Twórcy League of Legends testują dżunglę Lissandry pod kątem kolejnej zamiany ról w LoL-u


Lissandra to najnowsza bohaterka League of Legends, która może zamienić się główną rolą w późnym sezonie 11. Riot testuje obecnie potencjał dżunglowania Ice Witch na serwerach inscenizacyjnych przed możliwą aktualizacją postaci.

W ciągu ostatnich kilku sezonów Riot Games ma obsesję na punkcie przerzucania popularnych bohaterów LoL-a do roli rozgrywającej w dżungli, a teraz wygląda na to, że Lissandra jest następna.

W obecnej postaci Wiedźma Lodu nie jest w złym miejscu na Summoner’s Rift. Może pochwalić się współczynnikiem wygranych 52,17% i jest rozgrywana w 3,02% gier w randze platynowej i powyżej. Dziewięć z dziesięciu jej gier rozgrywa się jednak na środkowej linii, a są wielu w fandomie League of Legends który chce zobaczyć ją przesuniętą na północ.

To zainteresowanie sprawiło, że Riot Games rozpoczęło testy Lissandry.

Chociaż nic nie jest pewne, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dziewięcioletni bohater zostanie przeniesiony do dżungli na początku sezonu 12., aby promować różnorodność ról.

Gry o zamieszkach

Riot Games potajemnie testowało wzmocnienia dżungli Lissandry w ciągu ostatnich kilku łatek na PBE.

Najbardziej sugerowanym wzmocnieniem dżungli Lissandry byłoby umożliwienie jej umiejętności biernej interakcji z zabitymi stworzeniami z dżungli. W tej chwili jej Zrodzone z Lodu Zniewolenie „powołuje Zamarzniętego Niewolnika” z każdej pokonanej wrogiej postaci.

Ci Zamarznięci Niewolnicy ⁠ — możemy dodać, że są niezniszczalni ⁠ — czołgają się w kierunku innych wrogich bohaterów, zadając obrażenia magiczne w obszarze działania, gdy się pojawią.

Możliwość zadania do 520 dodatkowych obrażeń podczas czyszczenia dżungli oznaczałaby, że dżunglowa Lissandra może szybciej rzucić się na pojedynki Scuttle Crab lub z łatwością wykonać ganki w alei. Jej kultowe „E” już zapewnia jej świetną mobilność przez ściany dżungli lub podczas atakowania postaci w alei, a dodanie jej umiejętności biernej do tego zestawu znacznie zwiększyłoby jej współczynnik zwycięstw.

Riot Phlox przyznaje jednak, że pasywne poprawki wymagałyby „mnóstwa pracy poza” [private early testing] być w ogóle możliwe do wysyłki” w zrównoważonym stanie na Rift.

Królowa Ostrzy Lissandra League of Legends Cosplay
Gry o zamieszkach

Gdyby twórcy League of Legends wprowadzili zmiany w dżungli Lissandry w obecnej postaci, byłaby całkowicie niezrównoważona.

Podczas gdy dżungla Lissandra może być daleka, zespół programistów Riot Games wciąż ciężko pracuje nad stworzeniem kilku nowych postaci. Niedawno zobaczyło League of Legends jego sto pięćdziesiąty ósmy mistrzowski debiut na Summoner’s Rift ⁠ — Vex Mroczny, przeciwnik Yordle uzbrojony w żywy cień.

Amumu był ostatnio przekazał główne zmiany także.

Co więcej, Dexerto już wpadł w nasze ręce przecieki o kolejnym mistrzu, nowy ADC pochodzący z Zaun, o którym wspomniano w zwiastunie Arcane Netflixa. Champ 159 będzie pełen „błyskotliwej determinacji”.

Tajemniczy bot laner zostanie wydany „na początku przyszłego roku”, potwierdzili znawcy League of Legends, prawdopodobnie w pierwszej garstce łatek w sezonie 12.Source : https://www.dexerto.com/league-of-legends/league-of-legends-devs-lissandra-jungle-role-swap-1667566/