10 najlepszych kostiumów Mario – od hydraulików po księżniczki


Gry Mario od dziesięcioleci są podstawową częścią fandomu Nintendo. Mario jako rodzeństwo solo istnieje dłużej niż jego własna seria, po raz pierwszy pojawiając się – oczywiście – jako Jumpman w Donkey Kong z 1981 roku.

Pomimo posiadania jego nazwiska w tytule, seria Mario nie dotyczy wyłącznie włoskiego hydraulika. W 1983 roku dołączył do niego jego wierny brat Luigi w pierwszej grze zręcznościowej Mario Bros. Oprócz tego duetu z podwójnymi problemami, masz Księżniczkę Brzoskwinię, Ropucha, Yoshiego i grupę antagonistów, którym możesz skakać po głowie, gdy biegniesz i skaczesz przez Grzybowe Królestwo. Ta obsada postaci może również stać się bardzo konkurencyjna, grając w tenisa lub golfa, czy krzycząc na torze w Mario Kart.

Biorąc pod uwagę ich pozycję królewskości w grach wideo, klan Mushroom Kingdom jest naturalnie niezwykle popularnym wyborem do cosplayu (dopiero niedawno uroczy Zion z naszego zespołu wideo wpadł na tę klasyczną postać Metronkeya Zelkonga w PAX). Poniżej znajduje się lista dziesięciu najlepszych cosplayerów z serii Mario z całego świata.

10. Waluigi

Obraz: oświetlająca życzliwość fotografia cosplay

Cosplayer: Jackbotnik
Fotograf: oświetlająca życzliwość fotografia cosplay

Waluigi to smukły, fioletowy i czarno-niebieski odpowiednik Luigiego w ogrodniczkach. Chociaż nie jest tak znany jak Luigi, a nawet Mario inny Nemezis, Wario, okazał się trudnym przeciwnikiem i ulubieńcem fanów. Po raz pierwszy pojawiający się w Mario Tennis na N64, Waluigi jest główną grywalną postacią w wielu grach Mario dla wielu graczy.

Jackbotnik doskonale oddaje charakter Waluigiego z wysokimi brwiami i groźnym wyrazem twarzy. Jackbotnik uwielbia cosplayować złoczyńców (ma tendencję do „głównego” nemezis Sonica, Dr Robotnika) i był fanem serii Mario przez większość swojego życia, więc cosplayowanie Waluigiego było naturalne. Jackbotnik zmodyfikował zwykłe ogrodniczki, aby pasowały do ​​jego charakteru, ale stylowe wąsy widoczne powyżej są jego własnymi.

9. Wario

Wario
Zdjęcie: Mijares Productions

Cosplayer: s15kostium
Zdjęcie: Mijares Productions

Wario jest arcyrywalem Mario (no, poza tym Koopa, który zieje ogniem) i pojawia się jako czarny charakter w Super Mario Land 2 oraz w wielu grach wieloosobowych Nintendo. Występuje również we własnych franczyzach z seriami Wario Land i WarioWare.

Podejście Stevena do Wario łączy klasyczny wygląd z wojennym podejściem Wariofare?), które naprawdę pasuje do postaci. Cosplay został zainspirowany serią filmów na YouTube Mario Warfare BeatDownBoogie, a także Call of Duty. Steven lubi różne projekty Wario, ale będąc fanem gier WarioWare, zdecydował się wybrać projekt podobny do tego. Ponieważ wiele jego strojów malował lub farbował sam, rekwizyty są ulubioną częścią cosplayu Stevena, ponieważ może naprawdę nabrać z nimi charakteru.

8. Luigi

Luigi
Zdjęcie: Charlie Delannoy

Cosplayer: Zmieniacz Cosplay
Fotograf: Charlie Delannoy

Luigi jest często postrzegany jako tchórzliwy brat protagonisty Mario, ale kiedy Luigi’s Mansion trafił na GameCube w 2001 roku, nadeszła jego kolej, by zostać bohaterem. W swoich słynnych ogrodniczkach i Poltergust, odkurzaczu wyłapującym upiory, Luigi walczył z Kingiem Boo i wieloma innymi duchami w trylogii gier.

Changeling jest superfanem Luigiego i cosplayował wiele wersji wysokiego włoskiego hydraulika. Jego ulubionym cosplayem jest wersja Luigi’s Mansion. Changeling uwielbia to, jak widzimy, jak Luigi zajmuje centralną pozycję i mierzy się ze swoimi lękami. Ogrodniczki Changelinga to vintage’owy Clockhouse z lat 90. kupiony od Depopa, a Poltergust G-00 to prawdziwy odkurzacz wypełniony masłem z zielonego masła i świecącymi diodami LED. W ramach swoich cosplayów Luigiego stworzył własny sztuczny nos i wąsy.

7. Bowser

Bowser
Obraz: Fotografiabyaimee

Cosplayer: Groosestastic
Fotograf: Fotografiabyaimee

Ach, oto Główny antagonista z serii Mario, Bowser (przepraszam, Wario).

Znany również jako Król Koopa, ten ziejący ogniem złoczyńca jest przywódcą przypominających żółwia podwładnych, którzy nieustannie próbują porwać Peach i przejąć kontrolę nad Królestwem Grzybów. Pojawiający się w większości głównych gier Mario i wielu spin-offach, Bowser jest podstawowym złoczyńcą serii.

Groosestastic uwielbia przerażającą i głupią stronę Bowsera i chciał móc włączyć tę zabawną stronę, aby tupać w ich cosplayu. Zaprojektowali i stworzyli własną wersję Bowsera, wykorzystując możliwe do zidentyfikowania cechy dodane do projektu, takie jak jego rogi, muszla i kolorystyka. Groosestastic chciał również podkreślić Król Strona Koopa Bowsera, z wzorem peleryny i tabarda, który to odzwierciedla i nadaje cosplayowi wyjątkowy charakter.

6. Księżniczka Daisy

Księżniczka Daisy
Zdjęcie: Alexis Cameron Zdjęcie

Cosplayer: Optyka iluzji
Fotograf: Alexis Cameron Zdjęcie

Księżniczka Daisy jest mniej znaną księżniczką serii, która rządziła Sarasaland od czasu jej pierwszego występu w Super Mario Land na Game Boy w 1989 roku. Często mówi się, że Daisy jest dziewczyną Luigiego, mimo że Mario jest „bohaterem” w jej gry. Postać zyskała popularność przez lata po tym, jak pojawiła się na wielu składankach dla wielu graczy (gra w przeciętną grę w piłkę nożną) i ma większą reputację chłopczycy niż Peach.

Sportowa natura Daisy jest powodem, dla którego Illusion Optics jest fanem tej postaci i jej wybór podczas gry w Mario Kart. Powyższy cosplay był jednym z ostatnich większych projektów Illusion Optic. Jest w większości wykonywana ręcznie, od szycia sukni i jej warstw strukturalnych, takich jak halka, po odlewanie klejnotów z żywicy i stylizację peruki. Illusion Optics poszła z jej bardziej uproszczonym projektem w porównaniu z bardziej szczegółowymi funkcjami w grach takich jak Smash Bros., ponieważ uwielbiała tradycyjny, kreskówkowy styl tego stroju.

Źródło : https://www.nintendolife.com/features/10-top-mario-cosplays-from-plumbers-to-princesses