Zeus, górny gracz T1, planuje pokonać G2 Esports na MSI 2024.

Epicki pojedynek perspektywiczny pomiędzy T1 i G2 Esports w LEC

Utalentowany Zeus, górny zawodnik Team T1, stanowczo wypowiadał się pod adresem LEC przed starciem swojej drużyny z G2 Esports w Chengdu. Zeus i jego zespół mistrzów świata, T1, wejdą do fazy drabinkowej turnieju MSI 2024, a spotkanie będzie zawsze bardzo wyczekiwane na każdym międzynarodowym turnieju ligowym: koreańscy giganci zmierzą się z G2, od dawna uważanymi za królów Europy, od pierwszego okrągły.

Podczas gdy niektórzy eksperci ze sceny League obstawiają niezadowolenie G2, Zeus niezachwianie wierzy w rychły sukces swojego zespołu. Zapytany w tym tygodniu przez Sheep Esports o status G2 jako najlepszej drużyny na zachodzie, górny gracz LCK zgodził się… z brutalną rezerwą. „Myślę, że wiele osób uważa, że ​​są naprawdę dobrymi i być może najlepszym zespołem w regionie zachodnim” – przyznał Zeus zapytany o szanse G2, „ale wierzę też, że sukces w LEC w porównaniu z dobrą grą na scenie międzynarodowej to zupełnie inne rzeczy. »

Nie ma nic więcej do dodania poza: Ojej. Jest to szczególnie duży cios dla Europy, biorąc pod uwagę, że fani LEC na ogół oceniają swoich przedstawicieli na arenie międzynarodowej dość wysoko, czasem tuż za wschodnimi gigantami. Słyszenie, że wieloletni rywal i panujący mistrz górnej alei w League nie zgadza się w tym zakresie – i chętnie to mówi – boli. Jednak nie wszystko stracone, Zeus dodał, że nie może się doczekać spotkania z G2. Przewiduje, że mecz będzie „dla każdego zupełnie inny” i drażnił się, że T1 wypuści nową broń przeciwko swoim starym europejskim wrogom.

Nie oznacza to jednak, że w piątkowy wieczór Zeus potraktuje wszystko lekko. Wyjaśnił, że on i T1 przyjechali, aby wygrać cały turniej, co oznacza zniszczenie każdej drużyny na swojej drodze. „Tak więc dopóki będziemy w stanie odpowiednio się zaadaptować i pokazać nasze umiejętności, jeśli udowodnimy, że jesteśmy najlepszymi graczami, jestem pewien, że będziemy w stanie wygrać MSI” – powiedział przed fazą drabinki.

Druga koreańska drużyna ma już dobry start w swojej międzynarodowej kampanii, pokonując Estral Esports i FlyQuest 2:0 w Play Ins. T1 kontra G2 Esports rozpocznie się o 3:00 czasu lokalnego w piątek, 10 maja.

Źródło: dotesports.com