10 gier takich jak Apex Legends, które powinieneś sprawdzić


Apex Legends było z pewnością jedną z największych niespodzianek 2019 roku, kiedy pozornie wystartowała znikąd, przynosząc ze sobą nowy, nowy sposób na gatunek battle royale, który był płynny i przyjazny dla użytkownika dzięki talentowi dewelopera Respawn Entertainment. Od tego czasu gra stała się jeszcze lepsza, z biegiem lat wzbogacając się o nowe postacie, tryby i mapy. Jeśli Apex Legends jest Twoim pierwszym przystankiem rano i powodem, dla którego kładziesz się spać o niebezpiecznie późnej porze, prawdopodobnie szukasz alternatywnych gier, które urozmaicą Twoje życie.

Które gry najlepiej łączą ciągłą rywalizację na żywo z szybką i zaciekłą akcją? Poniżej zestawiliśmy listę 10 takich gier. Niektóre z naszych wyborów mogą nie przypominać Apex Legends, ale chcieliśmy stworzyć eklektyczną listę w różnych gatunkach.

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone to największa konkurencja Apex Legends. Nie można zaprzeczyć, że Warzone odniosło niesamowity sukces dla Activision i różnych programistów odpowiedzialnych za obsługę tej gigantycznej gry, ponieważ stale ewoluuje i udoskonala rozgrywkę. Podobnie jak Battle Royale EA, Warzone to gra akcji ostatniej szansy, w której dziesiątki graczy starają się być jedynym ocalałym. Ekscytujące, gdy jego serwery nie są nękane oszustami, Warzone gra jak najlepsze momenty z serii Call of Duty, a za niską cenę absolutnie nic, zapewnia mnóstwo torby za każdą złotówkę. Warzone można grać na PlayStation, Xbox i PC.

Przeczytaj naszą recenzję Call of Duty: Warzone.


Wieczna zagłada

Wieczna zagłada
Wieczna zagłada

Szybkość i moc to nazwa gry, a to idea, którą Apex Legends dzieli z Doom Eternal. Kontynuacja doskonałego rebootu gry Doom wydana przez Id Software w 2020 roku jest dziełem brutalnej sztuki, brutalnej i bezlitosnej w demonicznych wyzwaniach, które rzuca graczom, jednocześnie zlecając im bieganie przez siły piekielne z lekkomyślnym porzuceniem. Jeśli Apex Legends nie jest dla ciebie wystarczająco intensywne, to Doom Eternal to duchowo podobne podejście do mechaniki pierwszoosobowej, która sprawi, że twoja kanapa będzie mokra od potu, zanim ukończysz poziom. Doom Eternal jest dostępny na PlayStation, Xbox, Switch i PC.

Przeczytaj naszą recenzję Doom Eternal.


Fortnite

Fortnite
Fortnite

Gra, która zmieniła gatunek battle royale w globalną siłę rozrywki, Fortnite zaznacza wszystkie właściwe pola dla alternatywnego podejścia do Apex Legends. Jest bezpłatny, stale aktualizuje się o nowe treści i ma gigantyczną społeczność graczy, którzy utrzymują pełne serwery. Co ważniejsze, Fortnite dzieli wspólny wątek łatwej do opanowania rozgrywki z Apex Legends, delikatną krzywą uczenia się, która zaprasza nowych graczy i ma własne warstwy złożoności do opanowania.

Obie gry zawierają również mieszankę trybów ograniczonych czasowo podczas specjalnych wydarzeń i chociaż Fortnite bez wątpienia ma więcej treści dostępnych w dowolnym momencie, jest to rzadki przykład ilości o stałej jakości.

Ghostrunner

Ghostrunner
Ghostrunner

Jednym z kluczowych punktów sprzedaży Apex Legends jest jego lokomocja i jest to jeden z aspektów atrakcyjności Battle Royale, w którym wyróżnia się Ghostrunner. Naładowany adrenaliną bieg po zalanych deszczem ulicach, bohater Ghostrunnera może być bardziej kruchy niż zwykły rywal Apex Legends, ale jest zwinny, szybki i brutalnie utalentowany w zadawaniu zabójczego ciosu z punktu obserwacyjnego na ścianie. To właśnie ta nieubłagana prędkość, niebezpieczeństwo i intensywność sprawiają, że Ghostrunner jest tak niezapomniany, a cechy, które pomogły Apex Legends przetrwać przez lata na brutalnych polach bitew gatunku gier na żywo. Ghostrunner jest dostępny na PlayStation, Xbox, Switch i PC.

Przeczytaj naszą recenzję Ghostrunnera.


Miasto nokautu

Miasto nokautu
Miasto nokautu

Knockout City swędzie do ciągłej rywalizacji, jaką zapewnia Apex Legends, ale zamiast wojny opartej na broni, gracze angażują się w znacznie bardziej śmiercionośną aktywność: Dodgeball. Gdy już będziesz wyposażony we wszystkie pięć D z tego starożytnego krwawego sportu, urok Knockout City szybko wbije się w ciebie, ponieważ zapewnia niezmiennie zabawny i pomysłowy wybór trybów i aren do walki. Niezapomniany i uroczy dzięki sprytnemu spinowi w zbijaka. Knockout City może z łatwością przyciągać twoją uwagę przez wiele godzin dzięki wciągającej rozgrywce w postaci uników, kaczek, zanurzeń, nurków i uników. Knockout City jest dostępne na PlayStation, Xbox, Switch i PC.

Przeczytaj naszą recenzję Knockout City.


Katalizator Krawędzi Lustra

Katalizator Krawędzi Lustra
Katalizator Krawędzi Lustra

Podróż Faith przez miasto Szkła nie jest odpowiednia dla osób z wrażliwym żołądkiem, ponieważ gra wzmacnia ideę parkour w cyfrowym obiektywie pierwszoosobowym. Choroba lokomocyjna to jednak niewielka cena za to wspaniałe świętowanie ruchu akrobatycznego i podobnie jak zwinność pokazana w Apex Legends, Mirror’s Edge Catalyst jest zdumiewająco dobry w sprawianiu, że czujesz się jak niepowstrzymany akrobata.

Kiedy wszystkie jego najlepsze elementy – szybkość, zwinność i wyczucie idealnej trasy – łączą się ze sobą, Mirrors Edge to wyjątkowe doświadczenie, które można podziwiać i absolutny dreszczyk emocji. i komputer. Abonenci EA Play również mogą w nią grać bez dodatkowych opłat.

Przeczytaj naszą recenzję Mirror’s Edge Catalyst.


Obserwacja

Obserwacja
Obserwacja

Overwatch Blizzarda spopularyzowało ideę gatunku strzelanek z bohaterami, ponieważ rzucało graczy na areny jako jedna z kilku kolorowych postaci, którymi mogliby grać. Apex Legends zbudowało na tej inspiracji własną listę pretendentów, którzy wnieśli na pole bitwy unikalne atrybuty, a wraz z upływem miesięcy dodawali nowe postacie. Z drugiej strony Overwatch jest bogatszym doświadczeniem niż kiedykolwiek wcześniej i dodał prawie tuzin nowych postaci w latach, w których był aktywny.

Każdy nowy dodatek radykalnie zmienia sposób gry, gdy społeczność eksperymentuje z tymi bohaterami, a po pięciu latach ciągłego dostrajania, obecne wcielenie Overwatch Blizzarda jest arcydziełem solidnego projektu gry. W Overwatch można grać na PlayStation, Xbox, Switch i PC.

Przeczytaj naszą recenzję Overwatch.


Realm Royale

Realm Royale
Realm Royale

Fascynująca zmiana zasad gatunku battle royale, Realm Royale łączy elementy fantasy z przemyślanym podejściem do wyboru bohatera jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Każdy bohater ma swoje wady i zalety, a wybór odpowiedniej klasy skutkuje w zespołach zbudowanych wokół wszechstronnej ofensywy i obrony w miarę zmniejszania się areny. To zniuansowane podejście do strategii sprawia, że ​​gra jest bardziej wciągająca, a podczas gdy problemy z równowagą są stale rozwiązywane w grze, Realm Royale czuje się jak nowy nowy pretendent w zatłoczonej przestrzeni. Realm Royale to darmowa gra dostępna na Xbox, PlayStation, Switch i PC.

Przeczytaj naszą recenzję Realm Royale.


Splitgate

Splitgate
Splitgate

Biorąc kilka stron z klasycznych podręczników gry Halo i Portal, Splitgate to czysta akcja, która z pewnością przypadnie do gustu fanom Apex Legends szukającym wystarczająco złożoność w skądinąd szczupłej i złośliwej strzelance science-fiction. Czysta walka portalowa z wieloma możliwościami przeprowadzania ukradkowych ataków, taktycznych odwrotów i staromodnych, dobrych, precyzyjnych strzałów w głowę, Splitgate powraca do prostszej epoki strzelanek na arenie, jednocześnie zawierając wiele nowoczesnych zwrotów w swojej retro formule. Splitgate jest obecnie we wczesnym dostępie na Xbox, PlayStation i PC.


Titanfall 2

Titanfall 2
Titanfall 2

Kiedy deweloper Apex Legends Respawn Entertainment po raz pierwszy wszedł na scenę w 2010 roku, było to z Titanfall, uroczą strzelanką, która łączyła zmechanizowaną akcję w zwarciu z ciasną akcją pierwszoosobową. Świetna gra sama w sobie, jej następca podniósłby poprzeczkę dla raczkującej serii, dopracowując rozgrywkę i wprowadzając jedną z największych kampanii dla jednego gracza dekady. DNA dla mega-popularnej gry Battle Royale firmy Respawn zostało zaczerpnięte z Titanfall 2, rewelacyjnej gry, która poszła tak, aby Apex Legends mógł wkroczyć do akcji.

Przeczytaj naszą recenzję Titanfall 2.

GameSpot może otrzymać prowizję od ofert detalicznych.Source : https://www.gamespot.com/articles/games-like-apex-legends/1100-6497191/?ftag=CAD-01-10abi2f