Twórca „League Of Legends” Phreak rezygnuje z mediów społecznościowych w związku z groźbami śmierci

Phreak decyduje się opuścić media społecznościowe po groźbach śmierci i rosnącej toksyczności

Były komentator League Of Legends i obecny główny projektant rozgrywki David „Phreak” Turley zdecydował się opuścić media społecznościowe w związku z wielokrotnymi groźbami śmierci i zwiększoną toksycznością.

W filmie opublikowanym we wtorek, 14 listopada, podczas podglądu aktualizacji League Of Legends 13.23, Phreak ogłosił, że „mniej więcej opuści media społecznościowe w najbliższej przyszłości”. Przypisał swoją decyzję wzrostowi toksyczności i wyjaśnił, że „nie warto oglądać okazjonalnych pomocnych komentarzy pośród wszystkich gróźb śmierci”.

Decyzja pod wpływem rosnącej toksyczności

Phreak uzasadnił swoje odejście z mediów społecznościowych wzrostem toksyczności i wyjaśnił, że nie warto oglądać gróźb śmierci. „Tak właśnie jest” – dodał.

Decyzja ta jest następstwem ogłoszenia, że ​​ping przynęty został usunięty w wyniku „niedopuszczalnego” użycia, które nie było zamierzone przez twórców. Poza Riot Games branża musiała stawić czoła toksyczności i sposobowi, w jaki deweloperzy są traktowani przez społeczność swoich gier.

Zwalczanie toksyczności w branży gier

W zeszłym roku deweloper Destiny 2, Bungie, pozwał streamera za oszukiwanie i nękanie swoich pracowników, a firma Ubisoft niedawno współpracowała z policją w Northumbrii nad zwalczaniem „ekstremalnej” toksyczności.

Niedawno Riot ogłosił utworzenie nowej wirtualnej grupy dla League Of Legends o nazwie Heartsteel, składającej się z sześciu członków, w tym Baekhyuna z EXO. Ich pierwszy singiel zatytułowany „Paranoia” został wydany w zeszłym miesiącu. Są czwartą wirtualną grupą stworzoną przez Riot Games w League Of Legends, obok heavy metalowej grupy Pentakill, k-popowej grupy K/DA i hiphopowego kolektywu True Damage. Wszystkie te grupy składają się z postaci League Of Legends.

Zarówno Heartsteel, jak i NewJeans wydali utwory na trwający turniej League Of Legends, który zakończy się 19 listopada.

Z innych wieści ze świata gier wynika, że ​​następna gra studia Larian, Baldur’s Gate 3, przesunie „wiele granic”.

Źródło: www.bing.com