Wild Rift to doskonały punkt zaczepienia dla League of Legends


Opublikowany: 2023-01-02T10:56:39

Zaktualizowano: 2023-01-02T10:56:50

League of Legends to onieśmielająca gra, ale Wild Rift to świetny sposób, aby znaleźć się na nogach. Dlatego.

Jeśli właśnie skończyłeś oglądać Arcane i zastanawiasz się, jak zacząć przygodę z League of Legends, mamy złe wieści – będzie ciężko.

League of Legends to bezlitosna wojna na wyniszczenie w najlepszych czasach, w której musisz się dużo i szybko nauczyć, aby mieć jakiekolwiek szanse na utrzymanie. Nawet gra przeciwko botom dla praktyki oznacza długie gry.

Krok naprzód Wild Rift, który wykorzystuje podstawowe założenia League of Legends i zmniejsza je dla telefonów i tabletów (i ostatecznie konsol). Wydanie z 2020 roku to wciąż MOBA, ale o wiele bardziej przystępna, bez poświęcania głębi oferowanej przez League na PC.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Rift’s Wild

Gry Riot

Jeśli kiedykolwiek grałeś w League of Legends lub jakąkolwiek grę MOBA, znasz tutaj podstawowy format. To sprawa pięciu na pięciu, z walką podzieloną na trzy pasy.

Są sługusy do zabicia i wieżyczki do rozmontowania, a wszystko to przy jednoczesnym awansowaniu czempiona i zdobywaniu złota do wydania na przedmioty. To się nie zmieniło w Wild Rift, ale ma kilka sprytnych sposobów na wygładzenie trudniejszych krawędzi rozgrywki League na PC.

Najbardziej zauważalnym, od samego początku, jest to, że ukończenie meczu może zająć około 20 minut – mniej więcej połowę standardowego meczu LoL na PC. To ogromne dobrodziejstwo dla każdego, kto szuka przypływu akcji, a nie długoterminowego zobowiązania, i naturalnie pozwala graczom przejść od razu do drugiej gry.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Jak więc Riot zgniata całą tę akcję w połowę czasu? Dużą częścią tego jest zmiana na mniejszą mapę. Mapa Wild Rift nadal oferuje bardzo podobne punkty orientacyjne (wieżyczki, dżunglę itp.), ale inhibitory zniknęły, podobnie jak wieżyczki Nexusa. Usunięto również opancerzenie wieżyczek, dzięki czemu gry nie przypominają wojny na wyniszczenie.

Głęboka szczelina

Rozgrywka w dziką szczelinęGry Riot

Nie oznacza to, że gra jest mniej taktyczna niż jej odpowiednik na PC. Wild Rift od momentu premiery stale dodaje Bohaterów i nadal zawiera dziesiątki przedmiotów, dzięki którym możesz zbudować swoją postać.

Największe zmiany dotyczą przedmiotów, ponieważ można je zamawiać w przedsprzedaży, a gromadzenie rezerw złota zajmuje mniej czasu. Nie mają też już aktywnych zdolności i zamiast tego są traktowane jako zaklęcia.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Wszystko to składa się na to, co musiało być najtrudniejszym zadaniem Riot – sprawienie, by gra taka jak League of Legends działała na ekranie dotykowym. Wild Rift (oczywiście) odrzuca kliknięcie lokalizacji, aby wysłać tam twoją postać, zamiast tego przerabia się podejście bardziej przypominające kontroler – po lewej stronie jest ruch, a umiejętności są mapowane po prawej.

Istnieją opcje celowania dla wieżyczek, a strzały umiejętności, takie jak Ostatnia Iskra Lux, są intuicyjne w celowaniu w przeciwników. To system, który działa tak dobrze, że stał się jedyną grą nieturową, w którą gram na telefonie.

Poza tym, chociaż uwielbiam patrzeć, jak gracze League na wysokim poziomie grają, jestem teraz o wiele za stary, by nauczyć się, jak grać w trybie rywalizacji. Podczas gdy Wild Rift oferuje własne mecze rankingowe, więcej zabawy sprawia mi wypychanie botów gry w trybie PvE, a współpraca ze znajomymi w walce na jednym z dwóch dostępnych poziomów trudności to świetny czas — i świetny sposób na przetestowanie nowych Mistrzów.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Wizualnie w swojej własnej lidze

league of legends lol wild rift xayahGry Riot

Modele postaci w Wild Rift są świetne.

Będziesz chciał je również przetestować, ponieważ Wild Rift to dobrze wyglądająca gra. League of Legends może wyglądać trochę długo w zębie po ponad dekadzie, ale Wild Rift zawiera nowe modele postaci, które wyglądają fantastycznie.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wymachiwanie mieczem Garena, rzucanie toporami Dravena, czy rzucanie kartami jako Twisted Fate, jest to gra, która wygląda znacznie nowocześniej niż League na PC. Jest jednak wada: żadne skórki nie zostaną przeniesione, a będziesz musiał odblokowywać Mistrzów na bieżąco.

Mimo to ekonomia w grze jest dość hojna, jeśli chodzi o zdobywanie nowych postaci, a chociaż skórki są drogie, nigdy nie są obowiązkowe.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Czy warto więc zagrać w League of Legends: Wild Rift? Obstawiasz, a tak naprawdę jest to o wiele łatwiejsza gra niż wersja na PC. Jeśli jesteś zainteresowany wejściem do franczyzy, jest to łatwa rekomendacja.

Skoro już tu jesteś, może przeczytasz o tym, dlaczego Legends of Runeterra jest warte Twojego czasu?Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63b35414e32a4113adbd954de02c79a3&url=https%3A%2F%2Fwww.dexerto.com%2Fleague-of-legends%2Fwild-rift-is-the-perfect-jumping-on-point-for-league-of-legends-2016997%2F&c=6330530197489960767&mkt=fr-fr