13,4 mln PS5 sprzedanych pomimo niedoborów komponentów konsoli


Bezprecedensowy sukces Sony przypisuje się między innymi produktom muzycznym, niedawnym przejęciom deweloperów i popularności PlayStation 5. A VGC Raport stwierdza, że ​​„Sony cieszył się największymi przychodami i zyskiem operacyjnym w historii w drugim kwartale”. Co więcej, sprzedano łącznie 13,4 miliona PS5 pomimo niedoborów komponentów.

Dział gier Sony odnotował od lipca do września prawie 6 miliardów dolarów przychodów. Podobnie w ciągu tych samych trzech miesięcy z przysłowiowej półki zjechało 3,3 miliona konsol PS5, co oznacza wzrost o milion w ciągu pierwszego kwartału – porównaj tę śmieszną liczbę do skromnych 200 000 egzemplarzy PS4 sprzedanych w tym samym okresie. A jednak dostępność PS5 wciąż jest przedmiotem sporu dla wielu fanów PlayStation na całym świecie.

Dyrektor finansowy Hiroki Totoki omówił plany większych inwestycji w możliwości rozwoju, a także niedobory półprzewodników konsolowych związane z trwającą globalną pandemią:

„Niedobór półprzewodników ma wpływ na różne obszary i poprzez różne środki podejmujemy pewne działania. W przypadku PS5 wyznaczono docelową liczbę sprzedanych egzemplarzy w tym roku, a my zabezpieczyliśmy niezbędną do tego liczbę żetonów. Jeśli chodzi o dostawy półprzewodników, nie jesteśmy zaniepokojeni.”

Niestety nie podano liczby docelowej. Niemniej jednak gry na PS5 osiągają finansowe wyżyny, ponieważ Marvel Spider-Man: Miles Morales sprzedał się w ponad 6,5 miliona egzemplarzy, Demon’s Souls ma 1,4 miliona, a Ratchet & Clank: Rift Apart przekroczył 1,1 miliona zakupów. Niezależnie od niedoboru komponentów, tytuły własne i SIE w dużej mierze pozyskały spore finanse w 2021 roku, z sezonem świątecznym tuż za rogiem.

[Source: Video Games Chronicle]


Kupiłeś już PlayStation 5, czy nadal czekasz na kolejne uzupełnienia?Source : https://www.gameinformer.com/2021/10/28/134-million-ps5s-sold-despite-console-component-shortages