Twórcy „League Of Legends” Riot Games oferują duże premie za rezygnację po rozstrzygnięciu pozwu o dyskryminację w wysokości 100 milionów dolarów


Riot Games, twórca „League of Legends”, po tym, jak został uwikłany w ogromny pozew o dyskryminację o wartości 100 milionów dolarów (i ugodę), podobno zmierza w nowym kierunku. A częścią ich wysiłków jest wyrównanie rachunków poprzez premie za rezygnację.

(Zdjęcie: Chris Delmas/Getty Images)

W ramach tak zwanego programu wykupu Queue Dodge premie za rezygnację są teraz dostępne zarówno dla długoletnich pracowników, jak i nowych pracowników, którzy chcą odejść z firmy, jeśli nie zgodzą się z jej pięcioletnią wizją, donosi Kotaku.

Każdy, kto zrezygnuje z całego stycznia, ma prawo do 25% rocznej pensji oraz trzech miesięcy świadczeń zdrowotnych. Co więcej, pracownicy, którzy zdecydują się na wykup, mają również prawo do ewentualnej premii w marcu. Wszystko, co muszą zrobić, aby uzyskać korzyści, to rzucić palenie.

To duży krok naprzód w porównaniu z pierwszym wdrożeniem programu. W tamtych czasach długoletni pracownicy nie kwalifikowali się i byli w stanie otrzymać tylko 10 procent swojej rocznej pensji.

Znany deweloper „League of Legends” szczegółowo opisał swój pięcioletni plan dzięki uprzejmości dyrektora generalnego Nicolo Laurenta w poście na blogu na oficjalnej stronie internetowej firmy. Laurent napisał w nim o celach Riot na dającą się przewidzieć przyszłość, a także o jego widocznym nowym zaangażowaniu w różnorodność i integrację – problem, z którym musieli się zmierzyć w 2018 roku.

Według Laurenta proszą „Rioters” (jak Riot nazywa swoich pracowników) o zaangażowanie się w firmę, „w której wszyscy czują się wspierani” i otrzymanie produktywnych informacji zwrotnych dotyczących ich pracy.

To, zgodnie z jego wpisem na blogu, ma na celu pozycjonowanie firmy na sukces w przyszłości, a nie w celu rzekomego wyeliminowania tych, którzy nie będą wspierać planu pięcioletniego.

W rozmowie z Business Insider Laurent wyjaśnił, że intencją planu jest po prostu zapewnienie zatrudnienia wysoce zmotywowanych ludzi, którzy pomogą firmie odnieść sukces w przewidywalnej przyszłości.

Przeczytaj także: Riot Games „Project L” to bijatyka „League of Legends”, która przypomina „Tekken” „Smash Bros”.

Dlaczego twórca „League Of Legends” został pozwany

Pozew o dyskryminację Riot Games kosztował 100 milionów dolarów (z 80 milionami do wypłacenia członkom pozwu zbiorowego) za dyskryminację ze względu na płeć. Osiedlili się pod koniec ubiegłego roku.

siódmy slot na przedmioty w „League of Legends” od Riot Games?  Deweloper przypadkowo opublikował obraz

(Zdjęcie: Zdjęcie autorstwa Getty Images/Getty Images)
RÓŻNE MIASTA — 29 maja: Na tym zrzucie ekranu Signage jest wyświetlane podczas Streamathonu Riot Games w połowie sezonu, aby zebrać fundusze na pomoc Covid-19 w dniu 29 maja 2020 r. w różnych miastach.

Według The Washington Post, sprawa została złożona przez byłych pracowników, którzy twierdzili, że w firmie panuje kultura seksizmu. Podobno objawiało się to niechcianymi postępami w stosunku do kobiet w miejscu pracy, a nawet procesami zatrudniania i awansu, które podobno ignorowały kandydatki za pozornie „niewystarczająco grające”.

Skandal został faktycznie ujawniony w innym ujawnieniu przez Kotaku w tym samym roku, w którym złożono pozew. Najwyraźniej sytuacja była na tyle zła, że ​​każdy pomysł pierwotnie przedstawiony przez kobietę zostaje zamknięty, ale prawie natychmiast zostaje zaakceptowany, jeśli dokładnie ten sam ton został przedstawiony przez mężczyznę.

Jeśli zauważysz, jest to strasznie podobne do tego, z czym Activision Blizzard miał do czynienia przez ostatni rok. Jest to kwestia, która trafiła na pierwsze strony gazet, a nawet skłoniła do podzielenia się swoimi przemyśleniami wielkich graczy branży gier, takich jak Phil Spencer z Xboxa.

Powiązany artykuł: Rozgrywka bohatera „League of Legends”, Zeriego! Czego można się spodziewać po jej nowych skórkach również się pojawią

Ten artykuł jest własnością Tech Times

Napisane przez RJ Pierce

ⓒ 2021 TECHTIMES.com Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie powielaj bez pozwolenia.





Źródło : https://www.techtimes.com/articles/270468/20220112/riot-games-buyout-program.htm