Twórcy League of Legends przyznają, że ADC jest rolą „obezwładniającą”.


Opublikowany: 2023-03-14T17:55:29

Zaktualizowano: 2023-03-14T17:55:38

Z dużą koncentracją na dolnej linii w grze profesjonalnej i przedmiotach ADC, które zostały wzmocnione wcześniej w sezonie 13, Phreak przyznał, że ADC jest „obezwładniony”. Było to połączone z potwierdzeniem, że dolna linia otrzyma pewne osłabienie.

Siła roli zawsze była gorącym tematem wśród graczy League of Legends. Biorąc pod uwagę, że większość graczy gra jedną lub dwie role i że każda rola jest reprezentowana jednakowo w każdej drużynie, może być trudno rozróżnić, kiedy rola jest naprawdę przeciążona lub niedostateczna.

To powiedziawszy, biorąc pod uwagę duże zmiany w dżungli na początku sezonu 13 i ogromne wzmocnienie przedmiotów prowadzących w wersji 13.1b, kwestia siły roli jest bardziej gorącą dyskusją niż kiedykolwiek.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

W swoim filmie wyjaśniającym łatkę 13.5 i niektóre z nadchodzących zmian 13.6, Phreak wprost przyznał, że rola ADC jest obezwładniona. W rzeczywistości nigdy nie uważał, że rola była zbyt słaba, nawet gdy ją wzmacniano.

Phreak przyznaje, że ADC jest „obezwładniony” przed osłabieniami

Łatka 13.1b oznaczała ogromny zestaw zmian prowadzących, a wszystkie miały na celu sprawienie, by ta rola miała większy wpływ na grę. Wielu bohaterów w tej roli otrzymało całe mnóstwo wzmocnień podstawowych statystyk wraz z wzmocnieniami niektórych z najważniejszych przedmiotów krytycznych.

Doprowadziło to do trendu, w którym bohaterowie ADC byli wybierani jako wsparcie na wysokim poziomie ze względu na to, jak silni są w nacieraniu na linie i wywieraniu presji na wczesnym etapie, co sprawiło, że większość meczów kręci się wokół tego, czy twoja dolna linia ma się dobrze.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Klipy takie jak ten Park JDG „Władca” Jae-hyuk pokazują, jak duży wpływ może mieć prowadzący i jak bardzo może przewyższyć innych bohaterów, jeśli ma się trochę czasu na farmienie i zdobycie kilku przedmiotów.

Profesjonaliści z całego świata konsekwentnie zabijają Quadra i Penta w grze z jednymi z najsilniejszych bohaterów w tej roli, więc trudno było zmienić narrację, że dolna linia dominuje w grze.

Phreak zgadza się, że rola jest obezwładniona, sugerując pewne osłabienia ADC, które zostały już potwierdzone. W swoim filmie o łatce 13.5 mówi o swojej motywacji do początkowego wzmocnienia roli i ogólnych celach związanych z wyważeniem.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

„Kiedy wzmocniłem prowadzących w patchu 13.1b, pomyślałem: „Wiem, że prowadzący nie mają zbyt małej mocy, ale czują się źle”. Oni tu dopiero zdobywają władzę. No i oto, ADC jest teraz bardzo przytłaczającą rolą i zostanie osłabiony, nie martw się.

Następnie powiedział, że może teraz wygodnie osłabiać prowadzących i ma nadzieję, że ta rola będzie przyjemniejsza niż wcześniej po przejściu przez serię wzmocnień i osłabień.

Łatka 13.6 dotyczy prawie wyłącznie dolnej alei, przechodząc przez notatki podglądua Riot stara się dać zespołom więcej sposobów na wygraną niż tylko granie wokół swojego prowadzącego.

Kontynuacja artykułu po ogłoszeniu

Nie widzieliśmy jeszcze pełnych notatek z podglądu z podziałem na to, co dokładnie osłabiają, ale fakt, że tak wiele osłabień pojawia się w tej roli, dał bardzo rzadki przypadek, w którym programiści potwierdzili, że rola jest obezwładniona – inne niż dżungla, w każdym razie.

Źródło : https://www.dexerto.com/league-of-legends/league-of-legends-devs-admit-adc-is-an-overpowered-role-2085960/