Theorycraft zarabia 50 mln dolarów i zatrudnia byłego dyrektora gry League of Legends


Młode studio Theorycraft zebrało 50 milionów dolarów w ramach finansowania serii B, aby kontynuować rozwój swojego debiutanckiego projektu, konkurencyjnej zespołowej gry przygodowej o kryptonimie Loki.

Runda finansowania została poprowadzona przez Makers Fund z udziałem NEA i a16z. Theorycraft zostało założone około 18 miesięcy temu przez weteranów branży z Blizzard, Bungie, Riot Games i Valve.

Amerykańska firma zebrała 37,5 miliona dolarów na starcie, aby wzmocnić swój zespół o „różnorodne i napędzane” talenty, a chińska firma NetEase przewodzi tej początkowej rundzie inwestycyjnej.

Od tego czasu Theorycraft dodał programistów z doświadczeniem na temat franczyz, w tym Valorant, Obserwacja, League of Legendsoraz Tajemna do jego szeregów, a teraz ogłosił kolejne poważne zatrudnienie, przynosząc byłe League of Legends reżyser gry Jonathan Belliss do owczarni.

Mówiąc o swojej decyzji opuszczenia Riot po ponad dekadzie, Bellis po prostu wyjaśniła, że ​​nadszedł właściwy czas, aby spróbować czegoś nowego.

„Wybrałem Theorycraft, ponieważ zdałem sobie sprawę, że nie brakuje świetnych pomysłów na świetne gry, ale tam jest brak utalentowanych programistów, którzy wiedzą, jak zachować równowagę między skupieniem się na graczu a prowadzeniem udanej gry jako usługi” – powiedział Belliss w komunikacie prasowym.

„Jestem naprawdę podekscytowany współpracą z utalentowanym zespołem w Theorycraft i nie mogę się doczekać stworzenia gry, która jest warta czasu i pasji graczy”.

Theorycraft twierdzi, że zastrzyk gotówki i nowy pracownik „nie zmieni wiele z tego, co robimy”, ale raczej da studiu więcej impetu, gdy będzie próbowało stworzyć Lokiego i zrealizować swój cel tworzenia „głębokich, 10 000 godzin gier”, które najlepiej grać z przyjaciółmi.

Studio nie powiedziało, kiedy spodziewa się premiery Lokiego, ale twierdzi, że chce wypuścić grę na świat „tak szybko, jak to możliwe”.Źródło : https://www.gamedeveloper.com/business/theorycraft-nets-50-million-hires-former-league-of-legends-game-director