Wszystkie drużyny zakwalifikowały się do League of Legends Worlds 2022


– Reklama –

Mistrzostwa Świata League of Legends, często znane jako Worlds 2022, to jeden z najbardziej ekscytujących zawodów, ponieważ najlepsze drużyny ze wszystkich regionów świata rywalizują ze sobą, aby zobaczyć, kto zwycięży. Mistrzostwa 2022 zbliżają się wielkimi krokami, a regiony na całym świecie kończą swoje letnie splity, aby określić, które zespoły dotrą do nich.

Zwycięska drużyna otrzymuje trofeum, pieniądze i spersonalizowane skórki dla wszystkich uczestników. W tym roku Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się w Ameryce Północnej, a ich gospodarzem będzie League Championship Series (LCS). Po dwóch latach, w których COVID-19 uniemożliwił im to, fani są niezwykle zachwyceni faktem, że wkrótce będą mogli uczestniczyć we wszystkich etapach Mistrzostw.

Rozstawienie na Mistrzostwa Świata League of Legends 2022:

Riot Games ogłosiło, że League of Legends Continental League (LCL) nie wyśle ​​reprezentacji na tegoroczne międzynarodowe zawody, w których rywalizują łącznie 24 drużyny z całego świata.

 • Chiny ( League of Legends Pro League – LPL) – 4 drużyny
 • Korea (League of Legends Champions Korea – LCK) – 4 drużyny
 • Europa (LEC) – 4 drużyny
 • Ameryka Północna (League of Legends Championship Series LCS) – 3 drużyny
 • Azja Południowo-Wschodnia (Pacific Championship Series – PCS) – 2 drużyny
 • Wietnam (Vietnam Championship Series – VCS) – 2 drużyny
 • Brazylia (Campeonato Brasileiro de League of Legends – CBLOL) – 1 drużyna
 • Japonia (League of Legends Japan League – LJL) – 1 drużyna
 • Ameryka Łacińska (The Liga Latinoamérica – LLA) – 1 drużyna
 • Oceania (League of Legends Circuit Oceania – LCO) -1 drużyna
 • Turcja (Turecka Liga Mistrzów – TCL) – 1 drużyna

LEC (Europa):

Mistrzostwa Europy League of Legends (LEC) otrzymają cztery rozstawienia na Mistrzostwach Świata 2022 i będzie to jedyny region, w którym dwie drużyny rywalizują w fazie wstępnej. Zostało to ujawnione przez Riot Games. Liga europejska radziła sobie dobrze na międzynarodowych turniejach, a ponieważ Korea i Chiny miały cztery rozstawienia, Europa dostała to.

G2 Esports to jedyna europejska drużyna z miejscem playoff. Ponadto G2 Esports jest pierwszą drużyną ze wszystkich regionów, która zakwalifikowała się do Mistrzostw 2022.

Po zakończeniu letnich play-offów LEC 2022 trzy dodatkowe drużyny zapewnią sobie miejsce w turnieju Mistrzostw Świata.

LPL (Chiny):

Chińska liga nie zdecydowała jeszcze, kto będzie ich reprezentował na Mistrzostwach; mogą być cztery różne osoby. LPL przyjmie to samo podejście, co LCK przy wyborze swoich czterech drużyn Mistrzostw: jedna zostanie rozstawiona bezpośrednio po wygraniu letniego splitu, druga przez punkty mistrzostw, a trzecia i czwarta przez finały regionalne.

LCK (Korea)

Obecnie nie ma potwierdzenia dla żadnej z koreańskich drużyn na Mistrzostwach Świata w 2022 roku. Letnia rozgrywka LCK ma rozpocząć się 17 sierpnia tego roku. Mistrz Summer Playoffs automatycznie kwalifikuje się do Mistrzostw, podczas gdy drużyna z największą liczbą punktów mistrzowskich kwalifikuje się jako druga. Finały regionalne LCK 2022 zostaną wykorzystane do ustalenia, kto zajmie ostatnie dwie miejsca.

LCS (Ameryka Północna)

Trzy najlepsze drużyny z LCS awansują do Mistrzostw Świata. Dwóch najlepszych graczy przejdzie do rywalizacji w Turnieju Głównym, a drużyna, która otrzymała trzecie miejsce, będzie rywalizować w rundach rundowych. Mistrzostwa LCS rozpoczynają się 20 sierpnia i kończą 11 września.

W podobnym duchu LCO, LJL, PCS, VCS, LLA i TCL oraz CBLOL nie zdecydowały jeszcze, kto będzie ich delegatem. Po zakończeniu letnich play-offów każdego regionu, ten artykuł zostanie zaktualizowany, aby uwzględnić listę klubów, które zakwalifikowały się do reprezentowania danego regionu.

Rozgrywki o Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się w Mexico City i rozpoczną się 29 września.

– Reklama –Źródło : https://www.talkesport.com/news/all-teams-qualified-for-league-of-legends-worlds-2022-details-inside/