20. Mistrzostwa Super Mario Kart uruchamiają dziś swoje silniki na Twitchu


Obraz: Nintendo

Szybko zbliżamy się do 30. rocznicy japońskiego wydania Super Mario Kart na Super Famicom, ale co by było, gdybyśmy powiedzieli, że dzisiaj ma miejsce kolejna rocznica w sąsiedztwie SMK? Mówimy oczywiście o mistrzostwach Super Mario Kart, które będą dziś ścigać się z linii startu w 20. roku rywalizacji.

Dziesięć lat po tym, jak gra SNES wprowadziła nas w radość z rywalizacji w wyścigach hydraulików, Mistrzostwa zostały utworzone, aby co roku przypominać, kto naprawdę jest najlepszym kierowcą. Od tego czasu kontynuuje tę miłość do oryginalnej gry, koncentrując się zawsze na starterze serii SNES zamiast na nowszych dodatkach serii. Z wydarzeniami podzielonymi na próby czasowe, tryby bitwy, wyścigi meczowe i Grand Prix 150 cm3, tabela liderów jest tworzona i znajduje się na szczycie tylko tych, którzy mogą rywalizować na najwyższym poziomie we wszystkich zawodach.

Chociaż nie jest to oficjalnie zatwierdzona przez Nintendo konkurencja, społeczność rozrosła się w taki sposób, że każdego roku przyciągają tylko największe talenty. W tym roku obecny posiadacz tytułu, Amerykanin Jonathan Toole-Charignon, spróbuje utrzymać się na pierwszym miejscu, ponieważ w konkursie powróci Sami Cetin, rekordzista świata z Wielkiej Brytanii, z którym przeprowadziliśmy wywiad w 2014 roku.

W 2022 roku mistrzostwa powrócą do hali Alphen Aan Den Rijn’s Esports Game Arena w Holandii, a miejsce to jest już wyposażone w telewizory i konsole SNES. Przed dzisiejszym rozpoczęciem zawodów niektórzy uczestnicy TikTok szybko pokazali tym z nas, którzy nie mogą zrobić tego wydarzenia, czego nam brakuje — co @SmKCmaps udostępnił na Twitterze.

Podczas gdy ta wyścigowa atmosfera nas dopada na serio Zazdrosny, nie musisz się martwić, że przegapisz którekolwiek z wydarzeń, ponieważ cały turniej będzie transmitowany na Twitchu z czterema oddzielnymi kanałami obejmującymi cały tydzień. Aby uzyskać pełne informacje o tym, gdzie oglądać każdego dnia, miej oko na kanał SMKChampionships na Twitchu i sprawdź @Smkchamps o aktualizacje na Twitterze.

Wydarzenia potrwają od dzisiaj aż do 27 sierpnia — co z pewnością uświetni obchody 30. rocznicy gry. Wygląda na to, że każdy dzień będzie wypełniony wyścigami i bitwami, a ceremonia otwarcia i wyścigi czasowe odbywają się dzisiaj.

Każdy kolejny dzień będzie miał swój własny cel wydarzenia, zanim zwycięzca zostanie wybrany pod koniec tygodnia. Sprawdź poniższy harmonogram, aby dowiedzieć się, co dzieje się każdego dnia i jego kluczowe mecze:

  • 23 sierpnia, wtorek, 14:00 CEST – Okres próbny
  • Środa 24 sierpnia, godz. 10:30 CEST – Tryb walki
  • Czwartek 25 sierpnia, 10:30 CEST — Wyścig meczowy
  • Piątek 26 sierpnia, godz. 10:30 CEST — Grand Prix 150cc
  • Sobota 27 sierpnia, 12:00 CEST – Ceremonia zamknięcia

Wejdź na oficjalną stronę Mistrzostw, aby utknąć w tygodniowej akcji wyścigów retro.

Czy będziesz brał udział w Mistrzostwach Super Mario Kart? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Źródło : https://www.nintendolife.com/news/2022/08/20th-super-mario-kart-championships-start-their-engines-on-twitch-today