T1 zmierzy się z Weibo Gaming w finale Mistrzostw Świata League of Legends

Finał Mistrzostw Świata League of Legends 2023

Dwie drużyny są teraz o krok od zwycięstwa. Koreańska drużyna T1 zmierzy się z chińską drużyną Weibo Gaming w finale Mistrzostw Świata League of Legends 2023 w Seulu.

T1 pokonało niepokonaną chińską drużynę JD Gaming 3:1 w niedzielnym meczu półfinałowym, zdobywając bilet do finału po raz piąty w historii turnieju. Dzień wcześniej Weibo Gaming pokonało chińską drużynę Bilibili Gaming 3:2 i zapewniło sobie upragniony pierwszy bilet.

Gorzka porażka JD Gaming z T1

Niedzielna porażka była szczególnie dotkliwa dla JD Gaming, które również zostało pokonane przez T1 w ubiegłorocznym półfinale, przegrywając 3-1.

W grach JD Gaming wzięli udział koreańscy sportowcy e-sportowi Seo „Kanavi” Jin-hyeok i Park „Ruler” Jae-hyeok, którzy zaledwie kilka tygodni temu pomogli koreańskiej drużynie narodowej odnieść zwycięstwo na Igrzyskach Azjatyckich w Hangzhou, zdobywając złoto League of Legends.

T1 szuka odkupienia

T1 była jedyną koreańską drużyną, która dotarła do półfinału, a pozostałe trzy miejsca zajęły drużyny z chińskiego profesjonalnego toru LoL.

Dla fanów T1 ten rok jest okazją do odkupienia po zeszłorocznej porażce z koreańską drużyną DRX w Nowym Jorku.

Wielka scena przed Mistrzostwami Świata LoL

Mistrzostwa Świata to największy etap w League of Legends, szeroko transmitowanej grze online, w której uczestniczy ponad 150 milionów graczy miesięcznie i lig zawodowych na całym świecie.

Tegoroczna edycja odbędzie się osobiście w Gocheok Sky Dome w zachodnim Seulu. K-popowy zespół NewJeans wystąpi podczas ceremonii otwarcia 19 listopada. Mecz, który rozpocznie się o godzinie 17:00 czasu lokalnego, będzie także transmitowany online.

Stawką jest wysoka nagroda

Ostateczni zwycięzcy zgarną do domu gwarantowaną nagrodę główną w wysokości 445 000 dolarów – czyli 20% całkowitej puli nagród wynoszącej 2 225 000 dolarów.

Źródło: www.bing.com