Twórca League Of Legends, Phreak, opuszcza media społecznościowe po groźbach śmierci

Phreak opuszcza media społecznościowe

David „Phreak” Turley, były komentator League Of Legends i obecny starszy dyrektor ds. rozgrywki, zdecydował się opuścić media społecznościowe w związku z kilkoma groźbami śmierci i zwiększoną toksycznością.

Powody tej decyzji

Phreak ogłosił tę wiadomość w filmie opublikowanym we wtorek, 14 listopada, podczas przedstawiania łatki League Of Legends 13.23. Powiedział, że „mniej więcej w najbliższej przyszłości opuści media społecznościowe”, przypisując swoją decyzję zwiększonej toksyczności. Wyjaśnił, że nie jest dla niego warte oglądania „od czasu do czasu pomocnego komentarza pośród wszystkich gróźb śmierci”. „Tak właśnie jest” – dodał.

Kontekst decyzji

Decyzja Phreaka o opuszczeniu mediów społecznościowych jest następstwem ogłoszenia, że ​​przynęta ping zostanie usunięta z powodu „niedopuszczalnego” użycia, które nie było zamierzone przez twórców. Poza Riot Games branża musiała stawić czoła toksyczności i sposobowi, w jaki deweloperzy są traktowani przez społeczność graczy. W zeszłym roku streamer Destiny 2, Bungie, pozwał innego streamera za oszukiwanie i nękanie swoich pracowników, a firma Ubisoft niedawno nawiązała współpracę z policją w Northumbrii, aby walczyć z „ekstremalną toksycznością”.

Co nowego w świecie gier

Osobno Riot ogłosił niedawno utworzenie nowej wirtualnej grupy dla League Of Legends o nazwie Heartsteel, składającej się z sześciu członków, w tym Baekhyuna z EXO. Ich pierwszy singiel zatytułowany „Paranoia” został wydany w zeszłym miesiącu. Są czwartą wirtualną grupą stworzoną przez Riot Games w League of Legends, obok heavymetalowego zespołu Pentakill, K-popowej dziewczęcej grupy K/DA i hiphopowego kolektywu True Damage.

Zarówno Heartsteel, jak i NewJeans wydali piosenki na trwający turniej League Of Legends Worlds, który zakończy się 19 listopada.

Z innych wiadomości związanych z grami wynika, że ​​następna gra studia Larian, Baldur’s Gate 3, przesunie „wiele granic”.

Źródło: www.bing.com