Ujawniono aktualizację 14.1 League of Legends i początek sezonu

Wiadomości z sezonu 2024 League of Legends

Informacje o łatce na nowy sezon zostały udostępnione przez Riot Games. Te notatki obejmują wszystkie duże zmiany, które nadejdą wraz z rozpoczęciem sezonu 2024, w tym nową mapę, nowe potwory i wiele zmian w przedmiotach.

Początek sezonu rankingowego 2024

Informacje o aktualizacji 14.1 zaczynają się od godzin rozpoczęcia sezonu rankingowego 2024. W przypadku większości regionów nowy sezon rankingowy rozpocznie się o godzinie 12:00 10 stycznia 2024 r. w Twojej lokalnej strefie czasowej. Jedynymi wyjątkami są serwery LA1 i NA1, które wystartują odpowiednio o 9:00 CST i 7:00 PST.

Rozpoczynając mecze rankingowe, natkniesz się na wiele zmian, które należy wziąć pod uwagę, w tym te opisane w informacjach o aktualizacji 14.1. Najbardziej zauważalną zmianą jest mapa Summoner’s Rift, która przeszła pewne zmiany. Wprowadzono nowe ściany i zmieniono ścieżki wokół górnej i dolnej linii, a krzaki na środkowej linii również zostały przesunięte.

Główne zmiany mapy

Głównym celem tych zmian jest zwiększenie równości map po obu stronach, aby wyrównać szanse. Powinno to również zmienić sposób, w jaki powinni grać gracze z górnej alei, dając im nieco większy wybór opcji.

Zmiany potworów

Druga duża zmiana dotyczy wielu potworów na mapie. Dziura Barona będzie teraz zamieszkana przez Grubaski Pustki i ich małych przyjaciół Pustki na początku gry, urocze potwory, które możesz zabić, aby uzyskać premię do obrażeń zadawanych przez twoje budowle. Nie musisz zabijać ich wszystkich za jednym razem, możesz od czasu do czasu zanurkować, aby zwiększyć swoje bonusy. Jeśli zabijesz pięciu z nich, możesz przywołać własne Pustki, aby pomogły w zniszczeniu wież.

Po 14 minutach Herold zajmie swoje miejsce w dziurze i będzie miał nowy wygląd, ale prawdziwa zabawa zacznie się, gdy przywołasz go po pokonaniu. Gracz może teraz dosiadać Herolda Szczeliny, luźno kontrolując jego ruchy i działania.

Następnie, jak zwykle, w końcu pojawi się Baron, ale teraz może pojawić się trzech możliwych Baronów, każdy z innymi zdolnościami i innym stylem dołka.

Ponowne równoważenie przedmiotów

Ostatnią poważną zmianą w opisie łatki 14.1 jest usunięcie mitycznych przedmiotów i przywrócenie równowagi prawie wszystkich innych przedmiotów w grze.W pełnych opisach łatki znajduje się mnóstwo zmian, o których można przeczytać, ale ogólna koncepcja jest taka, że ​​mityczne przedmioty zniknęły, a wiele innych zostało zmodyfikowanych, próbując wypełnić pozostawioną przez nie pustkę.

Jeśli chodzi o równowagę bohaterów, jedyną zmianą jest Hwei, najnowszy bohater LoL, który otrzymuje pewne ulepszenia. Jednak nie będzie on najnowszym mistrzem przez długi czas, ponieważ w zeszłym tygodniu ujawniono uroczego smoka Smoldera. Stał się już ulubieńcem fanów i powinien dobrze wpasować się w nowy sezon.

Źródło: www.forbes.com