Zwycięstwo w półfinale T1 stanowi kontynuację imponującej passy koreańskich drużyn LoL na Mistrzostwach 2020.

Dominacja LCK w League of Legends trwa

Po dotarciu do półfinału i pokonaniu JD Gaming, T1 po raz kolejny będzie reprezentować Koreę Południową w tegorocznych finałach Mistrzostw Świata. To czwarty rok z rzędu, w którym koreańska drużyna dociera do finału, a T1 zajmuje tę pozycję po raz trzeci. W tym roku w Seulu zmierzą się z Weibo Gaming.

Od początku lat dwudziestych LCK dociera do finałów w każdym z czterech sezonów z trzema różnymi drużynami — DAMWON, DRX i T1. Zespoły te podniosły poziom rywalizacji i dominują w świecie e-sportu.

Długa historia sukcesów w finałach Mistrzostw Świata

Podróż T1 na Mistrzostwa Świata była naznaczona licznymi sukcesami. Tegoroczny finał będzie drugim z rzędu osiągnięciem przez T1 tego etapu zawodów. W latach 2015 i 2016 drużyna zdobyła także dwa tytuły mistrzowskie z rzędu przeciwko drużynom LCK, pokazując swoją dominację na boisku.

Ponadto tegoroczny finał pomiędzy T1 a Weibo Gaming będzie pierwszym od 10 sezonów, w którym drużyna zmierzy się z przeciwnikiem spoza Korei. To posunięcie nada rywalizacji nowy impet i pokaże, czy zespół jest w stanie zatriumfować nad międzynarodowym przeciwnikiem.

Historyczny finał za nami

Sezony Mistrzostw 2020 nieustannie uwydatniają rywalizację między drużynami koreańskimi i chińskimi. W tym roku fakt, że finał odbędzie się w Seulu, zapewni T1 przewagę w postaci zagrania przed własną publicznością. Dodatkowo dla Fakera, środkowego gracza drużyny, gra o Puchar Przywoływacza w swojej ojczyźnie ma szczególne znaczenie i doda rywalizacjom emocjonalnego wymiaru.

Przyszły weekend będzie historycznym wydarzeniem dla fanów League of Legends na całym świecie, kiedy T1 zmierzy się z Weibo Gaming w finałach Mistrzostw Świata 2023.

Źródło: www.bing.com