„Dota 2 vs. League of Legends – xQc mówi, że Dota 2 ma duszę”

Felix „xQc” Lengyel porównuje Dota 2 z League of Legends i mówi, że Dota 2 ma duszę

Felix „xQc” Lengyel, jeden z najbardziej znanych streamerów na Twitchu, niedawno zauważył podczas gry w Dota 2, że gra ma „duszę”, ale League of Legends jej nie ma.

Dota 2, znana gra typu multiplayer online battle arena (MOBA) stworzona przez firmę Valve, z biegiem czasu zgromadziła oddanych fanów.

League of Legends vs. Dota 2

Między wieloma grami MOBA zawsze istniała rywalizacja, a League of Legends jest jednym z głównych rywali obok Dota 2. Fani często porównują te dwie gry, a nawet istnieje powiązanie historyczne, ponieważ mówi się, że kilku oryginalnych twórców Dota przeszło zbudować League of Legends.

„Dota 2 ma duszę”

Niedawne wydarzenie na żywo Dota 2 obejmowało xQc, który pochwalił grę i powiedział, że ma „duszę”. Dokonał porównań między tytułami Dota 2 i Riot Games, sugerując, że temu drugiemu brakuje „duszy”, którą ma Dota 2.

„Ta gra (Dota 2) ma duszę. Wiesz, że lubię Riot Games i lubię ich gry, ale ich gry są bezduszne. Nie mają soku, nie mają kierunku, to po prostu istnieje, wiesz? Tak, wiem, że są mniejsi ludzie, którzy grają w tę grę, ale spójrz, jest całkiem niezła (odnosząc się do grafiki w grze).”

Wpływ na popularność gry

Wraz z xQc, kilku dobrze znanych streamerów odmian również powróciło do Dota 2 po wydaniu znaczącej łatki. Jednym z nich jest popularny streamer Hans Eli Sebastian „Forsen” Fors, który grał w tę grę wcześniej i wrócił na chwilę, gdy opublikowano patch 7.33.

Wpływowi streamerzy powracający do Dota 2 mogą zwiększyć popularność gry, ponieważ ich transmisje działają jak rodzaj reklamy, przyciągając dodatkowych widzów i potencjalnych graczy do wypróbowania zaktualizowanej Dota 2.

Rywalizacja między graczami

Fani obu gier debatują nad twierdzeniem xQc, że Dota 2 ma duszę i porównują tę grę do League of Legends. Po najnowszej łatce streamerzy, tacy jak Forsen, powrócili do Dota 2, co zwiększyło widoczność gry i zademonstrowało jej nowe funkcje szerszej publiczności.

Ciągła rywalizacja i dyskusje w Dota 2 i League of Legends mogą przynieść korzyści obu grom, ponieważ w rezultacie obie rozkwitną.

Źródło: Meaww.com.