.

9. Honkai: Star Rail

Od twórcy gry HoYoverse, Honkai: Star Rail to turowa gra RPG (gra fabularna) w klimatach fantasy, która obejmuje podróż przez galaktykę na pokładzie Astral Express, podróżując na odległe planety i spotykając nowych towarzyszy, aby powstrzymać zło i zepsucie „Fragmentum”.

10. Kulinarne szaleństwo: Gra w Restaurację

Podróżuj po świecie dzięki posiłkom, które przygotowujesz, gotujesz i serwujesz Kulinarne szaleństwo: Gra Restauracja dla Android. To gra o restauracjach, w której rozwijasz się w kuchni jako profesjonalny szef kuchni. Twórz hamburgery w Nowym Jorku, wymyślne wypieki w Paryżu, grilluj pikantne mięsne smakołyki w Rio, starając się uszczęśliwić gości, budując swój biznes i ulepszając kuchnię.

Najpopularniejsze płatne gry

Minecraft to także najpopularniejsza gra na telefon na iPhone'a

Minecraft to także najpopularniejsza gra na telefon na iPhone’a

1. Minecraft (7 USD)

za 7 dolarów, Minecraft to miejsce, w którym możesz eksplorować dowolne miejsce i budować wszystko w otwartej grze piaskownicy. Twoja podróż i doświadczenie zależą od Ciebie! Możesz używać bloków, przedmiotów i innych materiałów do budowy domu lub wioski, a także tworzyć broń do obrony domu lub polować na zwierzęta, aby je zjeść lub hodować. Gra jest ograniczona tylko do twojej wyobraźni.

2. Bloony TD 6 (7 USD)

Broń swojego domu przed inwazją „Bloons”. Bloony TD 6 za 7 $. Możesz użyć armii małp-bohaterów, budowli, wież, mostów i innych urządzeń, aby uniemożliwić przemieszczanie się balonów „Bloons” z jednej strony mapy na drugą. Im więcej balonów wystrzelisz, tym więcej monet zarobisz na ulepszenia, dodatkowe życia i nie tylko.

3. Monopoly – klasyczna gra planszowa (4 USD)

Zagraj w klasyczną grę planszową Monopol na smartfonie lub tablecie z Androidem za 4 USD. Możesz grać jako żetony z klasycznej gry — takie jak samochód, cylinder, okręt wojenny i inne — podróżując po planszy, kupując nieruchomości, budując domy i hotele oraz pobierając czynsz za pieniądze Monopoly. Celem gry jest doprowadzenie wszystkich do bankructwa, więc jesteś jedynym zwycięzcą z większością pieniędzy i nieruchomości.

4. SpongeBob Kanciastoporty: Bitwa o dół od bikini (przeceniony za 1 USD 10 $)

Na wyprzedaży za 1 USD (było 10 USD), SpongeBob Kanciastoporty: Bitwa o dół od bikini to zwariowana platformowa gra przygodowa, w której grasz jako SpongeBob, Patrick lub Sandy i próbujesz ocalić Bikini Bottom przed wszelkiego rodzaju zabójczymi robotami.

5. Incredibox (5 USD)

Od francuskich twórców gier So Far So Good, Incredibox— która kosztuje 5 USD w sklepie Google Play — to aplikacja będąca połączeniem aplikacji muzycznej i aplikacji do gier, w której możesz tworzyć własną muzykę. Po prostu przeciągnij i upuść bity, efekty, melodie, a nawet głosy, aby stworzyć skoczny hip-hopowy utwór z imponującymi i świeżymi efektami wizualnymi i animacjami.

6. Ogród Banban 2 (3 USD)

za 3 dolary, Ogród Banban 2 to gra typu survival horror, której akcja toczy się w podziemnym obiekcie pod klasą przedszkola Banbana. Twoim zadaniem jest znalezienie prawdy kryjącej się za podejrzanie pustą przestrzenią, próbując przetrwać i odkryć jej ukryte tajemnice.

7. Dolina Stardew (5 USD)

Dzięki ponad 50 godzinom rozgrywki, Dolina Gwiezdnej Rosy– którego cena wynosi 5 USD – to gra symulacyjna farmy, która zawiera elementy RPG w otwartym świecie. W Pelican Town dziedziczysz mały dom i działkę po swoim dziadku. Następnie masz za zadanie oczyścić ziemię, aby wyhodować farmę pełną różnego rodzaju zwierząt gospodarskich i upraw. Gdy jesteś gotowy do zbiorów, sprzedajesz swoje towary, aby rozszerzyć swoją farmę i biznes o więcej ulepszeń, zwierząt i upraw.

8. Brotato: Premium (5 USD)

Uzbrojony w maksymalnie sześć rodzajów broni jednocześnie, Brotat: Premium to strzelanka na arenie z widokiem z góry, w której grasz jako ziemniak, który walczy z falami kosmitów. Celem gry jest odpieranie zagrożeń, dopóki twój pluton nie uratuje cię z obcego świata, podczas gdy ty tworzysz i budujesz unikalną broń, aby przetrwać. Nieźle za 5 dolarów.

9. Dokumenty, proszę (5 USD)

za 5 dolarów, Papiery proszę to gra logiczna symulacyjna, której akcja toczy się w przygranicznym miasteczku Grestin po trwającej sześć lat wojnie między dwoma fikcyjnymi krajami europejskimi, komunistyczną Arstotzką i sąsiednią Kolechią. Pomyśl o tym jako o Niemczech Wschodnich i Niemczech Zachodnich po II wojnie światowej.

Wcielasz się w oficera imigracyjnego odpowiedzialnego za osoby wjeżdżające na stronę Arstotzkan z Kolechii, podczas gdy musisz sprawdzać i powstrzymywać ukrytych przemytników, szpiegów i terrorystów przed wjazdem za pomocą jedynie dokumentów i odcisków palców na granicy.

10. Terraria (5 USD)

Terraria— która kosztuje 5 USD w sklepie Google Play — to przygodowa gra akcji 2D typu sandbox, w której możesz kopać, walczyć, eksplorować, wydobywać, przetrwać i budować swój własny świat. Łączy w sobie elementy platformówki i eksploracji, podczas gdy jest opisywana jako mieszanka Metroida i Minecrafta.

Czego szukać w grach na Androida

The Sklep Google Play to główne miejsce, w którym użytkownicy Androida znajdują i pobierają gry z prawie czterema milionami dostępnych aplikacji. Wyszukiwanie gier może wydawać się zniechęcające, ale najpopularniejsza jest wyszukiwarka Google bezpłatny I płatny Listy gier są dobrym miejscem do rozpoczęcia. Oto, czego szukać w grach na Androida.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy gra mobilna, w którą chcesz grać, jest kompatybilna z Twoim urządzeniem z Androidem. Większość aplikacji w sklepie Google Play wymaga, aby na smartfonie działał co najmniej system Android w wersji 4.4 KitKat — który został wydany w październiku 2013 r. Na starszych urządzeniach przenośnych może nie działać większość nowoczesnych gier.

Powinieneś również wziąć pod uwagę, ile miejsca jest dostępne na twoim urządzeniu. Podczas gdy niektóre gry mają małe rozmiary plików, wynoszące zaledwie kilkaset megabajtów, są inne, które mają bardzo duże rozmiary plików, do 20 GB. Na szczęście istnieją urządzenia z Androidem zaprojektowane z wbudowanym gniazdem kart rozszerzeń. Jeśli zabraknie Ci miejsca, zawsze możesz włożyć kartę microSD, aby dodać dodatkowe miejsce. Ale jeśli Twoje urządzenie nie ma gniazda rozszerzeń, będziesz musiał usunąć kilka aplikacji, zdjęć lub filmów, aby zwolnić trochę miejsca lub uzyskać nowy smartfon o większej pojemności.

Tymczasem jeśli chodzi o cenę, Sklep Google Play dzieli gry na dwie kategorie: Free-to-play i płatne. I chociaż free-to-play brzmi oczywisto, nie oznacza to, że te gry są całkowicie darmowe. Darmowe wersje gier mogą mieć przerwy reklamowe lub pewne ograniczenia w rozgrywce, podczas gdy zakupy w aplikacji mogą uaktualnić lub usunąć ograniczenia. Na przykład: Kulinarne szaleństwo: Gra Restauracja obejmuje zakupy w aplikacji na dodatkowe przedmioty i zestawy, ale zakupy nie są wymagane do grania w tę grę.

Ponadto większość płatnych gier pobieranych na urządzenie z Androidem jest całkowicie odblokowana. Ale może to również obejmować zakupy w aplikacji w celu aktualizacji. Na przykład: Monopol ma zakupy w aplikacji, aby odblokować specjalne edycje gry. Istnieje również subskrypcja gier o nazwie Przepustka Google Play dla użytkowników Androida. Gry dostępne w usłudze nie zawierają reklam ani zakupów w aplikacji, więc możesz grać bez ograniczeń za 5 USD miesięcznie.

Wreszcie, najważniejszą rzeczą przy wyborze gry na Androida jest to, czy granie w nią jest przyjemne. Niezależnie od tego, czy zamierzasz spędzić kilka minut, czy godzin, grając w nią na smartfonie lub tablecie, gry muszą wyglądać na zabawne i wciągające wyzwanie do pokonania.

Nadchodzące gry na Androida

Zastanawiasz się, jakie nowe gry pojawią się na Androidzie? Zobacz największe nadchodzące gry na Androida, aby uzyskać najnowsze informacje.

Zobacz także: 20 najpopularniejszych obecnie gier na iPhone’a.

Rudie Obias jest niezależnym pisarzem i redaktorem technicznym dla IGN, specjalizującym się we wszystkich produktach Apple.Źródło : https://www.ign.com/articles/most-popular-android-games