Twórca „League Of Legends” Phreak rezygnuje z mediów społecznościowych po groźbach śmierci

Były komentator League Of Legends odchodzi z mediów społecznościowych po groźbach śmierci i toksyczności

David „Phreak” Turley, były komentator League Of Legends i obecny główny projektant rozgrywki, zdecydował się opuścić media społecznościowe w związku z kilkoma groźbami śmierci i wzrostem toksyczności.

Ogłoszenie Phreaka

Phreak ogłosił tę wiadomość w filmie opublikowanym we wtorek, 14 listopada, podczas prezentacji aktualizacji League Of Legends 13.23. Powiedział, że zamierza „mniej więcej opuścić media społecznościowe na najbliższą przyszłość”, przypisując swoją decyzję wzrostowi toksyczności. Wyjaśnił, że nie warto od czasu do czasu widzieć pomocny komentarz wśród wszystkich gróźb śmierci. „Tak właśnie jest” – dodał.

Problem z pingiem przynęty i toksycznością w branży

Decyzja Phreaka o opuszczeniu mediów społecznościowych następuje po ogłoszeniu, że wskaźnik przynęty zostanie usunięty w przypadku „niedopuszczalnego” użycia, które nie było zamierzone przez twórców. Poza Riot Games branża musiała stawić czoła toksyczności i sposobowi, w jaki deweloperzy są traktowani przez społeczność graczy. W zeszłym roku streamer Destiny 2, Bungie, pozwał streamera za oszukiwanie i nękanie jego pracowników. Firma Ubisoft nawiązała niedawno współpracę z policją w Northumbrii, aby uporać się z „ekstremalną” toksycznością.

Wirtualne zespoły i trwający turniej League Of Legends Worlds

Niedawno Riot ogłosił utworzenie nowej wirtualnej grupy dla League Of Legends o nazwie Heartsteel, składającej się z sześciu członków, w tym Baekhyuna z EXO. Ich debiutancki singiel zatytułowany „Paranoia” ukazał się w zeszłym miesiącu. Są czwartą wirtualną grupą stworzoną przez Riot Games w League Of Legends, po heavy metalowej grupie Pentakill, k-popowej grupie K/DA i hiphopowym kolektywie True Damage. Zarówno Heartsteel, jak i NewJeans wydali utwory na trwający turniej League Of Legends, który zakończy się 19 listopada.

Następna gra od Baldur’s Gate 3 Studio Larian

Z innych wieści ze świata gier wynika, że ​​następna gra studia Larian, Baldur’s Gate 3, przesunie „wiele granic”.

Źródło: www.bing.com