Zwycięzcy MSI 2024 gwarantowani w Mistrzostwach – LoL Esports

LoL Esport: Co nowego w sezonie 2024

Sezon LoL Esports 2024 zapowiada się pełen niespodzianek, z poważnymi zmianami w rywalizacji w League of Legends, a także zmianami w formacie flagowych wydarzeń MOBA Riot Games.

Oto najważniejsze wiadomości ogłoszone na oficjalnej stronie LoL Esports, podkreślające największe zmiany formatu, które będą wstrząsać międzynarodową sceną przez cały rok.

Nowe miejsca podstawowe dla drużyn regionalnych

W tym roku Riot wprowadza zmiany, ograniczając LCK, LPL, LEC i LCS do 3 miejsc na Mistrzostwach (początkowo 4 miejsca dla drużyn koreańskich i chińskich) na początku sezonu rywalizacji. PCS i VCS otrzymają po 2 miejsca, a LLA i CBLOL zachowają miejsce, które zawsze zajmowały.

Jak wynika z wpisu na blogu, zmiana ta ma na celu zmotywowanie najlepszych drużyn świata do przekraczania granic w nadchodzących miesiącach, co doprowadzi do MSI i Mistrzostw Świata, które będą ściśle powiązane ze względu na prawdopodobnie największą zmianę wprowadzoną przez LoL Esports.

LoL Esports gwarantuje miejsce zwycięzcom MSI na Mistrzostwach Świata 2024

Po raz pierwszy od 13 lat najlepsza drużyna biorąca udział w Mid-Season Invitations 2024 automatycznie zakwalifikuje się do Mistrzostw w tym sezonie.

Ta wiadomość jest ogromna. Zdobycie zarówno przedmowy do Mistrzostw Świata 2024 z gwarantowanym miejscem jest oczywiście ogromnym osiągnięciem, które liczy się także jako dodatkowe miejsce dla tego regionu. Ta korekta, choć niewielka, kładzie znacznie większy nacisk na śródroczne derby niż wcześniej. Jednocześnie zdobywca drugiego miejsca zdobędzie dodatkowe miejsce w Mistrzostwach Świata, zdobywając dodatkowe miejsce dla swojego regionu.

Potwierdzono daty rozpoczęcia MSI i Mistrzostw 2024

Oprócz dużych zmian strukturalnych blog LoL Esports potwierdził także lokalizacje i daty rozpoczęcia nadchodzących wydarzeń.

Jak potwierdzono na oficjalnym blogu, zaproszenia Mid-Season Invitations 2024 odbędą się w Chengdu w Chinach w dniach 1–19 maja. Informacje na temat harmonogramu wydarzenia i cen biletów nie zostały ujawnione, ale obiecano je na najbliższe dni.

Ogłoszono „Hall of Legends” LoL Esports

Będziemy mieć galerię sław dla profesjonalistów LoL Esports!

Aby ten rok był jeszcze bardziej wyjątkowy, Riot wprowadza własną „Hall of Legends”, aby uczcić najtwardszych graczy, którzy pozostawili swój ślad na scenie e-sportowej LoL. Na razie oficjalny panel głosowania wybiera już pierwszego kandydata, ale w nadchodzących tygodniach powinniśmy spodziewać się kolejnych wiadomości!

Nadchodzące tygodnie upłyną pod znakiem prognoz meczów e-sportowych LoL, zmian w składach i prognoz w okresie poprzedzającym MSI i Mistrzostwa Świata 2024. Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami na naszej stronie League of Legends.

Źródło: www.bing.com