Gracze League of Legends przeciw Riot Games. Głosowanie za strajkiem.

Gracze League of Legends z północnoamerykańskiego obwodu będą głosować za strajkiem

Profesjonalni gracze League of Legends z północnoamerykańskiego obszaru gry ogłosili, że będą głosować za strajkiem. Powodem jest odrzucenie przez dewelopera Riot Games zasad, które wspierały rozwój talentów w grze.

Wcześniej w tym miesiącu Riot Games porzuciło zasadę, zgodnie z którą zespoły franczyzowe w League Championship Series musiały wystawić inny zespół w North American Challengers League (NACL), torze niższego poziomu, który był postrzegany jako rurociąg do rozwijania regionalnych talentów. Wkrótce potem większość drużyn franczyzowych — w tym popularne organizacje TSM i Immortals — po cichu porzuciła własne drużyny NACL, co doprowadziło do ostrzeżenia LCS Players Association (LCSPA), że „aż 70 graczy, trenerów i menedżerów straci pracę z dnia na dzień”.

LCSPA zidentyfikowała również obawy, że bez egzekwowania przez Riot zbyt wiele drużyn wycofałoby się z NACL, aby działała – co oznaczałoby, że LCS w dalszym ciągu polegałoby na importowaniu graczy, aby zachować konkurencyjność, zamiast pozyskiwać lokalne talenty.

Głosowanie za strajkiem

Michaił Klimentow donosi, że Stowarzyszenie Graczy LCS potwierdziło, że jego członkowie będą głosować w niedzielę (28 maja), aby ustalić, czy strajk się odbędzie. „Jeśli mamy 26 z 50 graczy LCS, którzy chcą coś zrobić, to mogę wam powiedzieć, że liga nie działa” — powiedział Phil Aram, dyrektor wykonawczy LCSPA.

Żądania grupy

Żądania grupy obejmują „Waleczny stylu”, w którym drużyny mogą awansować i spadać z LCS do NACL, wraz z minimalnymi kontraktami dla graczy, którzy wygrają LCS.

Wyjaśnienie strajku

Wyjaśniając strajk, Aram powiedział, że LCSPA „nie może iść i być w pokoju z Riot i prowadzić znaczących negocjacji jakiegokolwiek rodzaju, jak to miało miejsce w przeszłości, chyba że jesteśmy w stanie ustalić z nimi, że działania, które podjęli bez nasza zgoda, bez uwzględnienia nas lub ligi, w tym przypadku jest nie do przyjęcia”.

Brak zaangażowania Riot w NACL: odpowiedź LCSPA

W innych wiadomościach związanych z grami, Activision zamknęło popularne X Labs Wezwanie do służby fanowski projekt.

Źródło: NME.com