Ten zaskakujący wybór dolnej linii LoL dominuje w kolejce solo w patchu 13.22

Powstanie Tahma Kencha i Senny

W najnowszej aktualizacji gry League of Legends Tahm Kench powrócił z zemstą i ugruntował swoją pozycję na dolnej linii jako jeden z najlepszych typów w grze. W towarzystwie Senny ten potężny duet zdołał uzyskać najwyższy współczynnik zwycięstw wśród graczy z platynową rangą i powyżej, według statystyk agregatora U.GG. Razem ci dwaj mistrzowie mogą pochwalić się 54-procentowym współczynnikiem zwycięstw w 13 665 grach rozegranych na całym świecie, a dzięki agresywnemu stylowi gry udało im się zdominować grę od samego początku.

We wczesnej fazie gry Tahm Kench zajmuje się zbiorem stworów, dzięki czemu Senna może zebrać maksymalną liczbę dusz potrzebną do rozwoju w późniejszych etapach gry. Dzięki dużej odporności, jaką posiada w swoich umiejętnościach, Tahm Kench może również wytrzymać ataki lub walki spowodowane dolną linią przeciwnika, pozwalając Sennie na ciągłe nękanie przeciwników atakami dalekiego zasięgu. Ich zdolność do organizowania zasadzek jest również imponująca, dzięki kontroli tłumu, która pozwala im utrzymać bezbronny cel w miejscu, podczas gdy ich sojuszniczy dżungler wkracza, aby go zabić.

Ostatecznie Tahm Kench i Senna stali się potężnym duetem, który w ostatnim czasie ugruntował swoją pozycję na scenie gier solowych, stając się jedną z najlepszych synergii w League of Legends.

Źródło: dotesports.com