TSM sprzedaje swój spot League of Legends LCS firmie Shopify Rebellion za 10 milionów dolarów

Znana kanadyjska firma Shopify robi poważny krok w branży e-sportu, przejmując miejsce na torze North American League of Legends, które wcześniej należało do TSM. Posunięcie to odzwierciedla rosnące inwestycje Shopify w e-sport, które rozpoczęły się w 2021 roku wraz z utworzeniem własnego wewnętrznego zespołu konkurencyjnego, znanego jako Shopify Rebellion. Współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, Tobias „Tobi” Lütke, od dawna uważnie śledzi e-sport.

Przejście do League of Legends

Według źródeł zbliżonych do sytuacji TSM od czerwca bada możliwość sprzedaży swojej franczyzy w ramach Riot Games LCS. Szczegóły finansowe tego przejęcia nie zostały jeszcze ujawnione, ale według kilku pozaoficjalnych źródeł, w tym dziennikarki New York Times Kellen Browning, kwota sprzedaży wyniesie 10 milionów dolarów. Należy podkreślić, że Shopify Rebellion aktywnie uczestniczy również w konkursach gier, takich jak Starcraft II, Rocket League, Valorant i innych.

„W ramach naszego rozwoju w e-sporcie wydawało się oczywiste, że wypuścimy League of Legends, jeden z największych tytułów e-sportowych z bogatą historią rywalizacji” – powiedział Dario „TLO” Wünsch, były gracz Team Liquid i Menedżer programu e-sportowego w Shopify.

Przyszłość TSM

Ale na tym historia TSM się nie kończy w świecie League of Legends. Wiarygodne źródła podają, że organizacja rozważa przejęcie kolejnej drużyny League of Legends z siedzibą w Azji, aby móc rywalizować w League of Legends Champions Korea lub League of Legends Pro League w Chinach. Część fanów LCS nie zareagowała jednak z radością na tę wiadomość, gdyż TSM to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych drużyn na scenie League of Legends. Tym samym jego odejście z ligi północnoamerykańskiej rodzi pytania o jego przyszłość.

W tych okolicznościach północnoamerykańska organizacja nie była w stanie odrobić wszystkich strat spowodowanych rozwiązaniem umowy z FTX, platformą wymiany kryptowalut, z którą podpisała umowę na kwotę 210 milionów dolarów na przestrzeni dziesięciu lat. Umowa ta upadła w listopadzie ubiegłego roku, kiedy firma zbankrutowała, a jej twórca, fan League of Legends Sam Bankman-Fried, został oskarżony przez amerykańskie sądy o oszustwo.

W swoim pożegnalnym przesłaniu TSM krótko podsumowało 11 lat uczestnictwa w zawodach na półkuli północnej oraz zdobyte tytuły krajowe i międzynarodowe. Podziękowali swoim fanom za lojalność i na zakończenie przekazali wiadomość do swoich fanów: „nasza podróż do kolejnych mistrzostw na tym się nie kończy”.

(Źródło)

Źródło: www.ruetir.com