Twórca League of Legends wyjaśnia kierunek „nowszego gracza” dla Yuumi


Aktualizacja łatki 13.1b League of Legends przyniosła ze sobą ogromne osłabienie Yuumi, ponieważ Riot nadal zmaga się z magicznym kotem, aby przerobić ją na zdrowszą pozycję. Lider zespołu Summoner’s Rift, Matt „Phroxzon” Leung-Harrison, zamieścił teraz na Twitterze dodatkowe informacje na temat tego, dlaczego studio próbuje wyrwać ją z rąk profesjonalistów i oddać w ręce nowych graczy.

„W chwili pisania tego tekstu Yuumi znajduje się w pierwszej trójce najskuteczniejszych bohaterów dla prawdziwych nowych graczy (nie smerfów), a jednocześnie w pierwszej dwudziestce najpopularniejszych” — mówi Phroxzon. „Jednocześnie jest najlepszym profesjonalnym wsparciem”.

Według Phroxzona, zespół wierzy, że Yuumi „najlepiej w swojej klasie pozwala nowym graczom grać ze znajomymi i sprawdzić, czy w ogóle lubią grać w League”. Dzięki jej wyjątkowej mechanice przywiązań nowi gracze mogą skutecznie doczepiać się do swoich kumpli, nie martwiąc się o nie podczas przyswajania niezliczonych elementów podstawowej rozgrywki League – przynajmniej tak wydaje się myśleć studio.

Jeśli chodzi o rywalizację, Phroxzon uważa, że ​​jedną z najlepszych ścieżek poprawy jest gra trudnymi bohaterami, którzy „uczą trudnej lekcji” – coś, co Yuumi może do pewnego stopnia obejść. W związku z tym Riot próbuje „wyprowadzić ją” z gry profesjonalnej, ponieważ uważa, że ​​nie poprawia ona rywalizacji.

Nawiasem mówiąc, Phroxzon wyraża pragnienie studia, aby stworzyć nowe metody pozwalające nowym graczom grać z doświadczonymi przyjaciółmi „bez turbostomowania” – choć „zajmie to trochę czasu”.Źródło : https://www.theloadout.com/league-of-legends/yuumi-rework-new-players