Vanguard: Chaos po wydaniu patcha 14.9 do League of Legends

Problem z systemem Windows 10: błąd Vanguard 1067, błąd League of Legends.

Problematyczny anty-cheat

Od czasu wydania aktualizacji 14.9 League of Legends wielu graczy spotkało się z komunikatami o błędach, takimi jak „System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia” lub „Nie mogliśmy zainstalować zależności”. Problemy te przypisuje się Vanguardowi, kontrowersyjnemu rozwiązaniu zapobiegającemu oszustwom Riot. Vanguard to podstawowy moduł zapobiegający oszustwom, podobny do tych używanych w innych grach wieloosobowych, takich jak Fortnite i Warzone. Pomimo oskarżeń ze strony niektórych graczy, że jest to oprogramowanie szpiegujące, pobranie Vanguard generuje komunikat ostrzegawczy informujący, że będzie miał dostęp do podstawowych funkcji Twojego komputera.

Niektórzy nawet twierdzą, że Vanguard spowodował awarię ich komputerów, posuwając się nawet do „zamurowania” komputera lub ingerencji w niepowiązane pliki. Kontrowersje rozprzestrzeniły się nawet w sieciach społecznościowych, kiedy donoszono o żądaniu usunięcia folderu System32, zawierającego pliki kluczowe dla funkcjonowania systemu operacyjnego Windows.

Odpowiedzi Riotu

Riot odpowiedział na te oskarżenia na Reddicie, twierdząc, że nowe problemy techniczne nie mają związku z premierą Vanguarda.

Analityk zajmujący się przeciwdziałaniem oszustwom, Matt „K30” Paoletti, odpowiedział na skargę gracza dotyczącą problematycznego uruchamiania jego komputera, wskazując, że prawdopodobnie był to problem z baterią CMOS, a nie Vanguard. Inni użytkownicy podzielili się swoimi doświadczeniami, potwierdzając wpływ, jaki ma to na ich komputery.

Trwające dochodzenia

PCGamesN próbowało skontaktować się z Riot Games w celu uzyskania komentarza, ale nie otrzymało jeszcze odpowiedzi. W międzyczasie wydawca oferuje rozwiązania poprawiające błędy League of Legends i udostępnia listę bohaterów, którzy odnieśli największe sukcesy.

Bądź na bieżąco, sprawdzając Google News, gdzie znajdziesz aktualności, recenzje i przewodniki dotyczące gier komputerowych. Możesz także skorzystać z ofert dostępnych w naszym narzędziu do śledzenia ofert PCGN.

Źródło: www.bing.com