Weteran Jensen dołączy do swojego czwartego zespołu LCS przed 2024 rokiem

Nicolaj Jensen dołącza do FlyQuest na sezon 2024

Według doniesień słynny gracz League of Legends Nicolaj Jensen znalazł nowy zespół w LCS na rok 2024, zastępując VicLa w FlyQuest zaledwie rok po dołączeniu do Dignitas. Posunięcie to, po raz pierwszy ujawnione 14 listopada na blogu branżowym Sheep Esports, oznacza dla Jensena czwarte wyzwanie mające na celu zdobycie mistrzostwa LCS, po tym jak w tym roku po raz pierwszy w sezonie w Dignitas opuścił ligowe mistrzostwa świata. Pomimo wysiłków, aby wypchnąć Dignitas z ostatniego miejsca w wiosennym splicie i dotrzeć do mistrzostw LCS w sierpniu, Jensen i DIG nie byli w stanie pokonać TSM przed przegraną z Golden Guardians, kończąc swoją passę na piątej pozycji.

Odejście Jensena z DIG nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale przejście do FlyQuest następuje prawie miesiąc po plotkach o wygaśnięciu jego kontraktu z północnoamerykańską organizacją e-sportową. Jeśli zostanie to potwierdzone, będzie to jego czwarta współpraca z organizacją LCS w ciągu tylu lat. W raporcie Sheep Esports znalazła się informacja, że ​​zespół LEC szukał usług Jensena przez pierwszą część sezonu 2024, ale FlyQuest wygrał wyścig dla duńskiego weterana, który pozostanie w Stanach Zjednoczonych przynajmniej przez pierwszą część nowego sezonu rok.

Nowy początek dla FlyQuest

Zespół Jensena rozpoczął nowy sezon na początku poza sezonem ligi, rozstając się z większością składu na 2023 rok we wrześniu. W wieku 28 lat Duńczyk otrzyma zadanie poprowadzenia nowego trzonu zespołu, w skład którego wchodzą Gabriël „Bwipo” Rau i Kacper „Inspired” Słoma, natomiast młody zawodnik AD Fahad „Masu” Abdulmalek ma awansować z FlyQuest Challengers i zostać dołączył do byłego 100 Thieves wspierającego Alana „Busio” Cwalinę.

Jeśli pogłoski się potwierdzą, FlyQuest będzie mógł pochwalić się potężną kombinacją młodych talentów i doświadczenia i będzie dążył do zdobycia czołowego miejsca, a także drugiego występu na mistrzostwach świata. Ostatni raz flaga FlyQuest powiewała na flagowym turnieju League w 2020 roku, kiedy Santorin, WildTurtle i IgNar wraz z prawdziwie międzynarodowym zespołem dotarli blisko ćwierćfinału tego ważnego wydarzenia e-sportowego.

Jensen i FLY mają rozpocząć kampanię LCS 2024 w styczniu.

Źródło: www.bing.com