Wskaźnik zwycięstw Janny gwałtownie spada, a gracze LoL chcą odwrócić zmiany w patchu 13.22

Metamorfoza Janny: Recenzja aktualizacji League of Legends 13.22

Aktualizacja 13.22 League of Legends wprowadziła znaczące zmiany w Jannie i teraz bohaterka doświadcza spadku współczynnika zwycięstw. W ciągu ostatnich kilku aktualizacji kończących się wraz z końcem sezonu 2023 Riot Games postanowiło zwrócić szczególną uwagę na bohaterów, którzy w niektórych przypadkach mogą spisywać się dobrze, podczas gdy w innych są przeciętni, poprzez ogromne dostosowania i transformacje. Chociaż problemy tych bohaterów nie zostaną rozwiązane natychmiast, niektórzy odnoszą sukcesy szybciej niż inni dzięki odnowionym zestawom. Ale to jeszcze nie dotyczy Janny. W ramach aktualizacji 13.22 Riot chciał zwrócić uwagę na problemy, z jakimi borykają się gracze Stormfury, ponownie badając swoje miejsce w stale zmieniającej się meta. Mistrz wsparcia odszedł od stylu gry „małej interakcji” i powrócił do bardziej aktywnego stylu Czarodziejki, wycofując niektóre zmiany wprowadzone w zeszłym roku. Jednak ta ogromna zmiana w stylu gry, który nie był faworyzowany od ponad roku, utrudniła Jannie życie. Według danych OP.GG, U.GG i mistrz.gg wskaźnik wygranych w tej ostatniej wynosi obecnie około 50%, czyli o cztery procent mniej niż w ostatniej łatce.

Zmiany w Jannie przywracają moc jej umiejętności W, Zephyr, która działa jako jej główne narzędzie do nękania. Dzięki niewielkiej aktualizacji jej umiejętności pasywnej może teraz zadawać dodatkowe obrażenia magiczne za pomocą W i ataku automatycznego, skalując się w oparciu o jej prędkość ruchu, co jest bardzo synergiczne z jej niszą dużej prędkości.

Zmiany te z pewnością zaintrygowały wielu graczy League, nawet poza tymi, którzy od jakiegoś czasu czekali na aktualizacje Stormfury. Częstotliwość wybierania Janny wzrosła do siedmiu procent, w porównaniu z trzema procentami w aktualizacji 13.22, co oznacza, że ​​z biegiem czasu gracze prawdopodobnie odkryją, na jakim etapie znajduje się ona w obecnym stanie gry i czy powrót do jej umiejętności z poprzedniego stanu jest dokładnie to, czego potrzebowała, aby zdmuchnąć konkurencję.

Źródło: www.bing.com