Typy zakładów na League of Legends nadchodzącego na 7-8 października


Galatasaray Esports kontra Beyond Gaming

Dostarczone przez alacrity.gg
Wykres przedstawiający kursy dla BYG i GSB oraz
Dostarczone przez alacrity.gg

Metryczny Galaktyczne e-sporty Poza grami
Kursy rynkowe 2,14 (+114) 1,71 (-141)
Domniemane prawdopodobieństwo wygranej 46,73% 58,48%
Domniemana wygrana (znormalizowana) 44,42% 55,58%
Obliczone prawdopodobieństwo wygranej 85,24% 14,76%
Wartość oczekiwana 0,7172 -0,8332
Wielkość zakładu Postaw 72,30% Zakład po kursie > +925

Po zaciętym dogrywce o czwarte miejsce z Unicorns of Love, Beyond Gaming utrzyma się na powierzchni przynajmniej przez jeden mecz dłużej. Teraz zmierzą się z Galatasaray Esports w rundzie eliminacyjnej fazy pucharowej rundy wstępnej. Przegrany spakuje swoje walizki, ale każda drużyna ma dobrą okazję, by sprawdzić się w tym meczu do pięciu zwycięstw.

Mój model przechyla się jeszcze bardziej na korzyść GS niż w ich pierwszym starciu w fazie wstępnej. Przy prawdopodobieństwie wygranej w jednej grze wynoszącym około 75%, do zwycięstwa w pięciu zawyża tę liczbę do podziału 85/15 na swoją korzyść. Rynek kursów wierzy, że BYG jest w rzeczywistości silniejszą drużyną z przewagą 56/44, co stwarza nam całkiem spore możliwości obstawiania.

Jednak 42% szansa na GS 3-0 i tylko 3% szansa na odwrócenie wydaje się dość agresywna. Podwójnie, ponieważ BYG tradycyjnie uważano by za silniejszą drużynę i przez większość kont powinna wyjść na prowadzenie. Z pięcioma grami, w których można znaleźć podstawy i zagrać, aby wykorzystać ich mocne strony, nie powinno to być tak koślawe.

Więc co kryje się za tym dużym rozłączeniem?

Największą różnicą jest siła regionu. Chociaż GS również nie pochodzi z potężnego regionu, według mojego modelu seria Pacific Championship wydaje się dość przereklamowana. PSG Talon, którzy dzielą swój region z BYG, rutynowo cieszą się 75% wygraną na Pacyfiku i spadają do prawie 50%, gdy konkurują gdzie indziej. Nie wróży to dobrze BYG, które nie jest aż tak dominujące w PCS.

Indywidualnie lista GS waha się od 62% do 64% współczynnika wygranych (oczywiście głównie w ich własnym regionie), w porównaniu z rozpiętością 57% do 60% BYG. Nie jest to duża różnica, ale pięciopunktowy spread nie jest najłatwiejszym podjazdem.

GS zjednoczyło się również bardziej spójnie jako zespół. Obie drużyny cieszą się wyższymi wskaźnikami wygranych w porównaniu z indywidualnymi wynikami każdego gracza, ale efekt ten jest około dwa razy silniejszy w przypadku GS. Jednak BYG ma ostatnio znacznie bardziej spójny skład, więc efekt ten może być zawyżony dla GS.

Te dwie drużyny nie spotykały się zbyt często, pochodzące z dwóch różnych geografii. GS odniosło zwycięstwo nad BYG w fazie grupowej rundy wstępnej kilka dni temu i nie wydawało się to szczęśliwym trafem.

Jako zespół GS są po prostu lepsze w zdobywaniu i utrzymywaniu przewagi. W porównaniu do BYG, mają tendencję do wygrywania swoich gier z wyższymi różnicami złota, poziomu i celów przeciwko swoim przeciwnikom. Krótko mówiąc, kiedy wygrywają, wygrywają o więcej, więc wczesna przewaga może łatwo wymknąć się spod kontroli i nie pozostawia wiele miejsca na powrót.

Uważaj na Onura Cana „Bolulu” Demirola na GS i Chiu „Doggo” Tzu-Chuana na BYG. W moim modelu mają największy wpływ na wyniki, więc szczególnie dobra gra z obu może mieć duży wpływ na przebieg meczu. Aphelios Doggo może być szczególnie dominujący.

CZERWONE Psy przeciwko POKOJU

Widmo szans RED Canids i PEACE
Dostarczone przez alacrity.gg
Wykres szans RED Canids vs PEACE
Dostarczone przez alacrity.gg
Metryczny CZERWONE Psy POKÓJ
Kursy rynkowe 1,79 (-127) 2,02 (+102)
Domniemane prawdopodobieństwo wygranej 55,87% 49,50%
Domniemana wygrana (znormalizowana) 53,02% 46,98%
Obliczone prawdopodobieństwo wygranej 56,61% 43,39%
Wartość oczekiwana -0,0762 -0,2245
Wielkość zakładu Zakład po kursie > -106 Zakład po kursie > +160

Pochodzący z grupy A, czwarte miejsce RED Canids (1-3) zmierzy się z trzecim miejscem PEACE (2-2) o przetrwanie. Pomimo przegranej z PCE w fazie grupowej, RED nadal są tu lekko faworyzowani, zarówno przez rynek, jak i przez mój model. Dałbym im nawet lekki wzrost w stosunku do rynku, ale nie na tyle, aby zakład był opłacalny.

PCE ma zarówno najsilniejszych (Ryan „Aladoric” Gregory Richardson, ze współczynnikiem wygranych 62,5%), jak i najsłabszych (Kiss „Vizicsacsi” Tamás, 51%), podczas gdy cała drużyna RED jest skupiona na 56%-57%.

Jednak graczem, na który należy uważać najbardziej w tym meczu, jest James „Tally” Shute. Środkowy gracz PCE ma największy wpływ na wynik meczu ze wszystkich dziesięciu graczy. Leona w rękach Aladorica też może być dość silna.

PCE miało bardzo niespójny skład początkowy. Być może znaleźli konfigurację, która działa, ale jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy zespół naprawdę się ze sobą połączy. Z drugiej strony RED utrzymali solidny podstawowy skład i wszyscy radzą sobie lepiej niż indywidualnie.

Obie drużyny są niezwykle podobne pod względem marginesu zwycięstwa. Prowadzą swoich przeciwników bardzo podobnym złotem, doświadczeniem i obiektywnymi marginesami, gdy wygrywają. PCE wydają się być nieco bliżej, gdy przegrywają, ale ogólnie jest to nacisk.

Największym wyróżnikiem umiejętności jest po prostu większe doświadczenie RED w graniu poza swoim regionem. Chociaż Brazylia może nie jest najsilniejszym regionem, cała drużyna RED odnotowała sprawiedliwy udział w meczach w innych ligach i utrzymała swoje wyniki.Source : https://www.upcomer.com/double-down-upcomers-league-of-legends-betting-picks-for-oct-7-8/