14 gier Wii, które zasługują na porty Switch


Minęło już 15 lat od premiery Wii, a świat został wprowadzony do wszystkich atrakcji Wii Sports, gier waggle i łokcia Wii. To małe pudełko z trikami wielkości pudełka na trzy płyty DVD dostarczyło prawdziwych klejnotów w ciągu swojej długiej żywotności — wiele z nich zostało dostosowanych do innowacyjnego zdalnego kontrolera ruchu i nunczuka w systemie i nie działałoby tak samo na żadnej innej platformie .

Cóż, to nie jest całkiem prawda, prawda? Kontrolery Joy-Con, które wsuwają się z boku konsoli Nintendo Switch, zawierają wszystkie żyroskopowe wyczuwanie ruchu, potrzebne do sterowania dowolną grą Wii w najbardziej autentyczny sposób. W rzeczywistości widzieliśmy już całą masę gier, które wcześniej były dostępne wyłącznie na Wii na Switchu, w tym klasyczne klasyki wszech czasów, takie jak Super Mario Galaxy, Xenoblade Chronicles i World of Goo, pierwsze dwie gry z serii No More Heroes, Port HD The Legend of Zelda: Skyward Sword i wysublimowany Okami HD (w porządku, oszukujemy go, ponieważ zadebiutował na PS2, ale port Wii był w porządku).

Mimo to, my, gracze, jesteśmy tylko wiecznie niezadowoleni i marudzeni, a jest cała masa genialnych gier na Wii, które chcielibyśmy zobaczyć, dając kolejne powiew życia na Switchu. Oto niewyczerpująca lista klejnotów – w dowolnej kolejności – które Team Nintendo Life wybrałby na port Switch, mając taką szansę. Daj nam znać, które z nich poparłbyś w ankiecie na końcu…

Super Mario Galaxy 2 (Wii)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Nintendo EAD

Data wydania: 23 maja 2010 (USA) / 11 czerwca 2010 (Wielka Brytania/UE)

Wykluczenie Super Mario Galaxy 2 z kolekcji Super Mario 3D All-Stars spowodowało niekończące się pytania i ogólne zamieszanie wśród fanów Mario, ponieważ sequel jest równie dobrze oceniany i jest naszym osobistym faworytem wśród tych dwóch zmian na co dzień. Galaxy 2 nie jest po prostu „więcej tego samego” — bierze pałeczkę z pierwszej gry i biegnie z nią w nieskończoność i dalej.

Należy pamiętać, że niektóre linki zewnętrzne na tej stronie są linkami partnerskimi, co oznacza, że ​​jeśli klikniesz je i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielki procent ze sprzedaży. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasze Oświadczenie FTC.

Excitebots: wyścigi sztuczek (Wii)Excitebots: wyścigi sztuczek (Wii)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Gry z potworami

Data wydania: 20 kwietnia 2009 (USA)

Excite Truck był niedocenianym klejnotem we wczesnym okresie życia Wii, z satysfakcjonującymi elementami sterującymi ruchami, które pięknie współgrały z tarzającą fizyką arkadowych monster trucków, którymi się ścigałeś. Ta kontynuacja zachowała wrażliwość arkadową i wymagający teren, ale zamieniła ciężarówki na roboty na kołach. To fantastyczna gra, która nigdy nie została wydana w Europie, więc podskoczylibyśmy z radości, gdyby pojawiła się ponownie na Switchu.

Wii Sport (Wii)Wii Sport (Wii)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Nintendo EAD

Data wydania: 19 listopada 2006 (USA) / 8 grudnia 2006 (Wielka Brytania/UE)

Gra, która zdefiniowała konsolę dzięki temu, że jest paczką (a także jest bardzo dobra), gry sterowane ruchem Wii Sports byłyby świetnym dopasowaniem do Switcha z lokalnym ukierunkowaniem na kooperację. Elementy tego pojawiły się na Switchu w zmienionej formie, a podobne działania w golfa i kręgle są dostępne w Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics. I oczywiście zawsze są Mario Tennis Aces i Mario Golf: Super Rush, ale nie są one tak przystępne i przystępne jak super proste podejście Wii Sports.

Niezależnie od tego, czy byłaby to oferta Deluxe z dołączonymi działaniami Wii Sports Resort, czy może fragmentaryczna oferta wydana jako kolejny słodzik dla subskrybentów Nintendo Switch Online – potencjalnie obejmująca peryferyjne elementy online z portu Wii U, Wii Sports Club – jest to wiecznie zielone gra, która z pewnością sprawdzi się ponownie na Switchu.

Wykrawanie!!  (Wii)Wykrawanie!!  (Wii)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Gry następnego poziomu

Data wydania: 18 maja 2009 (USA) / 22 maja 2009 (Wielka Brytania/UE)

Kanadyjskie studio Next Level Games jest teraz całkowicie pod parasolem Nintendo, które zostało przejęte przez firmę Kyoto w 2021 roku, i było to ze świetnymi grami, takimi jak para Mario Strikers, Luigi’s Mansion 2 i Punch-Out!! że zapewnili sobie ciągłe wsparcie Nintendo i ciężko zarobione zaufanie. Jest to wspaniała aktualizacja serii arcade/NES/SNES ze świetną animacją, opcjonalnym sterowaniem ruchem i mnóstwem charakteru.

Grzech i kara: następca gwiazd (Wii)Grzech i kara: następca gwiazd (Wii)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Skarb

Data wydania: 27 czerwca 2010 (USA) / 7 maja 2010 (Wielka Brytania/UE)

Dzięki oryginalnemu japońskiemu klasykowi, który można teraz zagrać na Switchu w ramach dodatku Nintendo Switch Online Expansion Pack, teraz jest idealny czas na przywrócenie doskonałej kontynuacji Treasure. Sin and Punishment: Star Successor naprawdę zasługuje na swoją nazwę dzięki innowacjom, oszałamiającym scenografom i jedne z najlepszych akcji shmup, które pochodzą od dewelopera o niesamowitej formie w tej dziedzinie. Chętnie zobaczymy, jak znów lata w jakości HD.

Dom Umarłych: Overkill (Wii)Dom Umarłych: Overkill (Wii)

Wydawca: SEGA / Deweloper: Uparty Gry

Data wydania: 10 lutego 2009 (USA) / 13 lutego 2009 (Wielka Brytania/UE)

W pewnym momencie mamy wkrótce otrzymać remake House of the Dead na Switchu, a mamy dużo czasu na ten papkowaty spin-off, który pojawił się po raz pierwszy na Wii w 2009 roku. Dom Umarłych: Overkill ma ducha kina klasy B i kino eksploatacji krwawiące z każdej otwartej rany i było całkowicie krwawą przyjemnością, kiedy po raz pierwszy przeszliśmy przez to ponad dekadę temu.

Epicka włóczka Kirby'ego (Wii)Epicka włóczka Kirby'ego (Wii)

Wydawca: Nintendo / Deweloper: Dobre uczucie

Data wydania: 17 października 2010 (USA) / 25 lutego 2011 (Wielka Brytania/UE)

Kirby’s Epic Yarn zostało ponownie wydane na 3DS z dodatkowymi dodatkami, ale możliwość zobaczenia tej znakomitej gry w wysokiej rozdzielczości byłaby nieunikniona. Uwielbiamy tę grę i oglądamy ją na ekranie Switch OLED… o mój.

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/best-of-2021-14-wii-games-that-deserve-switch-ports