Um, Lil Nas X jest teraz prezesem League Of Legends


Lil Nas X siedzi przy złotym biurku w biurze Riot Games.

Biznes biznesowy biznes. Liczby.

Zapominając, że to nie prima aprilis, Riot Games właśnie ogłosiło, że dwukrotny zdobywca nagrody Grammy artysta Lil Nas X jest prezesem League of Legends.

Chociaż wydawca ogłosił to w prawdziwym komunikacie prasowym, w rzeczywistości Riot Games nie zatrudniło ikony muzyki pop jako swojego prezesa. Podczas gdy chwyt reklamowy nie powstrzymał Riot Games i „Lil Nas Xecutive” przed zabawą w głupkowatym filmie z ogłoszeniem na YouTube i ponownym kopiowaniu Ligaoficjalne konto na Twitterze jako „LoLNasX”, gwiazda muzyki pop będzie w rzeczywistości mocno zaangażowana League of Legends’ zbliża się 2022 Ligowe Mistrzostwa Świata.

Czytaj więcej

League of Legends

Zgodnie z komunikatem prasowym, nadchodząca piosenka Lil Nas X, „STAR WALKIN’”, którą ma zagrać na żywo podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw 5 listopada, posłuży jako oficjalny hymn imprezy. Oprócz pożyczek Liga jego muzyka, Lil Nas X, pomogła współprojektować prestiżową skórkę dla najnowszej postaci gry, K’Sante, Dumy Nazumah. Skórka zostanie wydana na całym świecie 3 listopada i będzie dostępna do odblokowania do 14 listopada.

Film Riot Games na YouTube z Lil Nasem X jest dość zabawny, ze scenami przedstawiającymi gwiazdę pop siedzącą na złotym tronie, pracowników rozdających telefony, które odtwarzają jego nowy utwór, i podwładnych gapiących się na to, jak najwyraźniej, mówiąc po prostu, że jesteś kimś – jak prezydent Liga— może się spełnić automatycznie. Ale nie przekręcaj tego, próba satyry przez firmę produkującą gry wideo ignoruje jej rzeczywiste, wstrząsające praktyki biznesowe.

Czytaj więcej: Wewnątrz kultury seksizmu w Riot Games

W grudniu 2021 r. Riot Games zgodziło się zapłacić 100 milionów dolarów ugody w pozwie o dyskryminację ze względu na płeć wytoczonym przeciwko firmie w 2018 r., W którym były pracownik zarzucał firmie wspieranie środowiska „przede wszystkim dla mężczyzn”.

W kwietniu zeszłego roku pracownik Riot porównał pracę tam do „rosyjskiej ruletki”, kiedy firma zdecydowała się zrezygnować nie tylko ze swoich szczepionek i mandatów na maskowanie, ale także z wymogu, aby nieszczepieni pracownicy poddawani byli regularnym testom na krukowicę. Było to w czasie, gdy liczba przypadków Covid-19 nadal rosła

I, oczywiście, jest to firma, z której dyrektor musiał zrezygnować po wygłoszeniu odrażających komentarzy na temat George’a Floyda, którego zabójstwo przez policję w Minneapolis wywołało wznowienie protestów BLM w 2020 roku.

Chociaż dla Riot Games to wszystko jest zabawą i grami, całkiem dosłownie, aby promować nadchodzącą ekstrawagancję e-sportową za pomocą ikony muzyki i mediów społecznościowych o renomie Lil Nas X, jego promocyjny film na YouTube jest głuchy na rzeczywiste warunki pracy, które firma kultywuje .

Źródło : https://finance.yahoo.com/news/um-lil-nas-x-now-174000774.html