Zhakowane Riot Games, League of Legends, VALORANT wśród gier, których to dotyczy


Atak socjotechniczny dotknął wiele tytułów Riot Games, takich jak League of Legends, Team Fight Tactics, Legends of Runeterra i VALORANT. (Zdjęcie: Gry Riot)

To był jak dotąd ciężki początek roku dla Riot Games, twórcy popularnych tytułów, takich jak Liga Legend (Kupa śmiechu), League of Legends: Wild Rift, VALORANTTaktyka walki drużynowej (TFT), oraz Legendy Runeterry.

Tydzień po ogromnej kontrowersji wokół LoLa film otwierający sezon, firma zajmująca się grami ogłosiła w sobotę (21 stycznia), że „środowisko programistyczne zostało naruszone w wyniku ataku socjotechnicznego”.

Riot powiedział w tweecie, że „nic nie wskazuje”, że pobrano informacje takie jak hasła, nazwy użytkowników i dane osobowe.

Ponieważ jednak to środowisko programistyczne zostało zhakowane, może to wpłynąć na nadchodzące łatki w tytułach Riot, takich jak LoL, VALORANT i TFT.

Pierwsza gra, której to dotyczy, to LoLa zaplanowane wydanie łatki 13.2 w czwartek (26 stycznia), które również może zostać opóźnione. Ta łatka zawiera długo oczekiwaną grafikę Ahri i aktualizację zrównoważonego rozwoju (ASU) oraz skórki Księżycowego Nowego Roku. ASU Ahri może zostać opóźnione do łatki 13.3, zaplanowanej na 8 lutego.

Zespół League powiedział również w tweecie, że incydent „może wpłynąć na naszą datę dostarczenia łatki 13.2”. Obiecali jednak swoim graczom, że zespół „pracuje nad poszerzeniem granic tego, co możemy naprawić”, tak aby ważne przetestowane zmiany balansu mogły być nadal wprowadzane.

Szef studia League Riot, Andrei „Meddler” Van Roon, również odpowiedział w oryginalnym wątku Riot Games, że nic nie zostanie anulowane, ale te, których nie można naprawić na gorąco — takie jak ASU Ahri, zostaną przeniesione na późniejszy termin.

The TFT zespół powiedział również, że łatka 13.2, która zawierałaby „Atak potworów!” zmiany równowagi, zostaną naruszone. Jednak zespół obiecał, że wdroży poprawkę dla „najbardziej znaczących” potrzebnych zmian.

Nie wiadomo, w jakim stopniu wpłynęło to na zespoły programistów pozostałych tytułów Riot Games, a Riot Games przyznało, że „nie ma teraz wszystkich odpowiedzi”, ale poprosiło graczy o cierpliwość podczas dochodzenia.

Anna jest niezależną pisarką i fotografką. Jest miłośniczką gier RPG i platformówek oraz maniakiem League of Legends. Jest także entuzjastką jedzenia, która uwielbia dobrą filiżankę czarnej kawy.

Więcej aktualności z gier znajdziesz na stronie https://yhoo.it/YahooGamingSEA. Śledź nas również dalej Świergotjak i nasze Kanał o grach na YouTubei sprawdź Yahoo Esports w Azji Południowo-Wschodniej Strona na Facebooku!

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63cbccedefff4c4a8a92c3a40c35d14e&url=https%3A%2F%2Fnews.yahoo.com%2Friot-games-hacked-league-of-legends-valorant-and-other-titles-affected-102120358.html&c=5007209910790479918&mkt=fr-fr