11 najlepszych gier, które mogłeś przegapić w 2021 r.


Podczas gdy 2021 r. przyniósł lżejszy niż zwykle harmonogram wydań flagowych gier od wydawców triple-A, w dużej mierze dzięki trwającej globalnej pandemii, oznaczało to, że gry opracowane przez niezależnych producentów miały więcej czasu, aby zabłysnąć. W przypadku każdej wyjątkowej gry niezależnej – od Inscryption i Solar Ash po The Artful Escape i Sable – było wiele innych, które nie znalazły czasu w centrum uwagi.

Tak więc, aby zapewnić trochę miłości do jak największej liczby gier niezależnych przed końcem roku, przedstawiamy 11 najlepszych gier niezależnych z 2021 roku. Nie trzeba dodawać, że wszystkie z nich są bardzo godne uwagi. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszymi typami 10 najlepszych gier 2021 roku.

Adios

Adios

Deweloper: Psota

Platformy: PC, Xbox One, Xbox Series X|S

Gry wideo często mają trudności z przedstawieniem scen intymnych rozmów i momentów cichej introspekcji, zamiast tego łatwiej jest im obsłużyć nieuzasadnione widowisko. Przemyślany i poruszający, Adios doskonale udaje się przedstawić dwoje ludzi, którzy po prostu ze sobą rozmawiają. Zasadniczo dwuosobowa sztuka, powolny dramat, w której płatny zabójca i hodowca świń, którzy pozbywają się ciał, ale teraz chcą się wydostać, próbują przetworzyć ruchome piaski tego, co zdają sobie sprawę z przyjaźni. Drobne interakcje i wybory dialogowe tylko popychają rozmowę do przodu, ale prawdziwy wpływ jest odczuwalny w wadze słów, które dwaj mężczyźni wymieniają i pozostawiają niewypowiedziane.

Ogniste szczyty

Ogniste szczyty
Ogniste szczyty

Deweloper: Corey Martin i Draknek

Platformy: PC, Mac, Switch, PS5, PS4

Przenoszenie pudeł w ciasnej przestrzeni to podstawa gatunku puzzli. Jednak niezwykłe jest to, że projektanci wciąż znajdują sposoby, aby sprawić, by była świeża. Na każdym poziomie Bonfire Peaks stosuje surowe zasady dotyczące manewrowania skrzynią z rzeczami osobistymi wokół małej kratki i umieszczania jej na ognisku. Stopniowo wprowadzane są nowe zasady, które zmuszają Cię do przemyślenia swojego podejścia i ujawniania alternatywnych zastosowań aspektów, które uważałeś za oczywiste. Niektóre poziomy sprawią, że będziesz się zastanawiać, czy przegapiłeś jakiś podstawowy samouczek, ale wkrótce objawi się i sprawi, że będziesz zdumiony pomysłowością.

Bumerang X

Bumerang X
Bumerang X

Deweloper: NIEBEZPIECZEŃSTWO!

Platformy: komputer, przełącznik

Od biegania po ścianach w grze Titanfall po hak z hakiem Halo Infinite, przesadna mobilność jest głównym celem niedawnych pierwszoosobowych strzelanek AAA. Jak przystało na grę niezależną, Boomerang X ma skromne, bardziej stonowane podejście do panującego trendu, wyposażając cię w tytułowy bumerang, ale nadal zapewnia ruch postaci, który zapiera dech w piersiach. Bardzo przypominający strzelanki z lat 90., takie jak Quake czy Rise of the Triads, Boomerang X polega na rzucaniu się po arenach walki tak szybko, jak to możliwe, przy jak najmniejszym dotykaniu ziemi. Jednak w przeciwieństwie do tych ponurych FPS-ów z lat 90., jego odważne, żywe kolory znakomicie podkreślają atmosferę placu zabaw i hałaśliwy absurd, jakim jest pokonanie gigantycznej żyrafy czteroramiennym kijem.

Oddział okrucieństwa

Oddział okrucieństwa
Oddział okrucieństwa

Deweloper: Konsumenckie produkty miękkie

Platformy: PC, Mac

Mając oko na rozwiązania improwizacyjne, rozległe nieliniowe podejście do projektowania misji i zaproszenie graczy do znalezienia się gdzieś w spektrum pomiędzy skradaniem się duchów a walką totalną, Cruelty Squad został wyraźnie stworzony przez ludzi, którzy dzielą miłość do „wciągających simów”, takich jak Deus Ex i Dishonored. Ale wtedy rzeczywiste poziomy, zorganizowane jako dyskretne misje podobne do Hitmana, sprawiają wrażenie, jakby zostały przekazane zespołowi utalentowanych modderów. Ich zadanie: szaleć jak najdalej i nie odpowiadać przed nikim. Efektem końcowym jest nieokiełznany i nieskrępowany eksperyment, porywający swoją jaskrawą niespójnością, a jednocześnie całkowicie oddany prawdziwie wyjątkowej wizji.

ElecHead

ElecHead
ElecHead

Deweloper: Nama Takahashi

Platformy: PC

Najlepsze gry logiczne są zwykle budowane wokół jednego, znikająco prostego pomysłu, a ElecHead nie jest wyjątkiem. Jesteś robotem z ładunkiem elektrycznym w głowie i używasz go do automatycznego zasilania platformy, na której aktualnie stoisz. Wszystko, co jest połączone z tą platformą, będzie teraz również zasilane, co spowoduje pojawienie się solidnych platform i zaczną się poruszać różne urządzenia. Ale jak tylko opuścisz platformę, zasilanie zostanie utracone; nawiąż kontakt ponownie i wróci. Z tego podstawowego założenia wyłaniają się ekran za ekranem przebiegłych, drażniących mózg zagadek platformowych. To rodzaj platformówki, w której będziesz wpatrywać się w ekran przez kilka minut, zastanawiając się nad łańcuchem wydarzeń, które mają się rozwinąć w twoim następnym ruchu.

Brud

Brud
Brud

Deweloper: Ugryzienie koniczyny

Platformy: PC, Stadia

Metroidvanias i 2D Soulslikes to w dzisiejszych czasach bez liku, więc potrzeba czegoś naprawdę wyjątkowego, aby się wyróżnić. Chociaż Grime może nie otwierać nowych możliwości, osiąga niemal bezbłędną mieszankę swoich dwóch oczywistych wpływów. Rozwój oparty na umiejętnościach w stylu metroidu potęguje uczucie eksploracji, gdy zagłębiasz się głębiej w tajemniczą podziemną cywilizację, szturchając i szturchając jej rozległą sieć przeplatających się przejść. Walka w stylu Soulslike jest napięta, wymagająca i charakteryzuje się doskonałą równowagą między ryzykiem a nagrodą dzięki mechanizmowi „absorpcji” – czasowemu parowaniu, które sprawia, że ​​wrogowie są podatni na ataki i wzmacniają twoją zdolność do leczenia. Grime przedstawia dziwny, ponętny świat, w którym odkrywane są kolejne warstwy tajemnic.

Sto dni

Sto dni
Sto dni

Deweloper: Gry Złamane Ramiona

Platformy: PC, Mac, Switch, Stadia

A co, jeśli Stardew Valley, ale masz za zadanie zarządzać winnicą? Ze swoją nieco sterylną estetyką i brakiem zainteresowania pozwalaniem na romansowanie z innymi postaciami, Hundred Days nie jest tak łatwo zapakowane, jak ten opis, ale jest całkiem blisko. W Hundred Days wyróżnia się zaangażowanie w symulację drobiazgów przemysłu winiarskiego, od różnych odmian winogron po niezliczone technologie stosowane na każdym etapie procesu produkcyjnego. Prowadzony wraz z przewiewnym tonem i zachwycającą antykapitalistyczną krytyką, tryb fabularny doskonale sprawdza się, ułatwiając ci wejście na nieznane terytorium, nie wymagając, abyś został z dnia na dzień ekspertem w biznesie.

jezioro

jezioro
jezioro

Deweloper: Gamious

Platformy: PC, PS4, Xbox Series X|S

Łatwo wyobrazić sobie Lake jako lekko dowcipny serial Netflix, w którym pracoholik z miasta przenosi się do sennego, wiejskiego miasteczka, a kiedy dziwaczny wiejski lud pracuje nad swoim domowym urokiem, ona zdaje sobie sprawę z pustki w swoim życiu. Ale chociaż Lake z pewnością zachęca do zwolnienia tempa i oddychania czystym powietrzem, zręcznie unika frazesów. Meredith, inżynier oprogramowania, która spędza dwa tygodnie w swoim rodzinnym mieście, zastępując ojca listonosza, podczas gdy on bierze zasłużone wakacje, to złożona postać. W kontaktach z mieszczanami – zarówno nowymi twarzami, jak i starymi przyjaciółmi – ​​konfrontuje się z wyborami, których dokonała, i otrzymuje przebłyski nieobranych ścieżek. Ostatecznie twoje wybory nie tyle określają jej przyszłość, ile pozwalają jej zobaczyć wszystkie możliwości.

Stary świat

Stary świat
Stary świat

Deweloper: Gry Mohawk

Platformy: PC

Główny projektant Civilization IV, Soren Johnson, wie, na czym polega gra strategiczna 4X – i gdzie należy ją zresetować. W przypadku Old World Johnson i jego mały zespół w Mohawk Games zdekonstruowali szablon Civ, kwestionując każdy aspekt, a następnie przebudowali go na bardziej skoncentrowane, bardziej oparte na postaciach doświadczenie. Tutaj historia mierzona jest pokoleniami, a nie tysiącleciami, a wydarzenia kształtują osobiste relacje, małżeństwa i morderstwa między władcami i członkami ich dworów. Nagle, ze Starym Światem, strategia 4X znów stała się nowa.

mieszkaniec miasta

drapacz chmur
drapacz chmur

Deweloper: Oskar Stålberg

Platformy: PC, Mac, Switch, Android, iOS

Spójrzmy prawdzie w oczy, to, co większość z nas uważa za atrakcyjne w grach o budowanie miast, takich jak Cities Skyline, to nie żonglowanie bilansem lub martwienie się o przepływ ruchu, to fantazja o możliwości zbudowania miejskiej osady naszych marzeń, posiadania wolności –nieskrępowany obawami budżetowymi lub nastrojami ludności – opuścić budynek, ulicę lub park, gdziekolwiek zechcesz. Townscaper dostarcza tę fantazję z łatwością, umożliwiając tworzenie uroczych, przytulnych i bardzo europejskich społeczności za pomocą zaledwie kilku prostych kliknięć myszą lub dotknięć ekranu. Jego geniusz polega na tym, że każda nowa struktura, którą położysz, jest spójna z tym, co zbudowałeś wcześniej, zapewniając całkowicie naturalny, niemal organiczny charakter zaprojektowanej przestrzeni, tak jakby tworzyła się przez stulecia, a nie w wyniku centralnego planowania. A co najlepsze, nie ma ludzi, którzy mogliby przyjść i wszystko zepsuć.

Wildermit

Wildermit
Wildermit

Deweloper: Gry Worldwalker

Platformy: PC, Mac

Na pierwszy rzut oka Wildermyth przypomina konwencjonalną grę RPG. Tworzysz grupę poszukiwaczy przygód, którzy podróżują po fantastycznej mapie, zatrzymując się w twierdzach i wioskach, by walczyć ze złoczyńcami, plądrować skarby i zdobywać kolejne poziomy. W gruncie rzeczy jest to bardzo zaawansowana gra RPG fantasy ze sprytnymi, wymagającymi bitwami taktycznymi i uroczą, ręcznie wykonaną prezentacją, która jest częściowo RPG-iem stołowym, a częściowo wyskakującą książką. Ale dzięki proceduralnie generowanym questom, które faktycznie kumulują się w coś znaczącego, zamiast tylko stać się powtarzalnymi, chce również, abyś dbał o swoją grupę czarodziejów i wojowników, pozwalając ci wpisać ich w legendę, a czyny emerytowanych lub zmarłych członków drużyny tworzą nowa mitologia dla następnego pokolenia.Źródło : https://www.gamespot.com/articles/11-of-the-best-games-you-may-have-missed-in-2021/1100-6499062/?ftag=CAD-01-10abi2f