Ujawniono formaty turniejów i mistrzostw w League of Legends 2023 w połowie sezonu


Oficjalnie rozpoczął się sezon dla Liga Legend esports z dwudniowym wydarzeniem rozpoczynającym sezon 2023, w którym obecnie rywalizują ligi regionalne, ale Riot ujawnił dziś więcej szczegółów dotyczących formatu i lokalizacji zarówno MSI, jak i światów.

Mid-Season Invitational (MSI) odbędzie się w tym roku w Londynie. O tytuł mistrza MSI powalczy trzynaście drużyn z całego świata. Oprócz nowej lokalizacji zmienił się również format turnieju.

MSI rozszerza się w tym roku, aby objąć więcej drużyn, przechodząc z 11 do 13, i będzie teraz miał dwa etapy podwójnej eliminacji: etap wstępny i etap drabinkowy.

Więcej informacji można znaleźć w oficjalnym poście na stronie lolesports.com

W rozgrywkach wstępnych weźmie udział osiem drużyn: druga drużyna rozstawiona z LEC, LCS i LPL oraz pierwsza drużyna rozstawiona z LLA, CBLOL, PCS, VCS i LJL. Drużyny te zostaną podzielone na dwie czteroosobowe grupy, aby rywalizować w meczach do trzech zwycięstw w systemie podwójnej eliminacji. Zwycięzcy każdej grupy i zwycięzca meczu kwalifikacyjnego ostatniej szansy pomiędzy dwoma zwycięzcami dolnej drabinki przejdą do etapu drabinki.

Na etapie drabinki osiem drużyn zmierzy się w drabince podwójnej eliminacji do trzech zwycięstw. Obejmuje to trzech zwycięzców rundy wstępnej oraz LEC 1, LCS 1, LPL 1, LCK 1 i LCK 2 jako dziką kartę w tym roku.

Riot twierdzi, że odnowiony format MSI jest „okazją dla fanów do oceny względnej siły drużyn i regionów w połowie sezonu”.

A co do Mistrzostw Świata? Po pięciu latach szczytowe wydarzenie e-sportu powraca do Korei dom panujących mistrzów świata DRX.

W tym roku Mistrzostwa będą miały zupełnie nowy format, a 22 drużyny zostaną zaproszone do rywalizacji w trzech etapach: Play-Ins, Stage 2 (oficjalna nazwa wciąż nie jest znana) i Knockouts.

Ponadto turniej zostanie poprzedzony ekscytującym nowym etapem kwalifikacyjnym: Worlds Qualifying Series (WQS), w którym czwarte drużyny rozstawione zarówno z LEC, jak i LCS zmierzą się ze sobą, aby mieć szansę na awans do Worlds Play- w scenie.

Największą zmianą na Mistrzostwach 2023 jest faza wstępna, która jest teraz parą czterodrużynowych drabinek podwójnej eliminacji składających się z najlepszych z trójek. Dwie drużyny z etapu wstępnego dołączą do 14 drużyn, które już wstępnie zakwalifikowały się do etapu 2.

Drabinka etapu wstępnego Mistrzostw 2023.

Etap 2 składa się z pięciorundowego formatu szwajcarskiego, w którym drużyny z takim samym bilansem zwycięstw i porażek zmierzą się ze sobą, dopóki nie osiągną trzech zwycięstw i awansu, albo trzech porażek i nie zostaną wyeliminowani. Drużyny zostaną losowo sparowane z drużynami z różnych regionów.

Mecze, które wyeliminują lub awansują drużynę, będą rozgrywane do trzech zwycięstw, a wszystkie pozostałe mecze do wygrania jednego. Faza pucharowa powinna być dość znana Liga fanów e-sportu z ośmioma drużynami w drabince pojedynczej eliminacji.

Według Riot ten zaktualizowany format zachęca do większej rywalizacji międzyregionalnej, a także zwiększa stawki w każdym pojedynku, jednocześnie zmniejszając liczbę meczów eliminacyjnych na wcześniejszych etapach.

Jak wspomniano w ich fuzji mniejszego regionu w listopadzie, LCO nie będzie już otrzymywać bezpośredniej ścieżki do MSI lub Mistrzostw, zamiast tego dołączy do play-offów PCS.

Stamtąd nasi australijscy przedstawiciele będą musieli przebić się przez najlepszych w Azji Południowo-Wschodniej, jeśli chcą dostać się na scenę międzynarodową.


Dajcie nam znać, co sądzicie o nowym formacie Mistrzostw i MSI na Twitterze @snowballesports.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w oficjalnym poście na stronie lolesports.com

Źródło : https://snowballesports.com/2023/01/10/league-of-legends-2023-mid-season-invitational-worlds-formats-revealed/