Team Vitality debiutuje swoją pierwszą kobiecą drużyną League of Legends, „French Bees”


Jeden z wiodących francuskich klubów e-sportowych, Team Vitality, współpracuje z ALDI, aby zaprezentować swoją pierwszą drużynę kobiet.


Team Vitality, założona w 2013 roku przez Fabiena „Neo” Devide i Nicolasa Maurera, jest jedną z największych organizacji e-sportowych we Francji. Z zespołami rywalizującymi w sześciu głównych tytułach, takich jak League of Legends, CS: GO, VALORANT, FIFA, Rocket League i Call of Duty Mobile, Vitality twierdzi, że jest w pełni oddana identyfikacji i rozwojowi sportowców e-sportowych w branży oraz zaangażowana we wspieranie zaangażowanie większej liczby kobiet w sceny zawodowe. Zgodnie z tym celem, Team Vitality właśnie ogłosił utworzenie pierwszego zespołu wyłącznie kobiet dla organizacji.

O imieniu francuskie pszczoły, ta nowa drużyna League of Legends będzie rywalizować w regionalnych ligach przez cały 2023 rok, korzystając ze światowej klasy infrastruktury Team Vitality. Celem French Bees będzie rywalizacja w kilku kluczowych francuskich konkursach w 2023 roku, począwszy od MasterCard Nexus Tour (dawniej Open Tour France). Będą też miały ambicję gry o tytuł w Lidze Kobiet. Wreszcie, zespół będzie również uczestniczył we francuskich sieciach LAN przez cały rok. Drużyna będzie trenowana przez Shaca Nicholsona i skorzysta z wiedzy personelu Team Vitality. The French Bees obejmie:

  • Górny zawodnik: Coline „Chubby Daddy” Reiter, Strasburg (Francja), 24 lata
    • Szczyt elo: Diament 1 76 lp
  • dżungler: Lexa „Lexa” Grellier, Rennes (Francja), 21 lat
  • Środkowy zawodnik: Alyssa „saï” Lenoir, Pérenchies (Francja), 18 lat
    • Szczyt elo: Diament 2 62 lp
  • Dolna aleja: Velouria „Viki” Baty, Paryż (Francja), 25 lat
  • Wsparcie: Emeline „Kasane” Baudouin, Tour (Francja), 24 lata

„Jesteśmy bardzo dumni, że możemy zaprezentować nasz pierwszy kobiecy zespół w ramach Team Vitality. Dzięki temu nowemu projektowi akademii pozostajemy wierni naszej strategii identyfikowania, rozwijania i promowania talentów” – powiedział o najnowszym projekcie organizacji prezes i współzałożyciel Team Vitality, Fabien „Neo” Devide. „Mamy nadzieję, że ten zespół zajdzie jak najdalej w rozgrywkach i pomoże utorować drogę do dalszego rozwoju e-sportu kobiet we Francji” – dodał również Divide.

Głównym partnerem Vitality w tym projekcie jest ALDI, jeden z głównych graczy na międzynarodowym rynku detalicznym. Zgodnie z komunikatem prasowym Vitality, wsparcie ALDI pokazuje chęć bycia aktywnym partnerem w e-sporcie i jego rozwoju, i będzie miało kluczowe znaczenie dla widoczności i wyników tego nowego zespołu. Gracze będą mieli takie same warunki promocyjne jak wszystkie drużyny Team Vitality, takie jak komunikacja w sieciach klubowych i innowacyjne promocje, jednocześnie korzystając z dostępu do zasobów premium Team Vitality zapewnianych przez cały rok, w tym V.Hive i V.Performance (Stade de France ). Zespół zostanie zintegrowany z profesjonalnym środowiskiem i otrzyma ofertę zarządzania „szytą na miarę”.

Anne-Marie Gaultier, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w ALDI France, tak skomentowała kobiety w grach: „Nie ma wątpliwości, że każdy ma swoje miejsce w e-sporcie, niezależnie od płci, wieku czy statusu. Jeśli chodzi o inne zespoły, które wspieramy, chcemy pracować nad zachęcaniem wszystkich profili do samorealizacji, a francuskie pszczoły przyczynią się w ten sposób do rzucenia światła na miejsce kobiet w e-sporcie i szerzej w grach! Sektor ten jest jednym z ulubionych placów zabaw młodszych pokoleń, może naturalnie działać jako wektor postępu w zakresie równości w społeczeństwie, a my jesteśmy zaangażowani w przyczynianie się do tego ruchu”.


Aby uzyskać więcej wiadomości o League of Legends i LoL Esports, śledź nas na ESTNN.Źródło : https://estnn.com/team-vitality-debuts-its-first-league-of-legends-womens-team-the-french-bees/