Weź udział w Mistrzostwach Świata League of Legends na placu Gwanghwamun

Festiwal upamiętniający finały Mistrzostw Świata League of Legends w Seulu

Plac Gwanghwamun w Seulu stanie się miejscem czterodniowych uroczystości, które rozpoczną się w piątek przed niedzielnymi finałami Mistrzostw Świata League of Legends 2023.

Południowokoreańska grupa T1 awansowała do finału po pokonaniu chińskiego klubu e-sportowego JDG Intel 12 listopada. T1 zmierzy się z chińską drużyną Weibo Gaming w Gocheok Sky Dome w południowym Seulu.

Dla tych, którzy nie mogli zdobyć biletów na finał, ratusz w Seulu przygotowuje w niedzielę scenę z dużym ekranem na placu Gwanghwamun, aby transmitować na żywo finał z Gocheok Sky Dome. Według ratusza mecz będzie mogło obejrzeć nawet 6 tysięcy widzów.

Rozrywka i wyjątkowe przeżycia

K-popowe grupy idoli, takie jak (G)I-DLE, Mushvenom i FT Island wystąpią w sobotni wieczór, aby uczcić mistrzostwa świata. Wystąpią także norweski DJ Alan Walker i amerykańska piosenkarka Nicki Taylor.

Na placu Gwanghwamun powstanie specjalna strefa wrażeń, obejmująca łącznie 12 gier stworzonych przez lokalne firmy produkujące gry, w tym „Stardust”, „Guidus: Pixel Roguelike RPG” i „Unstoppable”. (do 6000 osób)

Zwiększone bezpieczeństwo i bezpłatny transport

Ratusz zamierza także wzmocnić zarządzanie tłumem w rejonie Gwanghwamun w sobotę i niedzielę, a także w niedzielę w Gocheok Sky Dome. W sobotę na placu Gwanghwamun rozmieszczonych będzie łącznie 330 ochroniarzy. Ponadto w sobotę w godzinach od 15:00 do 21:00 zamknięty będzie jeden pas ruchu od placu Gwanghwamun do ratusza w Seulu.

W niedzielę ratusz uruchomi bezpłatny autobus wahadłowy ze stacji Guil linii 1 metra do stacji Sindorim linii metra 1 i 2 w godzinach od 21:00 do północy.

Źródło: www.bing.com