11 najlepszych gier na iPada w 2022 r.


Niezależnie od tego, czy używasz iPada jako przenośnego konia roboczego, czy jako kreatywnego narzędzia, nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać możliwości tabletu, dopóki nie zaczniesz na nim grać.

Dzięki pięknemu, rozległemu ekranowi i ogromnemu wyborowi gier dostępnych w App Store nigdy nie brakuje nowych tytułów do wypróbowania na iPadzie. Te gry są najlepsze na iPadzie, ponieważ świecą na ekranie Liquid Retina, kreatywnie wykorzystują mobilność urządzenia lub po prostu dlatego, że są po prostu świetnymi grami.

Pamiętaj o wczesnych dniach iPada, kiedy szybka gra świątynny bieg lub krojenie kiwi w Owocowy Ninja wystarczyło zapomnieć o dramatach życia? Wróćmy tam, przyjaciele, z najlepszymi grami, w które można grać na iPadzie i iPadzie Pro.

Uderzenie Genshin

Zrób miejsce na iPadzie, ponieważ tej kultowej gry nie da się zignorować oraz niezwykle zajmujący dużo miejsca. Ale jest warte 20 GB pamięci potrzebnej do Genshin Impact, ponieważ kultowa gra RPG z otwartym światem prawdopodobnie stanie się twoją ulubioną grą na iPada. W Genshin Impact prawie nigdy nie zabraknie Ci nowych rzeczy do odkrycia, takich jak hałaśliwa karuzela postaci w stylu mangi czy piękny świat pełen pomysłowych wrogów. Najlepsza część? Gra jest całkowicie darmowa, a gracze twierdzą, że nie musisz nic wydawać, aby cieszyć się tym, co najlepsze w grze.

Dolina Gwiezdnej Rosy

Jeśli chcesz się zrelaksować i hodować jedzenie, jednocześnie żonglując normalnymi niepokojami normalnego życia — randkami, spełnianiem życzeń swojego zmarłego dziadka, prowadzeniem farmy, dbaniem o to, by codziennie głaskać swoje kurczaki — Stardew Valley to gra dla Ciebie. Przyciski dotykowe działają świetnie na iPadzie, a dodatkową zaletą jest większy ekran, dzięki któremu możesz podejrzeć wszystkie urocze szczegóły w tej kultowej grze niezależnej.

To jak mafia, ale online. Czego nie kochać? Pośród nas sprawiło, że czuliśmy się jakbyśmy byli pośród kogokolwiek oprócz nas podczas szczytu pandemii. Od miesięcy utrzymuje swoją popularność ze względu na szybkie tempo i środowisko społeczne, które sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś grał w grę ze wszystkimi dużymi dziećmi z sąsiedztwa po zmroku.

Minecraft

Prawdopodobnie powinniśmy umieścić coś o tym, że twoje dzieci kochają swoje Minecraft kreacje bardziej niż cię kochają, ale nie zrobimy tego, bo już wiesz. Ale pytanie brzmi: ty próbowałeś Minecrafta? Ta gra jest uwielbiana nie tylko przez najmłodszych — jest to w rzeczywistości niesamowicie zaawansowana gra o przetrwaniu w otwartym świecie, którą możesz odkrywać dosłownie w nieskończoność. Kolory są praktycznie stworzone tak, aby można je było oglądać na dużym, pięknym ekranie, a sterowanie dotykowe na iPadzie będzie sprawiać przyjemność, jeśli nie masz komputera, na którym można to odtwarzać. Alternatywnie, podłączenie myszy i klawiatury Bluetooth do iPada może sprawić, że Twoje wrażenia z gry Minecraft będą jeszcze lepsze.

Odyseja Alta

Zasadniczo granie jest przestępstwem Odyseja Alta na ekranie mniejszym niż ekran iPada, nawet jeśli pracujesz z iPadem Mini. Ta niekończąca się platformówka zjazdowa znajduje się na szczycie każdej listy gier mobilnych od czasu jej premiery w 2018 roku i jest prawdopodobnie najładniejszą grą w App Store. Dzięki uspokajającej palecie kolorów i mnóstwu wciągających poziomów, które zarówno Cię ekscytują, jak i odprężają, nie będziesz chciał odkładać iPada, gdy zaczniesz jeździć na nartach w Odysei Alto.

Cywilizacja VI

Jeśli turowe gry strategiczne są twoją torbą, Cywilizacja VI jest prawdopodobnie najlepszym, jaki znajdziesz na iPadzie. Ta gra jest darmowa, ale nie będzie należeć do niej, dopóki nie wypuścisz prawdziwej gotówki, więc możesz grać po pierwszych 60 turach. Utrzymuj swoją cywilizację przy życiu i prosperowaniu tak długo, jak to możliwe, dopóki nie zmierzysz się z próbami rozwijającego się społeczeństwa — na przykład bóstw zdeterminowanych, by utrudnić życie na Ziemi.

Dolina Pomników

Nawet jeśli Dolina Pomników został wydany w 2014 roku, a nawet osiem lat później wytrzymuje próbę czasu. Ta izometryczna platformówka z łamigłówkami jest oszałamiająca, uzależniająca i wypełniona grafiką, która sprawi, że będziesz tak szczęśliwy, że zaszalełeś na ekranie Liquid Retina. Nie mogę obiecać, że ten będzie relaksujący, ponieważ poziomy są coraz bardziej wymagające i wizualnie mylące, ale mogę obiecać, że będzie to pierwsza rzecz, którą otworzysz na iPadzie za każdym razem przez co najmniej kilka tygodni po zakupie to.

Ogrody pomiędzy

Podobne do Monument Valley, Ogrody pomiędzy wykorzystuje izometrię do tworzenia puzzli, które oświetlają części mózgu, których nie używałeś od eonów. Ta nostalgiczna gra logiczna opowiada historię dwojga przyjaciół z dzieciństwa, których rozstaje się, gdy jeden się oddala. Wykorzystuje podwórkową wyobraźnię i dziecięcą koncepcję czasu, aby rozciągnąć podstawowe wspomnienia w fascynujące łamigłówki, które można rozwiązać tylko wtedy, gdy pozwolisz czasowi posunąć się do przodu. Tak, to sprawi, że będziesz płakać.

Dom Kropki

Jeśli chcesz się czegoś nauczyć, grając w wyjątkową i fascynującą grę z uroczą animacją, sprawdź Dom Kropki. Ta gra wykorzystuje prawdziwe doświadczenia czarnoskórych Amerykanów, którzy zostali (i nadal są) pozbawieni praw wyborczych poprzez dyskryminację mieszkaniową, aby wypełnić poruszającą historię aktywisty podróżującego w czasie. Gdy Dot odkrywa, jakie trudne decyzje podjęła jej rodzina, aby zapewnić odpowiednie warunki mieszkaniowe przez dziesięciolecia, jest narażona na (oparte na rzeczywistości) sposoby, w jakie jej rodzice i dziadkowie byli wykorzystywani przez właścicieli, deweloperów i gentryfikatorów.

Bezwołów

Mówiąc o podróżach w czasie, Bezwołów to jedna z najlepszych dostępnych obecnie gier o podróżach w czasie, która naprawdę błyszczy na iPadzie. Sterowanie dotykowe jest najlepsze w tej grze, ponieważ poruszasz się po platformówce, klikając miejsce, w którym chcesz się udać. Uwielbiałem grać w Oxenfree, który śledzi żałobną nastolatkę, która odwiedza ulubioną upiorną wyspę swojego zmarłego brata z grupą przyjaciół na moim Nintendo Switch, ale sterowanie dotykowe sprawiłoby, że wrażenia były jeszcze lepsze. Dodatkowo możesz ciągle zanurzać się w time warp, aż poznasz wszystkie wyniki tej łamiącej serce gry.

Hrabstwo Donut

Hrabstwo Donut jest satysfakcjonujące, uzależniające bez końca i niezwykle urocze. Czego więcej można chcieć od gry na iPada? Z dodatkową przestrzenią, aby docenić wszystkie szczegóły w tej grze logicznej, iPad zajmuje Hrabstwo Donut od uroczego pobierania po fascynujące wyczyny programowania. Przeciągnij swoją dziurę w ziemi, aby wchłonąć otaczające cię przedmioty, dzięki czemu dziura będzie większa i bardziej destrukcyjna z każdym zabranym przedmiotem.

Lochy Dreadrock

Nurkować Lochy Dreadrock, nostalgiczny dungeon crawler, który rozgrywa się pod ośnieżoną górą pełną wrogów i zagadek. Ta 16-bitowa gra nawiązuje do starych gier Zelda, zarówno pod względem estetyki, jak i mistrzowsko trudnych łamigłówek. Z 100 stosunkowo krótkimi poziomami do przejścia, Dungeons of Dreadrock jest idealny do grania na iPadzie.

Zoë Hannah jest niezależną dziennikarką zajmującą się grami wideo, zdrowiem psychicznym i e-commerce. Możesz znaleźć jej recenzje, eseje i reportaże w publikacjach takich jak WIRED, IGN, Insider i innych. Kiedy nie pisze, możesz znaleźć ją zwiniętą w upiorną grę wideo lub wciągającą powieść. Znajdź ją na Twitterze @Zoehhannah lub przejrzyj jej klipy na zoehhannah.com.

Źródło : https://www.ign.com/articles/best-ipad-games